Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
06.05.2011 | Redakce

„Cesta k úspěchu? Hrát a vystupovat jako tým!“ vyzývá před letní přípravou Marek Mimra

„Cesta k úspěchu? Hrát a vystupovat jako tým!“ vyzývá před letní přípravou Marek Mimra
C H O M U T O V - Již tuto neděli začíná "A" týmu FbC 98 Chomutov dvouměsíční fyzická příprava. Účastnit se jí bude poprvé také Marek Mimra, který posílil Severočechy v lednu letošního roku. Sedmadvacetiletý útočník a nově také jeden z asistentů trenéra si s námi před startem letního drilu povídal o svých prvních pocitech z týmu, nedávném udržení 2.ligy a také o plánech do budoucna.
Marku, tvůj příchod do Chomutova se zrodil velmi rychle. S jakým očekáváním jsi do týmu přicházel?
S tím, že si zase zahraji, poznám nové lidi, nové prostředí a vůbec všechno, co se kolem florbalu točí. Když hrajete nějaký sport strašně dlouho a máte ho rádi, nejde s ním jen tak přestat.

Tým byl v nelehké pozici ohrožen sestupem. Zjišťoval jsi třeba od hráčů, jak si tým vedl před tvým příchodem?
Ani ne, spíš jsem se díval na internet, jak si Chomutov vedl před mým příchodem. Mnoho zápasů prohrál v posledních minutách nebo na nájezdy. Takové prohry hodně zamrzí.

Hned na úvod jsi třemi góly pomohl k výhře v Karlových Varech. Bylo pro tebe důležité, že se ti první zápas po delší herní pauze takto vydařil?
Určitě, před zápasem jsem byl dost nervózní. Byl to přece jenom pro mě první ligový zapas po delší odmlce a co nejdříve jsem se chtěl prosadit. To, že z toho byl nakonec hattrick, bylo o to příjemnější.

Nyní máš za sebou několik prvních měsíců v FbC 98. Můžeš říct tvůj pohled na tým a vůbec prozradit své dojmy z nového působiště?
Mám pocit že v tým panuje přátelská atmosféra, z toho co jsem zažil, i když se občas během sezóny objevily nějaké problémy, všechno se zdárně vyřešilo a klub šlape dál.

Čeká Vás teď letní příprava. Jaký je tvůj vztah k této části sezóny?
Pro mě osobně není moc oblíbená (smích), ale je nedílnou součástí přípravy na nadcházející sezonu.

Můžeš prozradit, co hráči absolvují během letních měsíců ve Vítkovicích? Dá se to nějak srovnat?
Dá se říct, že je to prakticky stejný rozvrh jaký budeme absolvovat my. Běhání venku, kruhové tréninky v hale, posilovna atd. Vyvrcholení letní přípravy a závěrečným testem před startem sezony je Czech open.

Od nové sezóny bys měl být také hrajícím asistentem trenéra. Podobná nabídka pro tebe asi nebyla překvapením?
Je pravda, že už jsem se lehce zapojoval do taktiky i letošní sezónu, ale spíš jsem vstřebával informace o zaběhnutém herní stylu a převážnou část jsem nechal na trenérovi.

Máš už představu, co bude hlavní úkol ve vztahu k hernímu projevu týmu?
Nějakou představu, jakým směrem bych chtěl, aby se to ubíralo, už mám, ale ještě bych to chtěl probrat s trenérem. Pak už zaleží na hráčích, jak se k tomu postaví.

Můžeš z toho, co jsi měl možnost zatím vidět, říci tvůj názor na úroveň 2.ligy?
Z toho, co jsem odehrál a měl možnost vidět, není úroveň druhé ligy vůbec špatná. Ale každý od mě čeká, abych jí přirovnal k extralize. Já to řeknu asi takhle. Myslím si, že v týmu máme minimálně tři hráče, kteří by se v extralize neztratili.

Tým má v příští sezóně ambice opustit sestupové pásmo a podívat se do vyšších pater. Vidíš tento cíl jako reálný?
Určitě, věřím, že bychom se klidně mohli pohybovat kolem třetího místa.

Co bude nutné udělat k tomu, aby se to podařilo?
Hrát a vystupovat jako jeden tým.

A teď delší prognóza, čeho bys chtěl ještě ve florbale dosáhnout? Uvažuješ třeba o možnosti vrátit se do extraligy?
Pro mě je každý vyhraný zápas velký úspěch, jen mě mrzí, že nemám titul mistra ligy. Vzhledem k mé pracovní vytíženosti zatím o návratu do extraligy neuvažuji, ale všechno je otevřené.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři