21.12.2016 | Lenka Láryšová, Roman Dušek

Výsledky zápasů napříč mládežnickými kategoriemi jsou tady!

C H O M U T O V - Dorostenci strávily sobotní odpoledne a podvečer v Karlových Varech, kde nastoupili proti plzeňské Slavii, ale i proti plzeňskému fbécéčku. S prvně zmíněným týmem prohráli dorostenci 4:6, ale s druhým týmem remizovali 8:8. Liga mladších žáků se tentokrát odehrála v chomutovské sportovní hale. Zde porazili Most 4:1 a prohráli s Děčínem White 2:7 a Lovosicemi 2:3. Starší žákyně odjely za posledními letošními zápasy na Slunetu do Ústí nad Labem. Zde nepustily soupeřky ke slovu, a tak si odvezly pěkný předvánoční dáreček v podobě tří výher. Nejmenší dívčí kategorie, elévky, bojovala v Podbořanech, kde získaly dvě krásné výhry ze tří zápasů.

Dorostenci vybojovali remízu

První zápas dorostenců s týmem FBŠ Slavie Plzeň začal kolem páté hodiny v Kalových Varech. V 8. minutě šla do vedení Plzeň 0:1, ale o dvě minuty později bylo srovnáno na 1:1 a těsně před koncem první třetiny Chomutov vedl 2:1. Druhá třetina začala lépe pro Chomutov, jelikož šel do vedení 3:1. To byl ale impuls pro plzeňské hráče, kteří začali stahovat, a dokonce srovnali na 3:3. Ve 27. minutě šel díky Michaelu Muselíkovi chomutovský celek do vedení 4:3, ale deset vteřin před koncem opět Slavie srovnala na 4:4. Polední třetina znamenala boj na ostří nože a oba celky do toho naplno. Ve 39. minutě se do vedení dostali plzeňští dorostenci, což pro Chomutováky znamenalo navýšení tempa a snaha výsledek srovnat. Bohužel se to nedařilo a došlo k tomu, že ve 45. minutě Plzeň navýšila na 4:6. Zápas se chomutovským dorostencům otočit nepodařilo, ale na hřišti nechali všechno.

Druhý zápas proti týmu FBC Plzeň začal až ve večerních hodinách. Zápas začal zcela stejně jako předchozí, tedy první vstřelenou brankou od plzeňských hráčů. V 7. minutě ale opět chomutovští hráči srovnali na 1:1 a ve 12. minutě šli do vedení 2:1. Těsně před koncem ale došlo ke srovnání na 2:2. O druhé třetině lze říci, že se jednalo o prvotřídní přestřelku, ve které se celky neustále střídali o pozici vedoucího týmu. Začátkem druhé třetiny šla do vedení Plzeň, ale ihned na to následovalo srovnání na 3:3. Poté díky Martinu Šefarovi chomutovští borci vedli 4:3. Minutu poté bylo opět srovnáno (4:4). Další branka padla ve 24. minutě, kdy znovu vedli plzeňští dorostenci, ale srovnávací branka z hokejky Jana Myšky přišla dříve, než kdokoli stihl říci slovo florbal. Chomutovský Jan Myška chvíli na tuto branku zapracoval znovu a poslal Chomutov do vedení 6:5. 25. minuta byla ve znamení srovnání na 6:6. Poslední třetina měla tedy jako v předcházejícím zápase přinést rozuzlení. Do vedení šli opět plzeňští dorostenci, ale tentokrát si zápas Chomutováci nenechali protéct mezi prsty a srovnali na 7:7, dokonce šli do vedení 8:7. Bohužel toto skóre chomutovští hráči neudrželi, a tak zápas skončil nerozhodně, 8:8.

Mladší žáci porazili v rámci ligy Most

První zápas mladší žáci odehráli proti Mostu. V tomto utkání chomutovští žáci vyhráli 4:1, ale zápas to byl vyrovnanější, než dokládá výsledek. Ve druhém zápase žáci hráli s Děčínem. Tento zápas nebyl již tak optimistický, jelikož Chomutováci prohráli 2:7, ale předvedli bojovný výkon. Poslední zápas byl nejvyrovnanějších ze všech a byl proti Lovosicích. Utkání bylo napínavé až do samého závěru, ve kterém se nakonec prosadili lovosičtí hráči, a tudíž domácí žáci prohráli 2:3.

Starší žákyně předvedly neskutečný výkon

Starší žákyně v Ústí odehrály tři utkání, ve kterých nepustily jediného soupeře ke slovu. Prvně vyzvaly sousední Kadaň, kterou přejely 10:5 a mohly slavit první výhru dne. Ve druhém utkání se snažila na Chomutov vlítnout Roudnice nad Labem, ale ani tyto hráčky na naše Chomutovandy nestačily, a tak na tabuli svítila výhra 6:4 pro Chomutov. Poslední zápas byl proti mosteckým žákyním, jenž bojovaly statečně, ale i zde chomutovské stržky ukázaly svou formu a vyhrály 10:4.

Nejmenší, ale nejbojovnější

Elévky odjely do Podbořan, kde je čekaly tři zápasy. V prvním zápase hned vyzvaly domácí podbořanský celek, který porazily 5:2. Zde sice výherní štěstěna chomutovských hráček skončila, ale i tak se bylo na co dívat. Ve druhém utkání s Mostem bojovaly naše elévky do posledního dechu a pohrály jen 4:5. Poslední zápas s Dubím byl také velice vyrovnaný. Hráčky obou týmů nastřílely dohromady neskutečných 23 branek. Výsledek skončil 12:11 pro chomutovské hráčky, ale soupeřky z Dubí se neměly za co stydět.