Ženy již počtvrté porazily Litvínov, v neděli jim nadílku nastřílela Mladá Boleslav

C H O M U T O V - Ženy v sobotu odjely do Litvínova, kde se již počtvrté střetly s místními Bivojkami. Zápas začaly naše ženy tentokrát mnohem lépe, kdy vedly 1:0. To pro ně ale neznamenalo úspěch až do samého konce. Zápas nakonec chomutovské ženy ovládly v prodloužení – 5:4. Druhý den je na domácím hřišti čekal druhý celek tabulky, FA Mladá Boleslav. V tomto zápase se ženy moc nepředvedly a prohrály vysoko, 0:9.

Drama s Bivojkami až do samého konce

Zápas nezačal vůbec špatně. Ženy dokonce několikrát dokázaly ohrozit litvínovskou branku, což jim ale prozatím žádný vstřelený gól nepřineslo. Až v patnácté minutě došlo k prolomení bezbrankového utkání, kdy výborně zaútočila druhá chomutovská lajna a gól vstřelila Kateřina Oličová za asistence Nikol Manlíkové. Radost ale dlouho z tohoto stavu netrvala, jelikož pak přišla chyba domácí obránkyně, která stála chomutovské ženy vedení. Před koncem třetiny šly ale opět ženy do vedení 2:1.

Druhá třetina byla zcela v režii domácích hráček, které během pár minut srovnaly na 2:2. Po tomto následovala litvínovská přesilovka, kterou ženy skvěle ubránily, ale vzápětí přišla další branka domácích Bivojek. Ve třetí třetině vyloučení Nikol Manlíkové opět nepřineslo branku pro domácí žlutočerný celek, ale hned po ukončení oslabení přišla šťastná branka Kláry Svobodové. Srovnaný výsledek 3:3 po pěti minutách narušila Tereza Urbášková, ale po pár minutách radost z vedení zmařila Nikol Manlíková. Za stavu 4:4 se pokračovalo do prodloužení. To netrvalo déle jak patnáct vteřin, kdy vítěznou branku vstřelila Kateřina Oličová.

Nepovedená první třetina vedla k otřesnému výsledku

Počátek první třetiny nevypadal vůbec špatně, kdy celých deset minut byl stále výsledek 0:0. Pak ale přišla spousta chyb, které přinesly jasné branky za záda Anety Blahníkové. V jeden moment dokonce domácí dostaly tři rychlé branky během jedné minuty. Po prvních dvaceti minutách byl výsledek 0:5.

Do druhé třetiny domácí vstoupily o něco lépe. Sice jim to branku nepřineslo, ale stávaly se konkurence schopné, a dokonce se dostaly na mladoboleslavskou polovinu, kde ohrozily nedotčenou svatyni Šnejdarové. Mladá Boleslav se však nenechala zahanbit a pokračovala, i přes lepší chomutovský výkon, ve střílení branek. Po dalších dvaceti minutách byl výsledek 0:8. Do poslední třetiny mladoboleslavské hráčky vstoupily v tréninkovém tempu, kdy si procvičovaly různé akce. Ani přes zmírnění tempa nebyly Chomutovandy schopné vstřelit alespoň jednu branku, a tak ze zápasu odešly s prohrou 0:9.