09.11.2015 | Lenka Láryšová, foto: lucaspirkova.rajce.idnes.cz

Víkend očima dívek: Dorostenky a starší žákyně stoprocentní, premiéra elévek

C H O M U T O V - Tento víkend odehrály své zápasy dokonce 4 chomutovské dívčí týmy. Dorostenky hrály v neděli v Krupce a ze dvou zápasů přivezly plný počet šesti bodů. Stoprocentně úspěšné byly na domácí palubovce i starší žákyně. Mladší žákyně se statečně praly se soupeřkami v Mostě a elévky si užily svoji letošní premiéru.

Dorostenky vybojovaly další body

Dorostenky v neděli navštívily halu v Krupce, kde se utkaly s ústeckými a teplickými hráčkami. První zápas odehrály proti Teplicím. První třetina skončila stavem 1:1, a proto do další třetiny oba celky šly s čistým štítem. V druhé třetině chomutovské dorostenky vstřelily jednu branku a šly dovedení, které potvrdily dalšími dvěma brankami v závěrečné třetině. Zápas skončil vítězně výsledkem 4:1.

Branky vstřelily hráčky: Laura Vytrhlíková, Markéta Prontekerová, Adéla Višová a Adriana Hýsková.

Druhé utkání sehrály proti Florbalu Ústí. Tento duel byl velice vyrovnaný. První třetina skončila 2:1 pro chomutovské bojovnice. Po druhé třetině navýšily své skóre pouze chomutovské hráčky na stav 4:1. Třetí třetina byla velice vyrovnaná, ale dívky z Florbalu Chomutov se nedaly, udržely své vedení, porazily dorostenky z Ústí 5:3 a získaly tři body.

Čtyři branky vstřelila Laura Vytrhlíková a jednu Daniela Šimková.

Starší žákyně mají stoprocentní úspěšnost ve víkendových utkáních

Starší žákyně zazářily na domácí palubovce. K prvnímu utkání vyzvaly soupeřky z Ústí. Byl to vyrovnaný zápas, ale starší žákyně potvrdily svou formu a zvítězily 5:3. Dále nastoupily k druhému utkání proti hráčkám z FBC Teplic. Zde padlo několik gólů a výsledek byl velice pozitivní pro domácí hráčky, které vyhrály 11:6. Poslední utkání bylo zahájeno proti Mostu. Leč na oba týmy padla již únava z herního dne, chomutovské florbalistky byly nekompromisní. Mostu vstřelily celkem 11 branek a ani jednu neobdržely.

Mladší žákyně bohužel bez bodů

Mladší žákyně svá víkendová utkání odehrála v mostecké hale a vyzvaly domácí celek, tým FBC Liberec a celek z SK Dubí. V prvním zápase nastoupily proti Mostu. Zde mostecké hráčky zvítězily 10:5. Druhé utkání pro SK Dubí nepatřil k těm nejšťastnějším a chomutovské žákyně prohrály 11:5. Ani v posledním utkání s Libercem štěstí chomutovský dívkám nepřálo a přes obrovskou snahu prohrály 11:6.

Elévky nastoupily poprvé v sezóně

Malé elévky hrají soutěž, ve které se nacházejí pouze tři týmy: SK Bivoj Litvínov, FBK Wings Most a Florbal DDM Chomutov. Mlaďoučké hráčky odehrály 3 utkání v Chomutově proti Litvínovu, Mostu a hostem turnaje byl celek z Dubí. První utkání proti dívkám z týmu DUB bohužel úspěšné pro domácí hráčky nebylo. Chomutovské florbalistky prohrály 5:3. Přestože prohrály své první utkání, byla na nich vidět radost ze zápasu a natěšenost do dalších duelů. Následující zápas započaly malé hráčky proti Litvínovu. Zde mlaďounké naděje chomutovského florbalu získaly svou první výhru 5:0. Radost pokračovala a poslední utkání sobotního odpoledne proti Mostu domácí elévky zvítězily 7:1.

Nejbližší utkání

Dorostenky nastoupí k dalším utkáním na domácí palubovce 14. listopadu a vyzvou sousední týmy z Kadaně a Mostu. Elévky další zápasy odehrají též 14. listopadu v Litvínově. Starší žákyně si zahrají 5. prosince proti Mostu, Litvínovu a Litvínovu B. Mladší žákyně si na další duely počkají až do 13. prosince, kdy pojedou až do Liberce na utkání s FBC Liberec a FBC DDM Kadaň.