Oficiální web florbalového klubu Chomutov
POHÁR ČESKÉHO FLORBALU MUŽŮ - 1. utkání | DDQ Florbal Chomutov vs. FbŠ Bohemians | 4:6 | ONLINE
23.10.2012 | Redakce

„Dokážeme držet jako jeden tým,“ pochvaluje si útočník dorostu Vít Andrle

„Dokážeme držet jako jeden tým,“ pochvaluje si útočník dorostu Vít Andrle
C H O M U T O V - Vydařený začátek sezóny zažívají dorostenci v 1.lize. V prvních šesti duelech nepoznali přemožitele, pětkrát zvítězili, pouze jednou remizovali a nastříleli soupeřům více než 50 branek. Svůj podíl na tom má také útočník Vít Andrle, který přišel do Chomutova před letošní sezónou z Litvínova. Pozvali jsme si ho ke krátkému rozhovoru...
V 1.lize dorostu jste zatím neprohráli. Panuje tedy spokojenost s úvodem soutěže?
Spokojenost určitě panuje, i když je to pouze začátek sezóny. Myslím, že máme velice silný tým, který toho může v sezóně hodně dosáhnout.

Na posledním turnaji jste přehráli Ústí a Plzeň. Jak bys zhodnotil tyto zápasy?
S Ústím jsme nezačali dobře a hned jsme prohrávali 0:2, ale dokázali jsme se dát dohromady a začít hrát náš florbal. Druhý zápas s Plzní jsem čekal těžší, protože to byl jejich domácí turnaj, ale od začátku jsme plnili pokyny a došli si pro vítězství.

Byl nějaký zápas, který vám dal nejvíce zabrat?
Z mého pohledu hned 1. zápas v lize s Libercem, kdy jsme prohrávali 0:4, ale dokázali jsme výsledek otočit ve svůj prospěch na 5:4, i když nakonec zápas skončil 5:5. Ukázali jsme, že žádný zápas není ztracený.

V Chomutově jsi na hostování z Litvínova, jak k tvému příchodu došlo a případně co tě k němu vedlo?
K mému příchodu došlo na začátku letní přípravy na přelomu dubna a května. Do Chomutova jsem přišel, protože jsem chtěl zkusit jinou úroveň florbalu. Všechno se ale neodehrálo podle představ, ačkoliv na začátku to vypadalo, že se s Litvínovem dohodnu dobře. Na začátku června definitivně rozhodli, že zůstanu v Litvínově, ale poté jsme se nakonec dohodli na hostování zatím do konce roku.

Jak probíhala příprava na sezónu, co jste všechno absolvovali?
V květnu nám začala letní příprava, která skončila koncem školního roku. Poté jsme odehráli turnaj Prague Games, který byl podle mě velmi dobrou přípravou, i když jsme mohli dojít dále v play-off. O prázdninách jsme začali trénovat v hale. V srpnu jsme ještě odehráli přípravný turnaj v Praze a vrcholem byl náš domácí Spinflo Cup.

Prošli jste několika turnaji. Od AXA Cupu, přes Prague Games až po Spinflo Cup. Naznačily tyto turnaje něco o síle týmu a ambicích pro sezónu?
Na AXA Cupu jsme měli neúplnou sestavu a byli jsme promícháni s ročníky 95. Na Prague Games jsme měli velmi vyrovnanou skupinu, kterou jsme zvládli dobře, a proto jsme měli dobrý los pro play-off, které pro nás bohužel skončilo brzy. V srpnu jsme měli přípravný turnaj v Praze, který pořádal Future a zde jsme ukázali, že dokážeme hrát s pražskými týmy, což jsme potvrdili na domácím Spinflo Cupu, kde jsme skončili druzí, stejně jako v Praze.

Jaké jsou tvé dosavadní pocity z nového působiště?
Pocity jsou skvělé, líbí se mi zde vše. Hlavně jsem rád, že se z dorostenců stala skvělá parta, i když několik kluků přišlo stejně jako já teprve letos. Dokážeme držet jako tým.

Dá se skloubit dojíždění na tréninky se školou?
Mě to naštěstí nedělá problém, protože stále jezdím autem a nemusím dojíždět jinak.

Nastupuješ kromě dorostu také za juniory. Je něco, v čem se zde hra liší?
Za juniory A jsem odehrál pouze jeden turnaj a řekl bych, že se hra liší v tempu, i když ten rozdíl není zas tak velký. V juniorech B nastupujeme z většiny dorostenci, takže hra se moc neliší od naší.

Jsi zatím spokojen se svými osobními výkony?
Zatím jsem docela spokojen, i když mám rezervy a vím, že by to mohlo být lepší.

Můžeš prozradit, jaké cíle má tým v letošní sezóně?
V sezóně máme hodně cílů, ale ten hlavní je projít přes nadstavbu až do čtvrtfinále play-off, kde samozřejmě chceme dojít co nejdál.

Čeho bys chtěl ve své kariéře dosáhnout?
Určitě bych se chtěl podívat do české extraligy nebo i do zahraničí.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři