Ženy přehrály Kladno a postupují do čtvrtfinále, tam je čeká FbC Panthers

C H O M U T O V - Ženy vyhrály první utkání na domácí palubovce a následující den vyjely do Kladna tento duel ukončit. To se jim po dařilo excelentně, jelikož Kladnu vstřelily 6 branek a jen jednu inkasovaly. Teď je bude ve čtvrtfinále čekat soupeř z druhé příčky tabulky, pražsky celek, FbC Panthers.

Výhra 6:1 a postup do čtvrtfinále

Druhé utkání prvního kole play-off započalo v Kladně v 17:00. Chomutovské ženy nastupovaly s odhodláním ukončit toto kolo a postoupit dál, zatímco domácí Kanonýrky nastupovaly s jasným cílem, vyhrát a prodloužit sérii, nebo přinejmenším co nejvíce zkomplikovat hráčkám z Chomutova jejich postup. Úvodní buly vyhrál Chomutov a ihned zaútočil na kladenskou branku. První úspěch vstřeleného gólu zaznamenal Chomutov již v čase 3:12, kdy první branku vstřelila Lenka Morová. Tímto gólem se rozjel chomutovský vlak, který se nedal zastavit, jelikož v čase 8:47 vstřelila branku Lenka Láryšová. Hostující ženy držely Kanonýrky na jejich území a nepřipouštěly je k útočnému aktu. Jediná střela, která ohrožovala branku Lerchové, byla poslána z půlky, ale to pro gólmanku byla jen lahůdka. Následně se hra opět přenesla na stranu Kanonýrek a v čase na 3:0 navýšila Klára Chmelová.

Bule druhé třetiny započala ve prospěch Kanonýrek, a také se hned pustily do útoku a nemilostivě začaly obstřelovat chomutovskou svatyni. Během prvních 2 minut zažily chomutovské hráčky bránící kolotoč, a tak jakmile se dostaly k míčku, uklidnily hru svou kombinací ve vlastním obranném pásmu. Útok však byl velice rychlý a chomutovská hráčka Denisa Marešová poslala skvělou střelu z poloviny pole, která orazítkovala tyč, ale kladenská gólmanka skvěle zareagovala a zabránila gólu. Hra se náhle přiostřila a kladenské hráčky šly do zakončení za jakékoli situace. Tento útok zastavil až hvizd rozhodčích, jelikož chomutovská gólmanka dostala přes prsty a potřebovala ošetření. Po tomto přerušení začaly chomutovské hráčky točit Kanonýrky, z čehož se vyklubalo několik šancí. Do branky se až v čase 34:36 trefila Lenka Morová a navýšila na 4:0. Domácí diváci vedly své hráčky ke gólu, ale ten do konce druhé třetiny hráčky Kladna nevstřelily.

Třetí třetina začala opět ve prospěch chomutovských hráček, které ohrožovaly bránu domácí gólmanky. Výsledek se objevil v 44:14, kdy do vedení 5:0 poslala svůj tým hráčka Jitka Beránková. Hned na to reagovaly Kanonýrky skvělou akcí, kterou zakončila svým únikem Jessica Keszi a bekhendovým blafákem snížila na 5:1. Domácí to nijak nepoložilo a opět začaly skvěle kombinovat. V čase 51:24 byla vyloučena hráčka Barbora Hubrová a následně na to i Klára Chmelová. Necelé dvě minuty probíhala hra 4 na 4, ale nikomu to nepřineslo střelecký úspěch. Úspěch přišel až v závěru třetiny, kdy v čase 57:24 svou třetí branku vstřelila Lenka Morová.

Vyjádření trenéra hostů (Moro Miroslav): "Pro nás je důležitý jak výsledek utkání, tak i postup do dalšího kola. Pro náš tým to je historický úspěch. Děkuji soupeřům. Těšíme se na další kolo na play - off."

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Kříček): "Děkujeme našim fanouškům za podporu a gratulujeme soupeři k postupu do dalšího kola. Těšíme se na příští sezónu."

Čtvrtfinále play-off

Do čtvrtfinále byl Florbal Chomutov vybrán pražským celkem FbC Panthers. První čtvrtfinále play-off bude pokračovat tuto sobotu 12. 3. v hale TJ Radlice od 19:00. Druhé utkání se přesune do chomutovské haly, odehraje se v neděli 13. 3.