Chomutov postupuje přes Olymp Praha do 5. kola Poháru České pojišťovny!

C H O M U T O V - V neděli 17. září vstupoval mužský tým do letošního ročníku Poháru České pojišťovny. Ve čtvrtém kole čekal na svého soupeře, který vzešel z předchozích bojů. Stal se jím divizní FbK Olymp Praha a ukázal, že rozhodně umí favoritovi znepříjemnit cestu za postupem. Výhra Severočechů se nerodila snadno, ale nakonec dokázali splnit cíl a po vítězství 11:8 postoupit do pátého kola.
POH4, neděle 17.9.2017, 16:00
OLYMP FLORBAL
-
8:11 (4:6, 1:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 1. Moučka (Staněk), 12. Petr (Beck), 14. Wágner, 15. Petr (Jurášek), 40. Nesnídal (Petr), 43. Petr (Beck), 49. Petr (Beck), 55. Petr (Moučka) - 2. Kopp (Šarša), 3. Pastor (Linc), 6. Pastor (Linc), 9. Pastor (Kellermann), 9. Chocholoušek (Štěrba), 10. Linc (Šarša), 32. Pastor (Šnábl), 42. Štěrba (Bejček), 50. L. Fiala (Chocholoušek), 58. Šnábl (Vlček), 60. Chocholoušek (Šarša).
Rozhodčí: Jelínek, Libecajt. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 7:8, 7:9, 8:9, 8:11.
OLYMP FLORBAL: Dvořák (Hejtík) - Staněk, Procházka, Nesnídal, Havel, Petr, Jurášek, Bělík, Slavík, Obertan, Moučka, Wágner, Kramoliš a Beck.
Florbal Chomutov: Trhlík - Vlček, Fokt, Bejček, Jäschke, Kellermann, Trávníček, Štěrba, L. Fiala, Linc, Kopp, Pastor, Turek, Šnábl, Šarša (C) a Chocholoušek.

Průběh zápasu 4. kolo Poháru ČP:

FbK Olymp Praha X Florbal Chomutov

Chomutovští se postavili právě v neděli 17.9. na palubovku poprvé v rámci Poháru České pojišťovny. Jejich soupeř si prošel všemi koly dané soutěže a na to, že obyčejně hraje divizní soutěž, předvedl až nečekaně vysoké kvality, které Chomutov dokázaly potrápit.

První třetina byla velmi zajímavá, jak pro hráče, tak pro publikum. Do utkání vstoupil sice první brankou Olymp, ale následující kanonáda ze strany Chomutova ho posunula do vedení 1:6, které netrvalo dlouho. Olymp se nenechala zahanbit a do konce 1. třetiny stáhl zápasové manko na 4:6.

V druhé třetině došel obou týmům na krátkou dobu dech, aby v poslední třetině mohli vyrovnaně soupeřit o vítězství. Druhá třetina přinesla pouze dvě branky, přičemž jednu pro Chomutov a jednu pro Olymp Praha.

V třetí třetině to vypadlo pro chomutovský tým na značnou komplikaci, když soupeři vstřelili dvě branky. Naštěstí se celý tým vzmužil, přestřílel soupeře čtyřmi brankami, a tak vyhrál 4. kolo Poháru České pojišťovny za skóre 11:8. I přesto nebyl asistent trenéra týmu, Filip Nový, s výkonem spokojen: „Děkujeme soupeři za dobré utkání. Utrpěli jsme vítězství, ale s takovými to výkony v 1. lize hrát nepůjde."

5. kolo Poháru České pojišťovny

Chomutov prozatím na soupeře v 5. kole Poháru České pojišťovny ještě čeká. Nicméně už teď je jasné, že se utká o osmifinále s okresním soupeřem FBC DDM Kati Kadaň nebo se známým soupeřem z dob Národní ligy, poté i z 1. ligy, FB Hurrican Karlovy Vary.

Termín 5. kola Poháru České pojišťovny je předběžně naplánován na 15. října 2017.

Komentář Pavla Piechy (FbK Olymp Praha): „Utkání se odehrálo ve velkém tempu. Děkujeme soupeři za zápas a gratulujeme k postupu.“

Komentář Filipa Nového (Florbal Chomutov): „Děkujeme soupeři za dobré utkání. Utrpěli jsme vítězství, ale s takovými to výkony v 1. lize hrát nepůjde.“