Chomutov porazil lídra soutěže Pegres Havířov a slaví čtvrtou výhru v řadě!

C H O M U T O V - Skvělý zápas viděl ten, kdo v sobotu dorazil do Městské sportovní haly v Chomutově. Domácí přivítali vedoucí tým tabulky Torpedo Pegres Havířov a potvrdili, že se v současné době nachází ve skvělé pohodě. Gól Daniela Fokta z 56. minuty znamenal již čtvrtou výhru v řadě a ještě nedávno předposlední chomutovský tým díky tomu již regulérně atakuje pozice zaručující účast v play off!
20.kolo, sobota 20.1.2018, 17:00
-
Torpedo Havířov
4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 16. Pastor (Šarša), 45. Linc (Fokt), 47. Pastor (Šarša), 56. Fokt (Pastor) - 27. Černý (Peřka), 31. Kuttler (Kozlík), 49. Černý (Vlach).
Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:2 + navíc Fokt (CHM) a Kučera (HAV) 5 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 174. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Florbal Chomutov: Netopilík - Šarša (C), Kellermann, Smetana, Turek, Šnábl, Hlaváček - Linc, Fokt, Pastor - L. Fiala, Bejček, Štěrba - Kopp, Jäschke, Andrle
Torpedo Havířov: Kotula - Krečmer, Černý, Bezděčík (C), Vlach, Plášek, Šochman, Kučera, Kozlík, Šimík, Beneš, Kloza, Peřka, Kuttler

Gól v první třetině přišel až po šestnácti minutách

V prvních vteřinách utkání své vůdčí postavení předvedli muži z Havířova, kteří se dostali do rychlého zakončení, jenž branku nepřineslo. Jenže hned v nadcházejících vteřinách se o slovo přihlásil i domácí chomutovský celek, který na soupeře vyvíjel tlak, kterému se těžko odolávalo. Po těchto rychlých oťukávačkách však přišly velké šance na obou stranách! Nejprve domácí kapitán Šarša vyzkoušel pozornost brankáře Kotuly, na druhé straně se vzápětí zaskvěl výborným zákrokem také Netopilík! Ve dvanácté minutě přišlo i vyloučení Jiřího Turka, které však nebylo využito a hned následovalo vyloučení i na straně Havířova. To ale bylo okamžitě využito střelcem Petrem Pastorem, kterému přihrál Ondřej Šarša.

Druhá třetina ve prospěch soupeře

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji chomutovští muži, kteří si připravili několik střeleckých příležitostí. Dva výborné zákroky tak předvedl Kotula. Nejprve vytěsnil míček nad, vzápětí se bleskurychle přemístil a nedovolil tak domácím navýšit skóre. Jenže poté přišel faul na Hlaváčka a Chomutováci tak měli k dispozici další přesilovku. Ta ale využita nebyla, dokonce došlo ke srovnání výsledku za vlastního oslabení na 1:1 ze strany hostů. V polovině zápasu byl vyloučen Daniel Jäschke a hosté šli následně do vedení – 2:1.

Posledních dvacet minut byl boj o všechno!

Domácí okamžitě zamkli Havířov v jejich obranném pásmu a nehodlali je pustit do protiútoku. Po tomto chomutovském kolotoči ale přišlo vyloučení na pět minut pro havířovského Ondřeje Kučeru a nájezd v podání sobotního oslavence Petra Pastora. Ten sice trestné střílení neproměnil, ale vzápětí vstřelil branku Petr Linc, na něhož navázal Petr Pastor a Chomutov tak vedl 3:2. Hráči Chomutova i nadále drželi míček, ale následně přišel rychlý havířovský protiútok a bylo srovnáno. Zbývalo pět minut do konce zápasu a chomutovští se opět drali do vedení. V útoku Pastora s Lincem doplnil neméně aktivní Daniel Fokt, který si tak po zásluze připsal gól! Minuty a vteřiny ubíhali a zápas se pro oba celky stával čím dál těžším, přesto ale muži předvedli na domácí palubovce nevídané. Výsledek 4:3 udrželi a získali tak 3 cenné body!

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): "Myslím, že dnes to byl velmi atraktivní zápas. Soupeř byl více na balónku, myslím, že byl o něco lepší, ale s vypětím všech sil a díky enormnímu nasazení všech hráčů jsme ve třetí třetině otočili vývoj v náš prospěch. Skvělé tři body, děkujeme divákům za ohromnou podporu a soupeři přejeme hodně štěstí nejen do zítřejšího zápasu."

Komentář Filipa Kubíčka (Florbal PEGRES Havířov): "Šlo vidět, že Chomutov je dobře takticky připravený. My sami jsme se trápili v rozehrávce a především v zakončení. Šance byly na obou stranách, ale myslím, že to dnes bylo utkání brankářů. V závěru rozhodla jedna individuální chyba. Děkujeme soupeři za dobrou hru a divákům za pěknou atmosféru."