Zítřek rozhodne! Muže po výhře 6:3 čeká v Litvínově souboj na ostří nože

C H O M U T O V - Muži v chomutovské sportovní hale odehráli 6. utkání play-down s Bivoji z Litvínova. V úvodu zápasu šli muži s přehledem do vedení 2:0, ale jejich soupeř velmi rychle výsledek srovnal. Další dvě třetiny byly zcela v režii domácích, kteří tak jednoznačně ovládli celý zápas, zvítězili 6:3 a srovnali sérii na 3:3.

Muži udrželi nervy na uzdě i sérii

Do zápasu aktivněji vstoupili domácí hráči, kteří od počáteční vteřiny bojovali za srovnání této série. Už od prvního hvizdu rozhodčích chomutovští florbalisté útočili hlava nehlava, až v 5. minutě přišla jejich první branka. O dvě minuty později se Chomutov skóroval znovu, kdy se trefil Tomáš Fiala. Po této trefě se ale prosadili i Tomáš Sattler a Ondřej Tichý z Litvínova, díky čemuž Bivojové srovnali na 2:2. Před koncem první části přišlo vyloučení na litvínovské straně a muže čekala početní výhoda. Tu využila první chomutovská lajna, kdy za asistence Jiřího Šafařovského skóroval chomutovský sniper, Petr Pastor. Druhá třetina přinesla jen několik šancí, které stačili Chomutovákům k vedení 5:2.

Poslední část hry měla náboj. V čase 42:42 se prosadil Erich Kellermann a Chomutov vedl 6:2. Do konce zápasu zbývalo spousty času a litvínovští Bivoji hodlali dál bojovat. Muži však výborně chytající Marka Netopilíka nenechali v rejži a odhodlaně ho bránili. Chomutovská hradba byla pokořena jen jednou a muži tak zápas dotáhli do vítězného konce – 6:3.