23.09.2016 | Lenka Láryšová

Ženy podlehly ELITE a končí v Poháru, ale z utkání si odnesly zkušenosti

C H O M U T O V - Dne 22. 9. chomutovské ženy na své palubovce přivítaly dlouhodobě očekávané extraligové ELITE, které je čekalo ve druhém kole Poháru České pojišťovny. Utkání nezačalo pro domácí hráčky vůbec dobře, ale od druhé třetiny se snažily držet krok. Nakonec extraligový celek vyhrál 6:2, díky čemuž postoupil do třetího kola, kde je čeká Tatran Střešovice, nově prvoligový tým.

„Školení“ od ELITE převlečené za zkušenosti pro naše ženy

Bílé chomutovské ženy čekal boj proti žlutě oděnému ELITE Praha, do kterého měly nastoupit se vší vervou, ale bohužel ani po povzbuzujícím proslovu v šatně, se tak nestalo. První třetina se stala velice nervózní, neklidnou a málo bojovnou ze strany domácích hráček. ELITE okamžitě od první vteřiny nasadilo svoji hru a hlavně tempo, které se dalo ztěžka stíhat. Po několika málo minutách hned padla první branka, kterou za tým ELITE vstřelila do chomutovské svatyně Aneta Šmídová. Stav utkání 1:0 však nevydržel na tabuli svítit dlouho, jelikož po 30 vteřinách žlutý tým navýšil vedení na 2:0, a to rukou Lucie Denkové. První desetiminutovku uzavřela opět přesná střela pražské hráčky, Ivany Miklíkové. V polovině třetiny v rámci boje došlo k vyloučení domácí Natálie Janouchové a pražskému celku se tak naskytla další šance ke vstřelení třetího gólu. Ten na sebe nenechal dlouho čekat a přišel již ve čtvrtině chomutovského oslabení, kdy ze středu neomylně pálila Zuzana Hubáčková. Jakmile se Natálie Janouchová vrátila na hřiště, napravila svou chybu velice přesnou přihrávkou před bránu soupeře, kde číhavě stála kapitánka Jitka Beránková. Stav utkání byl 1:4.

Po poradě v šatně chomutovský „mančaft“ nastoupil na palubovku s větším sebevědomím. Ženy v bílém bojovaly, a dokonce v 36. minutě se naskytla přesilová hra. Bohužel po několika chybách na polovině hřiště došlo k úniku Anety Šmídové, která omyly potrestala a poslala svůj žlutý tým do vedení 5:1. Bílé oděné víly poletovaly po hřišti, ale přesilovku nevyužily, až ve 40. minutě snížily na 2:5, a to díky Nikole Manlíkové a jejímu výbornému průstřelu gólmanky. Touto akcí skončilo veškeré navyšování skóre v rámci druhé třetiny.

Poslední třetina byla dosti vyrovnaná, už z toho důvodu, že domácí ženy prokoukly styl hry pražských hráček a více se soustředily na obranné pásmo. V útoku jim to však moc neklapalo, ale ohrozit pražskou svatyni se jim povedlo. 9 minut před koncem došlo k poslední úspěšné akci tohoto zápasu, bohužel štěstí stálo na straně extraligového celku. Poslední střelu zápasu poslala Sara Ryman a poslala ELITE do vedení 6:2.

Ohlasy hráček po zápase

Lucie Kopýtková: „První třetina byla taková opatrnější a byly jsme zatažené. Spíš jsme bránily, než útočily. Ve druhé třetině se to víc rozjelo a my byly aktivnější. Bylo fajn vidět, jak celý tým brání a snaží se vší silou a vůlí vybojovat míček. Poslední třetina byla dost vyrovnaná, ale bohužel jsme již nedokázaly soupeře více potrápit. Získaly jsme novou zkušenost a to je to nejvíce, co jsme si ze zápasu mohly odnést."

Eliška Šidlochová: „Předem jsme věděli, že to bude velice těžké utkání a že je ELITE jasný favorit na postup do osmifinále. Do první třetiny jsme vstoupili s obrovským respektem, za což jsme byli potrestány brankami. Po konci třetiny jsme si vše vyříkali v kabině a hráli jsme tak, jak umíme a snažili se plnit pokyny trenérů. Hrálo se mi celkem dobře, jen mi před zápasem bylo sděleno, že budu hrát křídlo. To ale nezahýbalo s mým výkonem a snažila jsem se předvést maximum. Diváci byli úžasní, to se pak hned hraje lépe. Děkujeme za přízeň."