„Nálada v týmu je nyní nepopsatelná,“ prohlašuje Ondřej Šarša!

C H O M U T O V - Kapitán týmu Florbalu Chomutov, důležitý obránce a obrovský srdcař, to je Ondřej Šarša, florbalista hrající s číslem 84 na svých zádech. Florbalisté Chomutova postoupili do druhé nejvyšší florbalové ligy v České republice a my jsme pro vás vyzpovídali důležitý článek chomutovské týmu. Ondřej nám prozradil, jak se tým z postupu radoval a jaké jsou ambice do další sezóny.
Ondro, jaká byla v týmu nálada po prohraném finále Národní ligy proti Mukařovu?

Zpočátku nás mrzelo, že jsme finále nevyhráli. Každý chtěl vyhrát ten mistrovský pohár. Ale věděli jsme, že máme ještě možnost se dostat do první ligy v baráži přes Pelhřimov.

Když si zmínil baráž, jak moc jste si věřili na Pelhřimov? Byl to pro vás apriori těžký soupeř?

Měli jsme jediný cíl před sérii s Pelhřimovem - vyhrát tu sérii v nejkratší možné době. Věřili jsme si dost, jelikož jsme po celou sezónu fungovali jako tým, což si myslím že rozhodlo.

Jak moc klíčové pro vás bylo získání dvou vyhraných zápasů na domácí půdě?

Oba domácí zápasy v Kadani byly rozhodující, pokud bychom alespoň jednou prohráli, bylo by to velmi těžké sérii otočit, Naší bojovností jsme nedopustili Pelhřimov vyhrát.

Šli jste do čtvrtého zápasu s větším klidem nebo jste naopak cítili tlak a to, jak moc chcete vyhrát?

Jak jsem už říkal, chtěli jsme tu sérii vyhrát v co nejkratší době, tudíž jsme ten zápas chtěli vyhrát a ukončit tak dlouhou sezónu.

Dokázali jste během čtyřech zápasů přečíst herní strategii Pelhřimova?

Pelhřimov hrál jednoduchý systém, v prvním zápase jsme si to nepohlídali a zaslouženě vyhráli. Od dalších zápasů jsme si to víceméně pohlídali.

V druhé třetině čtvrtého zápasu jste nasázeli soupeři 4 branky, ve třetí třetině to bylo 6:6. Jak moc jste byli v tuto chvíli pod tlakem?

První dvě třetiny jsme byli lepším týmem na hřišti. Po druhé periodě jsme se nejspíše unáhlily s oslavami postupu, zbytečně byly pasivní a soupeř toho využil. Dvě minuty před koncem jsme šli do čtyřech a upřímně jsem už nevěřil, že zápas vyhrajeme v základní hrací době.

Nakonec ale výhra 8:6 - sen se v tu chvíli splnit. První liga je vaše. Jak bys popsal náladu v týmu, kdy jste to dokázali?

Nepopsatelná. Konečně jsme postoupili do druhé nejvyšší ligy, za což jsem velmi rád. Několik sezón jsme se o to pokoušeli, letos se to konečně splnilo.

Co bude v další sezóně vašim cílem ve vyšší lize?

Ambice pro příští rok nebudou vysoké. Důležité bude se udržet v druhé nejvyšší lize.