25.10.2016 | Lenka Láryšová

Ženy vysoko vyhrály nad Českou Lípou, smůla tentokrát padla na dorostenky

C H O M U T O V - Ženy 21. října předehrávaly utkání v České Lípě, kde s českolipskými hráčkami svedly nelítostný boj, v němž nedaly soupeři šanci a porazily ho 10:5. Další utkání (23. října) sehrály již na domácí palubovce s lídrem tabulky 1. ligy, Mladou Boleslaví. Zde se držely jako klíšťata, ale bohužel chomutovské bojovnice podlehly 4:5. Téhož dne své dva další zápasy odehrály dorostenky. Ty v Krupce bojovaly s Turnovem a Libercem. Obě utkání měla napětí a šmrnc, do vítězných konců je však děvčata nedotáhla a podlehla 3:5 a 1:2.

Střelecká sezona v České Lípě

Ženy v pátek, 21. října, odjely do České Lípy, se kde si se zdejším týmem sjednaly dřívější utkání. Večer se však nevyvíjel hladce, jelikož týmový bus měl zpoždění, tudíž předzápasová rozcvička byla krátká, což mohlo znamenat těžší a pomalejší vstup do utkání. To se potvrdilo, když první branku Chomutov obdržel již ve třetí minutě. Červeně oděné ženy se okamžitě probraly a začaly hrát naplno. Během dvou minut bylo srovnáno, a jak se děvčata dostala do tempa, rázem na tabuli svítilo skóre 3:1. I do druhé třetiny bojovnice vstoupily též dobře a během pěti minut byl stav 5:1. Bohužel následujících 15 minut bylo v roli hráček z České Lípy, které do druhé sirény stihly snížit na 5:3. V rámci poslední pauzy mezi třetinami k hráčkám promluvili trenéři a snažili se je uvést do pohody, ve které se nacházely během konce první a počátku druhé třetiny. Úspěch, chomutovské dračice se opět daly do tempa a navýšily na 6:3. Následně přišlo několik vyloučení a jedna vstřelená branka z českolipské hokejky, ale to ženy nijak nesnížilo nadšení a odhodlání vstřelit další góly. Konečný výsledek utkání byl 10:5 pro chomutovské hráčky, které se tak mohly radovat z vytouženého vítězství.

Hráčkami, které vstřelily v tomto zápase své první sezonové hattricky byly Lucie Kopýtková a Simona Chodurová.

Vyrovnaný boj, nakonec vyhrály zkušenosti

V neděli 23. října se odehrálo utkání Florbalu Chomutov proti Florbalové akademii MB. Do tohoto zápasu nastupovaly ženy zcela s odlišnými pocity, než do zápasu s Českou Lípou. Trenér ihned před utkáním hráčkám doporučil co nejpreciznější hru, pozornost a obranu. Hlavní motto tohoto zápasu bylo: každý soupeř se dá porazit, ať už zaujímá jakoukoli pozici v ligové tabulce. V počátku utkání ale bylo vidět, že tým je nervózní a možná, že měl i respekt ze soupeře, jelikož Mladá Boleslav šla během 10 minut do vedení 0:3. O první branku na 1:3 se zasloužila Simona Chodurová. Mladá Boleslav však neotálela a navýšila na 1:4. Na 2:4 snížila v 18. minutě Lucie Kopýtková. Druhá třetina byla na vstřelené branky chudá, jedinou branku vstřelila domácí Natálie Janouchová, ale za to pro diváky se hra stala atraktivní. Do poslední třetiny vstoupily oba celky naplno. Mladá Boleslav sice navýšila na 3:5, ale Chomutov se neustále dral do soupeřovy branky. Úspěch přišel v 53. minutě, kdy na 4:5 snížila Simona Chodurová skvělou střelou ze standartní situace u velkého brankoviště. Po této akci se objevily velké naděje na srovnání stavu a na to, aby zápas byl doveden do prosloužení. To se ale bohužel nepodařilo a Mladá Boleslav si tak z chomutovské palubovky odvezla 3 body. Chomutovské ženy však nemusely odcházet s hlavou sklopenou, jelikož jejich výkon byl jeden z nejlepší v počátcích této sezony.

Velice užitečným a zvoleným nejlepším hráčem pro domácí byla gólmanka Martina Lerchová, která svůj tým podržela v mnoha okolnostech a po celý zápas svými skvělými a hbitými zákroky.

Dorostenky bojovaly v obou zápasech, bohužel s těsnými rozdíly prohrály

V prvním zápase s Libercem rozhodovalo štěstí. Hráčky do zápasu vstoupily celkem dobře, v 6. minutě dostaly gól, ale okamžitě díky střele Markéty Prontekerové bylo opět srovnáno na 1:1. Hráčky na obou stranách bojovaly, ale další vstřelenou branku si připsaly liberecké hráčky, tudíž naše bojovnice musely opět dohánět skóre. Srovnat se jim ale nepodařilo, a tak s Libercem prohrály nejtěsnějším rozdílem 1:2.

Druhý zápas s Turnovem byl na branky hojnější. Turnovské dívky šly okamžitě do vedení, ale svou skvěle mířenou střelu vyslala již zmíněná Markéta Prontekerová a bylo srovnáno na 1:1. Ve druhé třetině ale přišel zvrat. Dorostenky z Turnova se hned po prvním hvizdu hnaly do vedení 1:2 a následně 1:3. Výsledek se zkorigoval díky gólu M. Prontekerové, ale ani to turnovské nezastavilo. Výsledek po dvou třetinách byl 2:4. Poslední třetina byla poslední šancí jak turnovské zdolat. Turnov po 22 minutách vedl 2:5, ale chomutovské dorostenky se nevzdávaly a bojovaly dál. Na 3:5 snížila Laura Vytrhlíková, ale to byl bohužel poslední gól jak Chomutova, tak celého zápasu.

Dorostenky mají dvě výhry, dvě prohry, a tak zůstávají na 3. pozici tabulky.