Závěrečný boj o udržení 1. ligy je v plném proudu, muži přehráli Štíry 9:1

C H O M U T O V - Muži v předchozí sérii nedokázali porazit SK Bivoj Litvínov a teď se jim naskytla poslední příležitost, jak 1. ligu mužů udržet. V baráži jsou jejich sokem českobudějovičtí Štíři a první zápas se sehrál již tuto neděli. Na první branku se čekalo poměrně dlouho, ale přišla v polovině druhé třetiny. Od tohoto momentu se muži rozstříleli, a nakonec svého soupeře přejeli jednoznačně 9:1.

Dlouhá první třetina, poté střelecká konjunktura

Muži ke svému prvnímu duelu s týmem FBC Štíři Č. Budějovice nastoupili na domácí palubovce. Zápas začal dost netradičně, jelikož již v čase 0:19 přišlo vyloučení českobudějovického Václava Hejplíka a chomutovští hráči tak dostali první velkou šanci otevřít zápas. To se jim ale nedařilo díky pohotovému Josefu Mackovi. Po vypršení trestu se oba týmy začaly dostávat do výhodných střeleckých pozic, ale branka stále žádná.

Druhá třetina byla zahájena několika málo pokusy převážně z půlky, které buď k brance ani nedoletěly, nebo šly zcela mimo působiště obou brankářů. Až v polovině druhé dvacetiminutovky přišel první zářez pro Chomutovské. Za asistence Petra Pastora se trefil Daniel Kučera. Hned na Kučeru dokonce navázal další junior – Matyáš Müller. Po druhé brance přišlo vyloučení chomutovského střelce Pastora, ale na hřišti probíhal zcela vyrovnaný střet. Poté se rozjela série výborných a hlavně úspěšných střeleckých pokusů domácích, k čemuž jim dopomohl pětiminutový trest udělený Marku Slepičkovi. Josefa Macka následně prostřelil nejen Vít Andrle, opět Daniel Kučera, ale svůj hattrick zápasu završil i kapitán Ondřej Šarša.

Za stavu 7:0 přišla i první branka soupeře, který využil power-play a snížil na 7:1. Po této brance se ale hra v šesti Štírům nevyplatila, jelikož do prázdné branky se prosadil Ondřej Kopp. Poslední branku pár vteřin před koncem vstřelil Petr Pastor a muži tak mohli oslavovat první výhru v této sérii.