Oficiální web florbalového klubu Chomutov
07.05.2019 | Redakce, foto: Roman Dušek

„Dobrá parta bude základem úspěchu,“ burcuje nový trenér žen Jakub Novák

„Dobrá parta bude základem úspěchu,“ burcuje nový trenér žen Jakub Novák
C H O M U T O V - Představení nového asistenta trenéra Davida Matuly. Deset nových či staronových hráček, tři příchody z dorostenek a vstupní fyzické testy, tak začala příprava týmu žen Florbalu Chomutov. Jak bude příprava probíhat dál a co vše florbalistky během letních měsíců čeká? Uvnitř článku toto a i něco navíc odtajnil nový hlavní trenér Jakub Novák.
Chomutovské ženy v pátek 3. května zahájily přípravu na nadcházející prvoligový ročník. V tělocvičně chomutovského gymnázia absolvovaly florbalistky vstupní fyzické testy. Na hráčky postupně čekalo pět stanovišť, přičemž zejména při závěrečném beep testu si všechny musely sáhnout až na dno svých fyzických sil. „Chtěli jsme na úvod sezóny holky poměřit, abychom následně na konci přípravy měli závěrečné srovnání. Těší mě, jak k testům hráčky přistoupily, všechny do toho daly maximum. Věřím, že stejně tak budou pokračovat i v dalším průběhu přípravy,“ shrnul první trénink hlavní trenér týmu Jakub Novák.

Nový trenér také představil svého asistenta, kterým bude David Matula, jenž tak doplňuje realizační tým. Současně bude v týmu pokračovat také stále aktivní hráčka Helena Cimrmanová, která ale momentálně má před plánovanou operací. „Jsem rád, že David na mou nabídku kývl. Společně budeme u týmu, na zápasy nám potom vypomůže i Helena,“ konstatuje Jakub Novák. Vedoucím mužstva i pro letošní sezónu zůstává Martin Blahník.

Soupiska týmu aktuálně čítá sedmadvacet hráček, přičemž na prvním tréninku se hlásilo hned třináct nových či staronových tváří. Ohlášeno je i několik odchodů. Dvě juniorky, které zde v příští sezóně nebudou mít kategorii, odchází do pražských týmů. Jedná se o Adrianu Hýskovou, která trénuje s Chodovem a brankářku Moniku Benkovou, která odchází na hostování do Bohemians. Z hostování se zpět do Tatranu vrací Petra Malecká.„Jsem rád za příchody a návraty holek zpět do týmu. Zároveň přeji hodně štěstí Adrianě i Monče na zkušené v Praze. U „Maldy“ se budeme snažit zařídit střídavé starty. Dále odchází Nikol Manlíková, která nechce dále v Chomutově působit,“ přemítá nový trenér. Současně pět florbalistek trápí zranění a jejich zapojení do přípravy, potažmo až do rozběhnuté sezóny je otázkou týdnů a měsíců. „Bohužel, zranění ke sportu patří a bereme je jako fakt. Jsem nicméně rád, že máme soupisku dostatečně širokou. Konkurence v týmu bude hned od začátku sezóny velká a je to pouze na hráčkách, aby se ukázaly a řekly si o místo v sestavě,“ kvituje Novák.

Florbalistky nyní čekají dva společné tréninky týdně, přičemž ten páteční bude vždy pod dohledem atletické trenérky klubu Vlasty Bartelsové. Krom dvou společných jednotek musí také hráčky individuálně alespoň jednou týdně běhat. „Holky budou mít tři běžecké bloky. Vždy jim postupně přibude nějaký ten kilometr navíc, zároveň také ví, v jakém mají běžet tempu, aby to mělo nějaký smysl. Jsem hrozně rád, že se u týmu opět objeví i Vlastička, bez ní by to nešlo,“ upřesňuje hlavní lodivod a s úsměvem dodává: „Holkám důvěřuji, koneckonců dělají to pro sebe, ale i tak chci vidět výstupy z aplikací či hodinek.“

V přípravě čeká ženy prozatím jedno již známé přípravné utkání s týmem Kutné Hory, které by se mělo odehrát 8. června v Chomutově. O dalších zápasech se stále jedná. Hráčky také čeká výborně obsazený turnaj Czech Open, jenž se koná od 8. do 11. srpna v Praze, na přelomu srpna a září se potom budou snažit uspět v Poháru České pojišťovny.

Současně je také v plánu víkendové týmové soustředění. „Chceme vytvořit dobrou partu a rádi bychom uspořádali společné soustředění zaměřené hlavně na seznámení se, přeci jen nových tváří je v týmu hodně. Zatím ladíme společný termín, který bude vyhovovat většině,“ prozrazuje Jakub Novák.

Sezóna je na svém úplném začátku, přesto má už hlavní kouč představu o cíli týmu pro letošní prvoligovou sezónu? „Všichni v týmu jsme se shodli, že chceme předvádět atraktivní florbal, na který se bude dát koukat, a současně chceme, abychom z každého zápasu odcházeli se vztyčenou hlavou. Jsem přesvědčený, že když se tohle povede, můžeme bojovat na špici tabulky,“ říká odhodlaně hlavní trenér. Samotný prvoligový ročník odstartuje v září.

Příchody, návraty a odchody

Příchody a návraty: Jitka Krajčová, Dominika Klímová, Tereza Prošková, Martina Pilařová, Simona Chodurová (Liberec), Daniela Kornalíková (Litvínov), Barbora Pálfyová (Liberec), Barbora Armstarková, Květa Hronová, Tereza Suková (všechny Kadaň), Veronika Bímová, Denisa Ulčová a Eliška Reissová (všechny z dorostenek).

Odchody: Monika Benková (FbŠ Bohemians - hostování), Adriana Hýsková (Florbal Chodov - hostování), Petra Malecká (Tatran Střešovice - konec hostování), Nikol Manlíková.

Aktuální kádr

Brankáři: Aneta Blahníková, Květa Hronová.
Obránci: Dominika Kratochvílová, Barbora Suková, Klára Svobodová, Eliška Šidlochová, Veronika Bímová, Denisa Ulčová, Martina Pilařová, Eliška Reissová, Dominika Klímová, Tereza Prošková, Daniela Kornalíková, Simona Chodurová.
Útočníci: Karin Binková, Lenka Čiháková, Anna Fuková, Natálie Janouchová, Lucie Kopýtková, Lenka Láryšová, Viktorie Schoberová, Kateřina Oličová, Jitka Krajčová, Tereza Prokůpková, Barbora Pálfyová, Tereza Suková, Barbora Armstarková.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři