Víkend na jedničku! Chomutov po výhře v derby porazil i Jaroměř a je třetí

C H O M U T O V - Vítězný dvojzápas! Na jedničku zvládli chomutovští florbalisté tento víkend, ve kterém je čekaly hned dva duely. V sobotu dohrávka derby s Kadaní a v neděli utkání 20. kola proti Jaroměři. Oba soupeři dlouho kousali, ale ve druhé polovině utkání Severočeši oba zlomili a skóre otočili ve svůj prospěch. Díky zisku šesti bodů se Florbal Chomutov dvě kola před koncem základní části posunul na třetí příčku tabulky.
20.kolo, neděle 12.2.2017, 15:30
-
TJ Sokol Jaroměř
11:4 (2:2, 3:0, 6:2)
Branky a nahrávky: 4. Turek (Štěrba), 15. Bejček (Andrle), 33. Fokt (Pastor), 34. Z Hlaváček, 37. Z. Hlaváček (Šarša), 42. Šnábl (T. Fiala), 42. Andrle (Bejček), 46. Z. Hlaváček (Šarša), 47. Kopp (Šulc), 54. Šnábl (Z. Hlaváček), 60. Šulc (Bejček) - 14. Hašek (Š. Kubina), 19. Škola (Hašek), 57. Hofman (Emlar), 58. Hašek.
Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 10:2, 10:4, 11:4.
Florbal Chomutov: Šantora - Pačmag, Turek, Šarša (C), Šnábl, Klíma, Šulc - Štěrba, Fokt, Pastor - Tichý, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček, Andrle - Z. Hlaváček
TJ Sokol Jaroměř: Špaček - J. Kubina, Škola, Hrobský, Výborný, Hašek, Jiřička, Hofman, Emlar, Š. Kubina a Haž.

Dvouciferná výhra nad Jaroměří přinesla Chomutovu třetí příčku!

Chomutovský mužský "A" tým měl velmi nabitý herní víkend. V sobotu 11. února odehrál dohrávku 16. kola Národní ligy v rámci podkrušnohorského derby proti Kadani a hned v neděli od 15:30 na něj čekalo 20. kolo ligy proti týmu TJ Sokol Jaroměř. Týmy byly v tabulce poměrně dost vyrovnané, proto vysoká výhra 11:4 tým Chomutova povzbudila do dalších kol ligy a především do blížícího se play-off.

Průběh utkání:Floral Chomutov X TJ Sokol Jaroměř

Jak Chomutov, tak Jaroměř naskočila do utkání se vší vervou. Už ve čtvrté minutě otevřel ale skóre zápasu chomutovský hráč Jiří Turek za asistence Jakuba Štěrby. Následně branku střelil tým Jaroměře, poté opět Chomutov a skóre třetiny uzavřela Jaroměř díky úspěšné střele Školy. První třetina tak skončila za nerozhodného skóre 2:2.

Třetí třetina byla pro další vývoj zápasu zlomová a pro Chomutov klíčová. Před brankou Jaroměře se dvakrát úspěšně prosadil juniorský hráč, Zbyněk Hlaváček. Třetí gól, který byl dalším hřebíčkem do pomyslné rakve Jaroměře, střelil Daniel Fokt za asistence Petra Pastora. Jaroměř nedokázal chomutovského brankáře ve druhé třetině ani jednou prostřelit.

V poslední třetině se opět rozpoutala střelecká kanonáda, která byla důraznější od domácího týmu, Florbalu Chomutov. Hráči Chomutova uštědřili Jaroměři šest branek, na což odpověděl hostující tým pouze 2 brankami. Florbalu Chomutov se tak podařilo vyhrát dvouciferným skóre nad Jaroměří - 11:4 a zároveň se i posunout na třetí příčku průběžného ligového hodnocení.

21. kolo Národní ligy: T.B.C. Králův Dvůr - Florbal Chomutov

Konec základní části ligy nám klepe na dveře. Chomutov se vydá v neděli 19. února na palubovku průběžně pátého týmu ligového hodnocení, T.B.C. Králův Dvůr. Zápas to bude pro oba týmy velmi důležitý, jelikož je v tabulce dělí pouze jeden jediný bod. Navýší Chomutov svojí zápasovou šňůru bez prohry na číslo pět? To zjistíme již 19.2. od 18:00!

Odkaz na online přenos zápasu

Martin Bocian (Florbal Chomutov): "Ač tomu výsledek neodpovídá, tak až do poloviny to bylo velmi vyrovnané a náročné utkání. Ve druhé polovině jsme byli lepší a díky trpělivosti jsme nakonec utkání rozhodli ve svůj prospěch. Velmi nás podržel brankář, pochválil bych výkon celého týmu. Soupeři děkujeme za zápas a přejeme hodně štěstí ve zbytku sezóny."

Martin Klapka (TJ Sokol Jaroměř): "Zápas rozhodla špatná kondice a vypadnutí ze zápasu v poslední třetině, což přineslo velké množství individuálních chyb."