Návrat k produktivitě? Chomutov nasázel Strakonicím 11 branek!

C H O M U T O V - V mrazivé neděli vyrazili hráči Florbal Chomutov do Strakonic, kde je čekala první odveta této sezóny. Severočeši byli favority zápasu a byť brzy prohrávali, poté nenechali nikoho na pochybách, že si na jih Čech přijeli pro tři body. Po několika zápasech se na jejich hokejky opět vrátila produktivita, zápas vyhráli 11:3 a jako první tým Národní ligy překročili hranici stovky vstřelených gólů.
12.kolo, neděle 4.12.2016, 17:00
FbC Strakonice
-
3:11 (1:3, 0:4, 2:4)
Branky a nahrávky: 3. Bučok (Šavrda), 57. Jiřík (Šavrda), 59. Jiřík (Mareš) - 7. Chocholoušek (L. Fiala), 9. T. Fiala (Klíma), 17. L. Fiala (Chocholoušek), 24. L. Fiala, 33. Andrle (Kopp), 37. Štěrba (Selinger), 38. Chocholoušek (T. Fiala), 44. Bejček (Selinger), 45. L. Fiala (T. Fiala), 53. T. Fiala (Chocholoušek), 58. Kopp (Bejček).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 20:38. Průběh utkání: 1:0, 1:10, 2:10, 2:11, 3:11.
FbC Strakonice: Macek (38. Jeřábek) - Mikeš, Johanes, T. Houska, Staněk, Jiřík (C), Křesák, Kužela, Šavrda, Bučok, V. Houska, Mareš, Pluskal, Chvosta
Florbal Chomutov: Šantora - Šnábl, Šulc, Šarša (C), Klíma, Selinger, Z. Hlaváček - Kopp, Bejček, Andrle - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Giptner, Břešťan, Štěrba

Dvouciferná výhra hlásí návrat lepších zítřků!

Muži ,netradičně v neděli, 4.12. vyrazili na palubovku soupeře, a to k týmu FbC Strakonice P.A. Od prvních třetin dávali svému soupeři jednoznačně najevo, že mají formu a chtějí ji zúročit v podobě tří bodů, které jim při minulém zápase na domácí palubovce těsně utekly.

Průběh utkání: FbC Strakonice P.A. X Florbal Chomutov

I když zápas otevřelo duo Bučok - Šavrda ze Strakonic ve třetí minutě, chomutovští florbalisté se nezalekli a vzali to od soupeřů jako hozené laso. V první třetině týmu Strakonic už nedovolili ani jednu branku. Florbalisté Chomutova se tlačili do ofenzivy a střelili tři branky.

Druhá třetina byla opět střeleckým koncertem Chomutova. Hostující florbalisté se prosadili hned čtyřikrát před brankou Strakonic. „Zápas se nám až na pár menších výpadků povedl. Všichni odvedli skvělou práci. Musím klukům poděkovat, že blokovali střely,“ komentuje výkon florbalistů Chomutova nejen ve druhé třetině, Karel Šantora, brankář týmu.

V třetí třetině se domácí tým Strakonic pokoušel o převrat, když vstřelil Chomutovu dvě branky, ale hostující tým se nepoddal mírnému tlaku a následně přidal ke svému skóre čtyři branky. Čtyři branky v poslední třetině vyhouply Chomutov na dvouciferné skóre a jasnou výhru 11:3, která hostujícím florbalistům přinesla důležité tři body. „Musíme se od toho výkonu odrazit abychom příští zápas minimálně předvedli stejný výkon doma s Libercem,“ doplňuje Karel Šantora.

Chomutov se díky svému skvělému výkonu posunul do TOP 5 v tabulce Národní ligy - divize západ, a to na pátou příčku.

13. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X FBC Panthers Liberec

Florbalisté Chomutova se před Vánoci ještě vrací na domácí palubovku, a to v sobotu 10. prosince! Od 18:00 nastoupí na hřišti proti předposlednímu týmu tabulky, FBC Panthers Liberec. Přijďte podpořit domácí tým! Čelo ligy je vyrovnané a body jsou pro Chomutov alfou a omegou.

Odkaz na online přenos utkání

Komentář Marek Jiřík (trenér FbC Strakonice P.A.): "Do zápasu jsme vstoupili ospale. Sice jsme se dostali do vedení, ale to bylo tak vše. Ve třetí třetině jsme se trošku vyrovnali soupeři jen díky tomu, že polevil. Doufám, že jsme si vybrali den blbec a příští týden zabojujeme za tři body. Děkuji fanouškům a pořadatelům."

Komentář Martin Bocian (trenér Florbal Chomutov): "Po předchozím utkání jsme dnes ve všech ohledech zlepšili náš přístup. Za což můžu hráčům poděkovat. Na stejný výkon musí navázat i v příštím utkání. Děkujeme soupeři a pořadatelům."