První bod pro chomutovské ženy, dorostenky získaly krásné 4 body!

C H O M U T O V - Ženy si do prvních bojů v play off vybraly FBC Kanonýrky Kladno. První utkání se pořádalo na chomutovské palubovce a padlo v něm neuvěřitelných 23 branek, z nichž 14 patřilo chomutovským bojovnicím. Dorostenky hrály v sobotu v Chomutově. Nastoupily proti Florbalu Ústí, které porazily 2:0 a FBC Teplicím, se kterými uhrály remízu.

Ženy zvítězily nad Kanonýrkami a mají již blíže k postupu do čtvrtfinále

První utkání žen, které již nebylo součástí základní části, ale naopak ply off, se odehrálo na domácí chomutovské palubovce od 15:00. Chomutovské ženy se do něj vrhly po hlavě a hned ve 3. minutě otevřela skóre Klára Chmelová. Dalším pět minut se hra přelévala ze strany na stranu, ale domácí gólmanka Lerchová likvidovala jednu kladenskou šanci za druhou. Následně v 9. minutě přidala gól Lenka Láryšová a 3 minuty na to i Viktorie Schoberová. Chomutovské hráčky šly tak do vedení 3:0. Kanonýrky se ale nijak nenechaly srazit psychicky na zem a ve 14. minutě snížila na 3:1 Lucie Prchalová. Ke konci první třetiny většina střel šla z kladenských hokejek na chomutovskou bránu. Tyto šance nakonec Kladno zužitkovalo až v čase 18:18, kdy Lucie Prchalová neúmyslně dorazila míček nohou do branky Lerchové.

Do druhé třetiny šly chomutovské hráčky s jednogólovým náskokem, což se ale hned po hvizdu rozhodčích změnilo, jelikož v čase 20:58 na 3:3 srovnala Lucie Prchalová a v čase 21:07 na 4:3 navýšila Jessica Keszi, která tak poslala Kanonýrky do vedení. Vedení kladenským hráčkám nevydrželo dlouho, jelikož z dobře postavené „standartky“ na 4:4 srovnala Lenka Láryšová. Následně se chomutovské bojovnice rozjely a snažily se Kladno nepustit ke slovu, či dokonce zakončení, naopak do zakončení se draly Chomutovandy, což se jim také zužitkovalo. V čase 26:54 na 5:4 navýšila skóre Gabriela Vaníčková, následně gól vstřelila Lenka Morová, Klára Chmelová a na 8:4 opět Lenka Morová. Kanonýrky se chvíli zdály, jakoby byly opařené horkou vodou, ale opět ke konci třetiny začaly dělat domácím hráčkám potíže. V 37. minutě na 8:5 vstřelila branku Anna Bučková a následovala i výborně mířená střela Lucie Prchalové, která tak vstřelila svůj čtvrtý gól v tomto utkání. Kladno se snažilo skóre dotáhnout, ale v 39. minutě vstřelila svůj třetí gól Klára Chmelová, a poté na 10:6 navýšila Kateřina Pisárová.

Třetí třetina byla na góly také bohatá. Po úvodním útoku Chomutova se Kladno rozjelo do protiútoku a snížilo na 7:10, dokonce i na 8:10, kde se uplatnila velice aktivní hráčka Kladna Jana Micková. Opět na tabuli svítil pouze dvoubrankový rozdíl a Kladno bylo velice blízko ke snížení a udržení tohoto zápasu. Šance jim ale snížila domácí hráčka Lenka Morová, a následně i Viktorie Schoberová. Kanonýrky se své naděje nehodlaly vzdát a snížily na 12:9. Toto úsilí jim ale nestačilo a kladenské naděje pohřbila Lenka Morová a následně i Kateřina Pisárová, která poslala v čase 59:42 chomutovský tým do vedení 14:9.

Vyjádření trenéra hostů (Lukáš Kříček): "Dneska to bylo jako na houpačce, defenzivy obou týmů šly stranou. Aspoň se to líbilo fanouškům. Těšíme se na zítřejší odvetu, kde budeme chtít Chomutov potrápit ještě o něco více."

Vyjádření trenéra domácích (Moro Miroslav): "Pro všechny hráčky první zápas play off. Udělali jsme první krok po trochu bláznivém výsledku 14:9. Zítra se pokusíme sérii ukončit. Děkuji soupeřům a fanouškům za dnešní utkání. "

Dorostenky vybojovaly krásné 4 body ve vyrovnaných utkáních

V sobotu pořádaly dorostenky svá utkání doma. Svůj první zápas zahájily v 9:00 s Florbalem Ústí. Utkání to bylo velice vyrovnané, ale chomutovské dorostenky vstřelily 2 velice důležité branky, které je dostaly do vedení, a díky kterým zvítězily toto utkání proti týmu, který se nachází na 7. místě tabulky. Druhé utkání bylo zahájeno v 12:30. Na palubovce se proti sobě postavily dívky z Florbalu Chomutov a z týmu FBC Teplice. V utkání padly 2 branky, které nerozhodly o vítězi, jelikož ani jeden z celků nechtěl připustit další chybu a prohrát toto derby. Utkání tedy skončilo nerozhodně 1:1 a oba celky získaly spravedlivě po jednou bodu.