Oficiální web florbalového klubu Chomutov
13.08.2019 | Ondřej Šarša, Davida Matula

„Úspěch! Na holky jsme hrdí," hodnotí trenér Jakub Novák turnaj Czech Open

„Úspěch! Na holky jsme hrdí,
C H O M U T O V - Největší tuzemský florbalový turnaj Czech Open je pro chomutovské týmy minulostí. Tým žen vedený Jakubem Novákem předvedl famózní jízdu, která skončila před branami semifinále. Každopádně vítězství ve skupině a postup do čtvrtfinále je velkým úspěchem týmu. „Holky dřely a pro úspěch udělaly maximum. Dokázali jsme si, že hrát se dá s každým, medaile byla blízko. Celý realizační tým jsme na ně hrdí," konstatuje hlavní trenér.
Kubo, jak bys zhodnotil působení týmu na skončeném Czech Open?
„Úspěch! Bez debaty. Vyhrát základní skupinu, dostat se do čtvrtfinále, klepat na brány semifinále a sahat po medaili, to je v konkurenci, jaká na turnaji byla, rozhodně úspěchem. Budu mluvit za celý realizační tým a na holky jsme neskutečně hrdí! To, co předvedly, to byl neskutečný zážitek pro nás všechny. Holky ještě jednou díky!"

Jaké výkony tým na turnaji předváděl?
„Holky hrály výborně v každém utkání. Až na první poločas s Turnovem, který byl z naší strany ospalý, nemohu týmu nic vytnout. Tým ukázal neskutečný morál, holky bojovaly do posledních vteřin jako lvice. Vždyť jsme ve čtyřech ze šesti zápasů dotahovali náskok soupeře, přesto jsme ani jedno z těchto utkání neprohráli, naopak ve druhém a třetím kole playoff jsme dokázali zápasy otočit a postoupit! Bohužel ve čtvrtfinále jsme dvakrát vedli a nakonec padli."

Semifinále bylo opravdu blízko, nakonec se ale radoval finský soupeř. Jak jsi klíčové utkání turnaje viděl?
„Sledovali jsme již jejich osmifinálový zápas a věděli jsme, že to bude vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat maličkosti. Finský soupeř hrál dost podobný styl tomu našemu. Dostali jsme se do vedení a hráli přesně to, co jsme si řekli. Soupeře jsme nepouštěli do tlaku a čekali na jeho chybu. Škoda, že gól Elišky Reissové pro předchozím faulu neplatil a soupeř za chvíli srovnal. Trpělivou hrou se nám podařilo opět překlopit vedení na naši stranu. Za stavu 2:1 jsem už věřil, že díky výborně chytající Anet zápas dohrajeme do vítězného konce. Bohužel soupeř se dvakrát prosadil z levého křídla a zápas otočil. V závěru holky dřely a snažily se o vyrovnání, bohužel štěstí nás v tomto zápase opustilo. Sportovně ale musíme přiznat, že my jej měli v některých předchozích zápasech taky."

Týmová porada po vítězství nad švédským IK Zenith ve vyřazovacích bojích
Porážka musela hodně bolet?
„Pochopitelně bolela a stále bolí. Soupeř byl hratelný a rozhodně ne lepší. Bohužel, vyhrát mohl jen jeden. Holky tam nechaly všechno, sáhly si na dno a smutek všech po závěrečné siréně byl velký a jasně patrný. Každopádně turnaj jsme opustili s hlavou vztyčenou."

Zmínil jsi brankářku Anet Blahníkovou, je ještě někdo v týmu, koho bys vyzdvihl?
„Celý tým hrál výborně! Je to kolektivní sport a tohle byl opravdu tým! Všechny holky táhly za jeden provaz, makaly a jak již jsem řekl, ve všech zápasech ukázaly velké odhodlání a chuť vyhrát. Hráli jsme jako tým a jako tým tedy chci holky hodnotit. Nicméně ano, Anet v bráně byla fantastická a například proti Turnovu to byla ona, která nás udržela v playoff."

Rozumím, přesto bych se rád zeptal na Simonu Pilíkovou, která na turnaji dala v šesti zápasech, šest branek. Jak jsi viděl její výkon?
„Simona je i přes svůj mladý věk neskutečná hráčka. Je to střelec, nebojí se jít do zakončení, a i v klíčových chvílích jako je trestné střílení za stavu 0:1 v playoff jej s klidem promění. Věděli jsme o jejím velkém talentu, a proto jsme ji na turnaj vzali. Vždyť skončila na pátém místě střelců turnaje, a to byla například o patnáct let mladší než ta nejlepší."

Simona vzhledem ke svému věku nemůže nastoupit v lize, zkusíte požádat o výjimku?
„Ano, bohužel regule unie nedovolují start v lize žen hráčkám ročníku 2004, což je případ Simony. Bavili jsme se o tom v realizačním týmu a zkusíme požádat o výjimku, už na Czech open bylo vidět, že Simča i přes svůj věk má na to za ženy hrát."

Simona Pilíková vstřelila během turnaje šest branek za stejný počet odehraných utkání
Předpokládám, že nepříjemností turnaje je zranění Terky Sukové?
„Rozhodně, bohužel nezaviněné podvrtnutí kotníku ji vystavilo stopku. Naštěstí na to, jak to vypadalo a jaký jsme měli strach, tak to nakonec ještě v uvozovkách dopadlo dobře. Silný výron není nic příjemného, ale naštěstí to není zlomené. Věřím, že se Terka dá rychle do kupy a že bude zanedlouho opět plnohodnotnou součástí týmu."

Jaký další program tým žen čeká?
„Čeká nás 24.srpna turnaj v Hradci Králové, na přelomu srpna a září hrajeme pohár, kde je jednoznačným cílem postup do dalšího kola. V září nás potom čeká ještě jedno přátelské utkání v Kutné hoře a potom už začíná samotná ligová soutěž. Na závěr bych chtěl poděkovat Davidu Matulovi, že se ujal role asistenta, kde mi hodně pomáhá. Jsem rád, že pokračuje jako vedoucí Martin Blahník a své postřehy bude předávat i Helča Cimrmanová. Realizační tým je silný, skoro jak u finského nároďáku (smích)."

Významní partneři

Hlavní partneři