Další dvouciferná výhra zajistila mužům prvenství v ligové tabulce!

C H O M U T O V - Druhé kolo Národní ligy - divize západ, přineslo další tři body pro muže Florbalu Chomutov, kteří si tak zajistili průběžné vedení ligy. Na palubovce před domácím publikem dokázali bez větších problému porazit tým Strakonic 10:5. I když se hostující snažili ve třetí třetině zápas otočit, Chomutov ukázal svou sílu a vyhrál.
2.kolo, sobota 24.9.2016, 18:00
-
FbC Strakonice
10:5 (3:0, 2:2, 5:3)
Branky a nahrávky: 2. Klíma (Chocholoušek), 4. Šarša, 20. T. Fiala (L. Fiala), 30. L. Fiala (T. Fiala), 33. Štěrba, 41. Šarša (L. Fiala), 52. Chocholoušek (T. Fiala), 57. Andrle (Bejček), 60. L. Fiala (Chocholoušek), 60. Štěrba (Giptner) - 33. Bučok, 38. Bučok (Chvosta), 45. Bučok (Chvosta), 52. Jiřík (Šavrda), 58. Křesák (V. Houska).
Rozhodčí: Matějka, Grundler. Vyloučení: 1:2 + navíc 5 min Šarša (CHM). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:4, 8:4, 8:5, 10:5.
Florbal Chomutov: Šantora - Šarša (C), Klíma, Šulc, Břešťan, Dušek, Šnábl, Z. Hlaváček, Kubeš - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Myška, Štěrba, Giptner - Kopp, Bejček, Andrle.
FbC Strakonice: Macek - Mikeš, O. Houska, Novák, Jiřík (C), Křesák, Šavrda, Kořán, Bučok, V. Houska, Mareš a Chvosta.

Strakonice bez bodu, Chomutov prozatím suverénní!

Muži se pustili s vervou do druhého kola Národní ligy - divize západ, na domácí palubovce. V sobotu 24. září se utkali se Strakonicemi, které v prvním kole prohráli proti Mukařovu. Chomutov měl za sebou dvoucifernou výhru nad Českými Budějovicemi 10:6.

Do první třetiny vstoupili suverénním, ofenzivním výkonem florbalisté Chomutova. Duo ,Klíma - Chocholoušek, otevřelo skóre hned ve druhé minutě. Následovala branka ve čtvrté minutě, která prošla přes brankáře Strakonic. Hostující tým držel úspěšně defenzivní hru až do poslední minuty první třetiny, to se ještě jednou prosadil Chomutov.

V druhé třetině byl výkon obou tým vyrovnaný, i přesto si Chomutov držel náskok, který si vytvořil ve třetině první. Hráči Strakonic dvakrát prostřelili chomutovského brankáře. Chomutov nezůstal pozadu a taktéž dvakrát skóroval.

Poslední třetina se nesla v duchu stahování brankového náskoku Chomutova ze strany Strakonic, který nebyl moc úspěšný, jelikož hráči domácího týmu odpovídali na atak pomalu dvojnásobným počtem branek. Třikrát se prosadili před chomutovskou brankou hráči Strakonic. Chomutov dotáhl pěti brankami skóre opět do dvouciferným výšin.„Důležité vítězství na domácí palubovce. I přes hodně chyb v obraně a útoku jsme dokázali dovést zápas do vítězného konce,“ komentuje kapitán týmu, Ondřej Šarša.

Zápas končil vítězně pro Chomutov za stavu 10:5

Pohár ve středu pro FBC Texas, Liberec v neděli!

Ve středu 28. září čeká muže 4. kolo Poháru České pojišťovny na palubovce FBC Texas. Zápas se nezvykle odehraje v dopoledních hodinách. Muži se odpočinku dlouho neužijí, již v neděli nastoupí 2. října nastoupí na palubovce Liberce do třetího kola Národní ligy. „Teď nás čeká nadupaný týden, ve středu chceme postoupit dále v poháru, v neděli porazit Liberec,“ doplňuje Ondřej Šarša.

Martin Bocian (Florbal Chomutov): "Místy, až moc divoké utkání, které jsme díky brankaři a většímu přehledu měli, po většinu času pod kontrolou. Musíme ještě zapracovat na klidném řešení některých herních situacích. Děkujeme soupeři a přejeme mu šťastnou cestu domu"

Marek Jiřík (FbC Strakonice P.A.): "Kvalitní výkon v jedenácti lidech. Můžeme být rádi, že nás soupeř více nepotrápil. Konečně se zvedáme a příští týden doma vyhrajeme za tři body. Děkujeme soupeři, pořadateli a fanouškům."