Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 19:00 | ONLINE | VIDEO
20.09.2010 | Redakce

„Důležité je, aby šlapal celý tým naplno,“ říká po prvním turnaji obránce juniorů Tomáš Novotný

„Důležité je, aby šlapal celý tým naplno,“ říká po prvním turnaji obránce juniorů Tomáš Novotný
C H O M U T O V - Osm let čekali v Chomutově na návrat do druhé juniorské ligy. Naposledy ji hráli ještě v tehdejším regionu Severozápad v sezóně 2001/2002. Později byla tato kategorie zrušena a po obnově v roce 2007 působili junioři pouze v regionální soutěži. Obnovené premiéry se dočkali v neděli 19. září v litvínovské hale. Za úvodními duely nového ročníku jsme se ohlédli společně se střelcem dvou branek Tomášem Novotným, který by měl patřit k základním stavebním kamenům chomutovské obrany.
První ligový turnaj nové sezóny přetavili junioři FbC 98 Chomutov v zisk tří bodů. Na úvod svedli symbolicky souboj se svým velkým rivalem z předchozích dvou sezon, loni také postupujícím, Děčínem. Zejména díky dobře zvládnuté první třetině, kdy svému sokovi nastříleli čtyři branky, slavili vítězství 7:3. „Zápas byl z naší strany, myslím, povedený, přestože jsme nastoupili s mladým týmem, dali jsme pár rychlých gólů a potom jsme si zápas podrželi,“ hodnotí obránce Tomáš Novotný. Ve druhém zápase tohoto hracího dne pak jeho družina sváděla urputnou bitvu s týmem České Lípy, které nakonec podlehla 3:6. „Myslím, že zápas byl minimálně dvě třetiny vyrovnaný, šance byly na obou stranách a dlouho trval stav 2:2. Potom se ukázalo že nejsme schopni držet stálé tempo celý zápas a začali jsme chybovat,“ dodává osmnáctiletý bek.

Hráči České Lípy patří mezi hlavní favority letošního ročníku a netají se svými ambicemi na postup do baráže o nejvyšší juniorskou soutěž. „Lípa je kvalitní tým složený z kluků, kteří spolu už nějaký ten rok hrají. Na jejich straně byly zkušenosti a také výškový a věkový rozdíl. Položily nás dva rychlé góly v závěru druhé třetiny. Ale i tak jsme se snažili výsledek alespoň zkorigovat a vyzkoušeli jsme si hru bez brankáře,“ chválí své spoluhráče. Z úvodního turnaje si tak hráči FbC 98 přiváží zisk tří bodů. „Bylo to takové skryté očekávání. Pokud bych mluvil za sebe tak bych rád odjížděl se 6 body, ale určitě jsem rád i za ty tři, které nám Děčín nedal zadarmo,“ přiznává Tomáš Novotný.

Cenné jsou i z toho důvodu, že tým byl z rovné poloviny složen z dorosteneckých ročníků. „To je pravda, a pro mě trošku nezvyk hrát s nimi v jedné lajně. Nicméně už taky mají něco odehráno a tyhle zápasy pro ně nebyly nic až tak nového. Myslím, že jim rozhodně nechybí bojovnost a chuť do hry, ale pořád je znát fyzický rozdíl v pokrytí míčku a osobních soubojích 1 na 1,“ myslí si hráč s číslem 15 na zádech. Sám se dvakrát zapsal do listiny střelců a přidal i jednu přihrávku. „Jestli jsem spokojený? Tak bych to nenazval, vždycky to může být lepší a tentokrát mohlo. Důležité je aby šlapal celý tým naplno.“

Druhá liga juniorů pokračuje již za týden a Chomutov opět zamíří na stejné místo činu. Tentokrát se zde střetne s celky domácího Bivoje Litvínov a FBC Plzeň. „Z toho, že hrajeme v Litvínově, zrovna radost nemám, jelikož nám zdejší povrch nesedí, míček hodně skáče. Nicméně do turnaje jdeme s cílem zisku 6 bodů. Oba soupeři ať už Litvínov tak Plzeň jsou hratelní a určitě na ně vlítnem a nedáme jim nic zadarmo. Já osobně se velice teším na zápas proti Litvínovu, jelikož zápasy vždy bývají vyhrocené a zajímavé pro diváky.“ A s jakými ambicemi budou chomutovští junioři procházet letošní sezónou? „Těžko říct, ještě jsem neviděl hrát všechny naše soupeře, ale nebojím se že bychom si udělali ostudu. Určitě chceme bojovat o umístění do 3. místa. Samozřejmě jsme skromní a spokojíme se pouze s místem 1.,“ směje se Tomáš Novotný.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři