Pelhřimov si připsal první výhru, ale Chomutov neskládá zbraně!

C H O M U T O V - V sobotu 22. dubna se na palubovce prvoligového týmu Spartak Pelhřimov odehrála první bitva baráže o 1. ligu mužů. Chomutov svoji sílu ukázal soupeři v první třetině, kdy se dostal do vedení 2:1. Ve druhé třetině dokázal domácí Pelhřimov využít slabou dvacetiminutovku Chomutova a dostal se rázem do vedení 6:3. Vysoký náskok Chomutov nedokázal dohnat. Pelhřimov vyhrál při skóre 8:4 a připsal si první barážovou výhru. Na další dva zápasy se můžeme těšit už příští víkend od 29.4. - 30.4., které se budou hrát v Kadani!
BA1, sobota 22.4.2017, 19:00
Spartak Pelhřimov
-
8:4 (1:2, 5:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Poduška (Švrkala), 25. Švrkala (Fučík), 27. Fučík (Poduška), 29. Zrzavý (Blažek), 30. Blažek (Poduška), 37. Švrkala (Blažek), 58. Zrzavý (Knězů), 59. Fučík (Poduška) - 6. Štěrba (Bejček), 19. Pastor (T. Fiala), 38. Pačmag (Štěrba), 54. Pastor (Bejček) .
Rozhodčí: Jiří Filipčík a Ondřej Filipčík. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:4, 8:4.
Spartak Pelhřimov: Venkrbec (Kuchař) - Kocián, Koten, Zrzavý, Kos, Švrkala, Blažek, Knězů, Charouzek, Poduška, Vlach, Fučík, Hendrych, Čech, Kubíček, Škoda, Běhounek.
Florbal Chomutov: Šantora (Vlček) - Bejček, Štěrba, Krajník, T. Fiala, Pačmag, L. Fiala, Kopp, Pastor, Andrle, Turek, Z. Hlaváček, Šnábl a Šarša (C).

První zápas se Chomutovu nepovedl podle jeho představ!

Chomutov se po neúspěšném finále proti TJ Sokolu Mukařov, ve kterém prohrál 3:0 na zápasy, dostal do baráže o 1. ligu. Spartak Pelhřimov, tým 1. ligy, se v play down soutěže nedařilo, jelikož prohrál se soupeřem ze severu SK Bivoj Litvínov a dostal se do baráže právě proti Chomutovu. První vzájemný zápas těchto dvou týmů se odehrál 22. dubna na palubovce Pelhřimova od 19:00.

Průběh 1. utkání baráže: Spartak Pelhřimov X Florbal Chomutov

Do sobotního utkání vstoupil lépe hostující tým, Florbal Chomutov. Skóre zápasu otevřel již v 5. minutě chomutovský útočník, Jakub Štěrba. Následovala vyrovnávací branka Petra Podušky na 1:1. Pastor v 19. minutě zajistil Chomutovu vedení 2:1 a poměrně klid na duši.

Pelhřimov nastoupil do druhé třetiny jako vyměněný. Začal rapidně proměňovat všechny střely na branku. Domácí tým dokázal skvěle využít herní pauzu Chomutova a během druhé dvacetiminutovky si vypracoval vedení 6:3. Chomutovští se pokusili o vzdor, ale z něho se vyklubala pouze jedna branka. Již zmiňovaný stav 6:3 zakončil druhou třetinu.

Poslední třetina byla pro Chomutov jedinou možností ke srovnání stavu a případnému pomyšlení na prodloužení. Pelhřimov si ale výhru už nenechal vzít. Přidal ke svému skóre hned dvě branky. Chomutov se do své skvělé formy nevrátil, přidal na své konto jenom jednu branku a nepříznivé skóre se mu nepodařilo zvrátit na svou stranu. Výhru v prvním zápase si tak připsal Pelhřimov při skóre 8:4.

Dvě bitvy jsou před námi, bude se Chomutovu dařit?

Všem bitvám ale ještě není konec! Chomutov může prozatím nepříznivý stav barážové série vyrovnat už o tomto víkendu 29. dubna a 30. dubna ve Sportovní hale v Kadani.

Do 2. barážového zápasu nastoupí chomutovští v sobotu 29. dubna od 20:30.

Odkaz na online přenos 2. barážového utkání

Třetí zápas baráže se odehraje v neděli 30. dubna od 15:30 taktéž ve Sportovní hale v Kadani!

Odkaz na online přenos 3. barážového utkání

Podpořte chomutovské florbalisty na cestě za jejich vysněným cílem!

Komentář trenéra Jana Knězů (Spartak Pelhřimov): „Zasloužené vítěství, které se nerodilo lehce, protože jsme podcenili začátek, neběhali jsme a nebyli aktivní. Od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme měli, a soupeře jasně přehráli. Ke třetí třetině se nebudu vyjadřovat, tam jsme si opět zkomplikovali situaci. Díky fanoušků a soupeři přeji šťastnou cestu domů.“

Komentář trenéra Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Blahopřejeme soupeři k zaslouženému vítěství, když využil naší absolutní laxnosti ve druhé třetině, pokud to s ambicemi na první ligu myslíme vážně, musíme předvést lepší výkon.“