21.02.2017 | Lenka Láryšová

Ženy s Táborem nepotvrdily roli favoritek, starší žákyně zvítězily

C H O M U T O V - Ženy 18. a 19. února odehrály další dvě utkání na domácí palubovce. V sobotu nastoupily proti Soběslavi, se kterou se chvíli praly, ale následně ji porazily 7:3. Nedělní utkání bylo mnohem komplikovanější. Ženy, které zde byly v roli favoritek, neobstály v této zápasové zkoušce a prohrály 3:4. Starší žákyně hrály též na domácí palubovce. Porazily Ústí nad Labem 14:2 a Most 7:1. Jediným přemožitelem se stal Litvínov, který chomutovské žákyně porazil 1:7.

Využití přesilovky jako skvělý start do zápasu

Zápas se Soběslaví začal přesně podle očekávání a představ. První bule dopadla sice ve prospěch hostujících hráček, které hned začaly ohrožovat branku domácí Lerchové, ale následně se do útoku dostaly domácí hráčky a nehodlaly se vzdát balonku. Ve čtvrté minutě přišel faul a soběslavská hráčka šla na trestnou lavici. Přesilová hra netrvala dlouho, jelikož během 30 vteřin došlo k jejímu využití díky souhře Simony Chodurové a Barbory Fišerové. Výsledek 1:0 svítil na tabuli do poloviny šesté minuty, kdy na 2:0 přispěla Lucie Kopýtková. Do konce této třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale převážně na míčku kooperovaly domácí hráčky.

Druhá třetina začala méně aktivně. Hráčky se přetahovaly o míčky, ale přesto nikdo dlouhých pět minut nebyl schopný vstřelit gól. Až na počátku šesté minuty došlo ze strany soběslavských hráček ke snížení na 2:1. Tato branka ale mělo za efekt to, že Chomutovandy se vzchopily a zaútočily vší silou. Během tří minut na 4:1 přidala gól Natálie Janouchová a Kamila Egermaierová. Během konce druhé třetiny se ale projevilo zpomalení, zvolnění hry na obou stranách, což bylo důsledkem nedostačujícího počtu hráček (oba celky měly k dispozici pouze dvě lajny). Těsně před koncem této části Soběslav snížila na 4:2. Poslední třetinu zcela ovládly chomutovské bojovnice, které soběslavské hráčky skoro nepustily ke slovu a zvítězily v utkání 7:3.

Chomutovandy jako favoritky selhaly

S Táborem zápas začal obdobně jako se Soběslaví předcházející den, první bule byla v ruku hostů. Tím se ale chomutovské ženy nenechaly znervóznit a snažily se míček co nejdříve získat na hokejku. Do vedení se stále nikdo nedostával, ale zásluhou rychlého střídání se domácí hráčky postupně dostávaly, do tempa díky čemuž si rychle vytvářely šance, které bohužel ale nezakončily vstřelenou brankou. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ se uplatnilo v 17. minutě, kdy Chomutovandy promarnily gólovou příležitost a táborské hráčky se rychlým protiútokem dostaly do vedení 0:1. Dlouho po této situaci na sebe nenechala čekat druhá branka, kterou Viktorie Schoberová srovnala na 1:1. Po této brance následovalo vyloučení táborské útočnice, ale to přineslo ovoce Táboru, který v oslabení navýšil na 1:2. Na srovnávací branku z hokejku Jitky Beránkové se čekalo do 31. minuty. Po tomto gólu následovalo vyloučení Simony Chodurové, které ale znovu bylo ve prospěch oslabeného týmu. Chomutovské ženy tak vrátily úder v rámci vlastního oslabení a šly do vedení 3:2. Poslední třetina ale přinesla neočekávaný zvrat. První čtyři minuty byly zcela v režii táborských hráček, které tak srovnaly a k tomu ještě navýšily výsledek na 3:4. Po této inkasované brance se domácí hráčky snažily něco vymyslet, snažily se o rychlé protiútoky, ale nic jim to nebylo platné. Tábor zlepšil obranu a udržel tak vítězný výsledek 3:4.

Starší žákyně porazily Ústí a Most

Starší žákyně hrály doma, kde je čekaly 3 zápasy proti různým celkům. První zápas s Litvínovem neměl moc úspěšný průběh, prohra 1:7 nebyla nikomu pochuti, ale následující utkání měla již sladkou příchuť. V druhém utkání s FBK Wings Most si chomutovské žákyně zlepšily chutě a zvítězily 7:1. V posledním utkání narazily na ústecké soupeřky, ze kterých šel možná strach, ale naše bojovnice, které hrály před domácími diváky, se nenechaly zastrašit a předvedly skvělý výkon. Ústí zdolaly vysoko 14:2.