Kanonáda v derby! Chomutov zničil Kadaň osmnácti góly a je druhý!

C H O M U T O V - V nečekaný střelecký koncert se změnilo okresní derby v Národní lize na hřišti kadaňských Katů! Po vyrovnaném začátku se rozjela kanonáda Chomutovských, která se zastavila až se závěrečnou sirénou utkání na skóre 18:3! Díky této jasné výhře se Florbal Chomutov posunul už na druhé místo průběžné tabulky.
6.kolo, sobota 22.10.2016, 19:00
FBC DDM Kati Kadaň
-
3:18 (1:5, 1:6, 1:7)
Branky a nahrávky: 16. Pardubský (Hanzlíček), 23. Žemlička (Pardubský), 50. Limberg (Weiss) - 1. T.Fiala (Chocholoušek), 10. Bejček (Šnábl), 15. Z.Hlaváček (Pastor), 18. L.Fiala (T.Fiala), 20. Bejček (Kopp), 26. L.Fiala (Chocholoušek), 28. L.Fiala (Chocholoušek), 31. Šarša (Chocholoušek), 36. Bejček (Kopp), 36. Chocholoušek, 40. Pastor, 41. Klíma (T.Fiala), 42. T. Fiala (Giptner), 44. Andrle, 45. Kopp (Štěrba), 46. Fokt (Andrle), 59. Pastor (Z.Hlaváček), 59. Šnábl (Šulc).
Rozhodčí: Grundler, Matějka. Vyloučení: 1:5, navíc Dolanský (KAD) 5 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:16, 3:16, 3:18.
FBC DDM Kati Kadaň: Burda (36. Janúšek) - Čeloud, Solar, Pardubský, Hanzlíček, LImberg, Hanuš, Zelinka, Muchna, Dolanský, Žemlička, Bulín, Weiss, Pačmag, E. Štěrba (C), Zýka, J. Odlas, Vopelák
Florbal Chomutov: Šantora - Šarša (C), Klíma, Turek, Z. Hlaváček, Šnábl, Kubeš, Šulc - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Andrle, Fokt, Pastor - Kopp, Bejček, Štěrba

Králem okresu je Florbal Chomutov!

Okresní derby mezi Chomutovem a Kadaní je vždycky pod drobnohledem. Kdo zvítězí, ten nezíská pouze body do tabulky Národní ligy, ale zároveň i cejch "krále okresu". Důležitý zápas se odehrál v sobotu 22. října od 19:00 na palubovce Katů Kadaň, kteří tím získali značnou výhodu domácí prostředí.

Tomáš Fiala vysmýčil branku Zdeňka Burdy, kadaňského brankáře, v čase 0:47. Díky skvělému útoku se Chomutov dostal za necelou minutu derby do vedení, které s každou další minutou pouze navyšoval. V 11. minutě opět prošel míček přes brankáře Kadaně díky skvělé akci Ondřeje Bejčka a Martina Šnábla. V 15. minutě vstřelil branku do kadaňské svatyně teprve juniorský hráč, Zbyněk Hlaváček, za asistence Petra Pastora. Záchvěvem vzdoru proti chomutovskému dominátu byla branka Lukáše Pardubského z týmu Kadaně v čase 15:52. Na přestávku se odcházelo podstatně lépe Chomutovu, který vedl 1:5 nad Kadaní.

V druhé třetině Chomutov stoprocentně potvrdil svojí absolutní nadvládu. Hráči Chomutova dovolili Kadani pouze jeden gól, který převážili neskutečnými šesti góly. Skóre se po druhé třetině přehouplo ku prospěchu Chomutova přes desítku, 11:2. Třetí třetina byla pro Chomutov pouze třešničkou na celém utkání. Svůj brankový výkon z minulé třetiny navýšili ještě o jeden gól. Kadaň se zmohla pouze na jednu branku, která prošla přes ruce Karla Šantory.

Chomutov svým sebejistým výkonem rozstřílel Kadaň propastným skóre 18:3, získal tři body a posunul se na druhé místo tabulky Národní ligy - divize západ!

Marek Kubeš: „Z naší strany se rozjel brankostroj!"

Pro mě to bylo skvělé utkání, protože jsem mohl nastoupit hned od začátku ve třetí obraně s Michalem Šnáblem. Za to jsem oběma trenérům vděčný. (pozn. red. juniorský hráč) Jako tým jsme určitě chtěli navázat na venkovní vítězný zápas proti Mukařovu, a to se nám povedlo. Před zápasem se mluvilo o boji a v prvních deseti minutách to tak i vypadalo. Ale potom se z naší strany rozjel brankostroj, který závěrečná siréna zastavila na čísle 18 a výsledek 18:3 pro nás v tomto derby nečekal asi vůbec nikdo.

Sedmé kolo Národní ligy:Florbal Chomutov X Panthers Praha

V sedmém kole nastoupí Florbal Chomutov na domácí palubovce proti Panthers Praha. Stane se tak v sobotu 29. října od 18:00 v Městské sportovní hale v Chomutově. Panthers Praha se nyní vyskytují na pátém místě tabulky Národní ligy. Těšíme se na vás ve sportovní hale!

Petr Hybner (FBC DDM Kati Kadaň): Gratulujeme soupeři k vítězství a předvedené hře. Myslím, že se zápas zlomil v první třetině, kde jsme nevyužili veliké množství dobrých šancí a soupeř nás potrestal produktivitou. Pozitivní je to, že jsme aspoň neprohráli zase o gól.

Martin Bocian (Florbal Chomutov): Ze začátku vyrovnané utkání, kdy nás v prvních deseti minutách hodně podržel brankář. Pak jsme se ale chytli a byli po celý zbytek zápasu lepší. Jsem rád, že jsme prolomili střeleckou smůlu. Děkujeme soupeři a divákům.