Sen se stal skutečností! Chomutov poráží Pelhřimov a postupuje do 1. ligy!

C H O M U T O V - Chomutov to dokázal! Díky třetí výhře nad Pelhřimovem postupuje do druhé nejvyšší florbalové ligy! Pro Florbal Chomutov je to historický úspěch, který se velkým písmem zapíše do historie celého klubu. Výhra se ale nerodila lehce. Vedení 6:3 smazali domácí vyrovnáním v 57. minutě. Ovšem proměněné trestné střílení zlomila definitivně utkání na stranu Severočechů. Chomutov přehrál 8:6 Pelhřimov a v příští sezóně bude hrát 1. ligu!
BA4, sobota 6.5.2017, 19:00
Spartak Pelhřimov
-
6:8 (1:1, 1:4, 4:3)
Branky a nahrávky: 2. Fučík (Čech), 36. Fučík (Běhounek), 43. Knězů (Fučík), 48. Fučík (Blažek), 49. Hendrych (Charouzek), 57. Charouzek (Zrzavý) - 16. Chocholoušek, 27. Pastor (Štěrba), 31. Z. Hlaváček (Turek), 31. Venkrbec (vlastní branka), 32. Pastor (Štěrba), 44. Chocholoušek, 59. Šulc, 60. Šarša.
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6, 6:6, 6:8.
Spartak Pelhřimov: Venkrbec - Dohnal, Kocián, Švrkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Kubíček, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Čech, Škoda, Běhounek,
Florbal Chomutov: Vlček - Fokt, Bejček, Jäschke, Štěrba, Pačmag, L. Fiala, Kopp, Pastor, Selinger, Andrle, Turek, Z. Hlaváček, Šnábl, Šarša, Chocholoušek, Šulc.

Chomutov postoupil do 1. florbalové ligy!

Chomutovu se to podařilo! Poslední bitvu, která se odehrála 6. května na palubovce Pelhřimova, zvládl na jedničku a nyní mohou začít oslavy v bujarém stylu! Pro Chomutov byl klíčový zisk dvou vyhraných zápasů na domácí palubovce, který týmu dodal dostatečné sebevědomí, aby společnými silami zarazil poslední hřebíček do pomyslné rakve soupeřů a ve čtvrtém zápase na pelhřimovské palubovce vyhrál - což se nakonec i povedlo!

Průběh 4. barážového utkání: Spartak Pelhřimov X Florbal Chomutov

1. třetina - 1:1

Týmy vstoupily do první třetiny v pozvolném tempu, jakoby nikdo nechtěl udělat moc velkých chyb. Skóre zápasu i přesto otevřel domácí tým hned ve druhé minutě. Chomutov si s vyrovnávací brankou na 1:1 dal hodně načas. Vytoužená branka padla až v 16. minutě díky střeleckému umu Marka Chocholouška. Jiných brankových situací jsme se v první třetině už nedočkali.

2. třetina - 2:5

Co nebylo viděno v 1. třetině, to nám nahradila třetina druhá. Chomutov se zakousl do šance rychlého náskoku a začal ho pozvolna proměňovat. Sled rychlých třech branek (a jedné vlastní pelhřimovské) zaskočil jak domácí hráče, tak domácí fanoušky. Před brankou Pelhřimova se vystřídalo mnoho chomutovských útočníků mezi nimi Petr Pastor, Jakub Štěrba, Zbyněk Hlaváček a Jiří Turek během pouhých pěti minut.

Pelhřimov nedokázal na rychlý atak Chomutova dostatečně během druhé třetiny zareagovat. Jedinou branku Pelhřimova v druhé třetině vstřelil Václav Fučík. Chomutov si dokázal vypracovat skvělý náskok tří branek, který ale neměl dlouhé trvání.

3. třetina - 6:8

Pelhřimovští nechtěli vítězství a postup do 1. ligy Chomutovu přenechat jen tak. V 42. minutě stáhl náskok Chomutova na 2 branky pelhřimovský útočník Jan Knězů. Náskok tří branek vrátil během minuty na stranu Chomutova Marek Chocholoušek.

Jenomže ta pravá divočina se na straně Pelhřimova strhla až v 48. minutě. Během pár minut byl náskok Chomutova ten tam. V 57. minutě jsme se ocitli na vyrovnaném stavu 6:6. Napětí se dalo v hale krájet. Když v tom přišla příležitost proměnit trestné střílení pro Chomutov. Miloš Šulc se toho zhostil s velkým stylem, proměnil branku a posunul Chomutov opět do vedení 6:7. Pojišťovací branku a poslední branku zápasu vstřelil Vít Andrle - 7:8.

Chomutov se tak radoval z třetí výhry v barážové sérii a hlavně z postupu do 1. ligy!Byl to zápas plný zvratů, bylo viděno hodně branek a hodně vyrovnaných akcí, ale jedna strana převážit musela - a to ta chomutovská!

Děkujeme vám, milí fanoušci, za podporu v celé sezóně. Těšíme se na vás v nové sezóně, která bude výjimečná tím, že se bude odehrávat v 1. lize!

Komentář Jana Knězů (Spartak Pelhřimov): „Nevím, co říct. Tři minuty ve druhé třetině nás nalomili. Ať jsme vyrovnali ve třetí třetině a rvali se do poslední chvíle o vítězství, nedokázali jsme vstřelit rozhodující branku. Soupeř nás z trestného střílení dorazil. Blahopřejeme hostům k postupu. Děkujeme skvělým divákům za neustálou podporu nejen v tomto zápase, ale i v celé sezóně.“

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Byť jsme si zápas v závěru zkomplikovali, domácí se statečně prali a my jsme měli velkou kliku, přesto jsme moc rádi za tuto třetí výhru. Byla to nesmírně náročná série, nesmírně náročná sezóna... Jsme moc rádi, že je konec, o to víc, že pro nás úspěšnější. Chtěl bych moc poděkovat všem hráčům, kteří se v letošní sezóně na tom podíleli, a svojí ohromnou vůli dokázali dosáhnout vytouženého postupu.Soupeři děkujeme, budeme se těšit na další setkání v první lize. Teď nás čeká dlouhá oslava.“