Florbal Chomutov dobyl halu v Jaroměři! Divokou přestřelku rozhodl opět závěr

C H O M U T O V - Hráči Florbalu Chomutov vyrazili v sobotu 19. listopadu na domácí palubovku týmu TJ Sokol Jaroměř. Zápas byl velmi atraktivní se spoustou branek. Také rekordně dlouhý, trval přes dvě a půl hodiny. Florbalisté Chomutova po mnoha zvratech nakonec vyhráli nad Jaroměří 13:11, stali se prvním týmem v sezóně, který dobyl tamní halu a patří jim průběžně pátá příčka v ligové tabulce.
10.kolo, sobota 19.11.2016, 19:00
TJ Sokol Jaroměř
-
11:13 (2:1, 7:6, 2:6)
Branky a nahrávky: 2. Lehký (Haž), 15. Nožička (Hofman), 22. Emlar (Mědílek), 31. Emlar (Kubina), 32. Hašek (Kotrč), 34. Hašek, 34. Nožička (Hašek), 36. Hašek, 40. Hašek (Kotrč), 48. Škola (Hašek), 57. Hofman (Kotrč) - 13. Hroneš (vlastní branka), 23. Andrle (Kopp), 23. Chocholoušek (Turek), 27. Turek (Břešťan), 29. Chocholoušek (Fokt), 31. Kopp (Bejček), 39. Andrle (Šulc), 43. Pastor (Klíma), 45. Andrle (Bejček), 49. Fokt, 50. Bejček (Pastor), 50. Chocholoušek (Bejček), 59. Andrle (Kopp).
Rozhodčí: David Kytler a Tomáš Sommer. Vyloučení: 5:5, navíc Petr Hofman (JAR) 5 minut. Využití: 2:3. Diváci: 141. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: .
TJ Sokol Jaroměř: Alexij - Hroneš, J. Kubina, Mědílek, Škola, Hrobský, Hašek, Jiřička, Sukup, Hofman, Emlar, Š. Kubina, Haž, Nožička, Lehký, Kotrč.
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša, Klíma, Šnábl, Šulc, Turek, Kubeš - Chocholoušek, Fokt, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle - Giptner, Břešťan, Šefara

Jaroměř padla, Chomutov získal tři body!

Florbalisté Chomutova se vydali v sobotu na palubovku prozatím na domácí půdě neporaženého týmu - TJ Sokol Jaroměř. Vyrovnaný zápas 10. kola Národní ligy - divize západ začal v 19:00 a trval rekordní dobu - dvě a půl hodiny.

Průběh utkání: TJ Sokol Jaroměř X Florbal Chomutov

V první třetině to vypadalo na obou stranách na vcelku normální zápas. Skóre se zvyšovalo pouze nevýrazně, prozatím více ku prospěchu Jaroměře, která po první třetině vedla 2:1 nad hostujícím Chomutovem.

Domácí tým Jaroměře, poháněný skvělým publikem, se vrhnul do třetí třetiny v plné síle už v 22. minutě díky přesné střele Emlara. Florbalisté Chomutova začali dohánět vlak, který pomalu ujížděl s třemi body a dařilo se jim. Ofenzivní Jaroměř střelila sedm branek, Chomutov v těsném závěsu branek šest, což znamená, že týmy odcházely na přestávku před poslední třetinou za skóre 9:7.

Výkon florbalistů Chomutova se třetinu od třetiny lepšil. V poslední, rozhodující třetině předvedli opět perfektní výkon. Jaroměř zaskočili přesností střelby. Domácí brankář Jaroměře se nestačil divit, když mu mezi prsty proklouzlo šest gólů. Naopak chomutovský brankář, Jan Vlček, vychytal skoro všechny střely na branku. Ve třetí třetině nechytil pouze dvě.

Chomutov díky své houževnatosti ve třetí třetině triumfoval a získal důležitý skalp v podobě výhry 13:11 nad domácím týmem Jaroměře. Připsal si tři body a průběžně mu patří pátá příčka v ligové tabulce.

„Byl to vyhecovaný zápas, který se hrál nahoru dolu. Z naší strany byl i díky naší aktivitě se šťastným koncem. Za zmínku rozhodně stojí velice "příjemná" atmosféra v hale,“ doplňuje Tomáš Břešťan.

11. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X T.B.C. Králův Dvůr

Chomutovští florbalisté se po zápasové šňůře na venkovních palubovkách vrací opět na domácí půdu! V sobotu 26. listopadu nastoupí v Městské sportovní hale v Chomutově proti týmu T.B.C. králův Dvůr. Duel proti sedmému týmu odstartuje v 18:00! Těšíme se na vás!

Komentář Martin Klapka (TJ Sokol Jaroměř): „Dnešní zápas rozhodla naše absolutní nedisciplinovanost a s tím spojené individuální chyby hráčů. Musíme se z toho otřepat a jít dál. Děkuji divákům a gratuluji soupeři.“

Komentář Martin Bocian (Florbal Chomutov): „Velmi náročné utkání pro všechny, které nás stálo spoustu sil. Domácí mají velkou výhodu domácího prostředí a podporu diváků by jim většina týmů v soutěži mohla závidět. Děkujeme za dobře uspořádané utkání a přejeme hodně štěstí ve zbytku soutěže.“