Turnov byl silnější, zachrání se Chomutov ve třetím zápase?

C H O M U T O V - Mužskému týmu Florbalu Chomutov se prozatím v čtvrtfinále play off proti Turnov nedaří. V sobotu mu podlehl po vyrovnaném výkonu na jeho domácí půdě 6:3. V neděli Chomutovu k srovnání série nepomohla ani domácí půda. Nevyrovnaným výkonem prohrál s Turnovem podruhé, tentokrát 8:3. Chomutov má v sobotu 12. března poslední šanci zachránit situaci a nadále bojovat o semifinále. Nastoupí od 19:00 na palubovce Turnova. Vítězství bude znamenat prodloužení série, prohra ukončení sezóny.

Dobrý výkon v první třetině na vítězství nestačil

Chomutov začal svojí sérii zápasů v nadstavbové částí Národní ligy - skupiny západ na palubovce svého čtvrtfinálového soupeře - TJ Turnov. Do zápasu vstoupily oba dva týmy ve stejném tempu. Nikdo v první třetině nedominoval, tudíž skončila vyrovnaným skórem 2:2. V druhé třetině se začal výrazněji prosazovat domácí tým, svou aktivitou si vybojoval tři branky a dostal se rázem do třígólového napětí. Chomutov se snažil o snížení brankového rozdílu, nicméně jedna branka v druhé třetině mu trn z paty vytáhnout nedokázala. „V sobotu v Turnově z naší strany bojovný výkon, utekl nám začátek druhé třetiny a doplatili jsme na přílišnou nedisciplinovanost,“ doplňuje trenér mužů, Martin Bocian.

Turnov nastoupil do poslední třetiny s taktikou hry "na jistotu". Turnovští hráči se zaměřili spíše na defenzivní hru. Chomutov jim začal hrát do karet svými častými vyloučeními. Nakonec si Turnov připsal první vítězství ve čtvrtfinále poměrem 6:3.

Na domácí palubovce se Chomutovu nedařilo

Čtvrtfinálová bitva se v neděli přesunula na domácí palubovku Chomutova. Od první třetiny bylo vidět, že zápas chomutovským florbalistům vůbec nesedl. Turnov byl aktivnější, proměňoval více střel v góly. Chomutovský tým se snažil podržet brankář, Karel Šantora, který se stal zaslouženě nejlepším hráčem utkání. V druhé třetině otevřel skóre pro domácí tým Jakub Štěrba, následovala další branka od juniorského dua - Chocholoušek a Břešťaň. Každopádně vývoj utkání tyto dvě střely nezvrátily. Poslední třetina potvrdila vítězství Turnova, který si tak připsal druhou výhru v čtvrtfinále 8:3. „Domácí zápas byl bohužel jeden z našich nejhorších výkonů za poslední tři měsíce. Potkal nás v tu nejnevhodnější chvíli. Přesto do Turnova jedeme s cílem zvítězit a vrátit sérii na naši domácí palubovku,“ komentuje Martin Bocian.

Naděje umírá poslední aneb v sobotu proti Turnovu!

Poslední šanci, jak zvrátit nepříznivý stav série mají florbalisté Chomutova tuto sobotu, 12. března na půdě Turnova v 19:00. Věříme, že si florbalisté smůlu vybrali a předvedou Turnovu, že na výhru mají!