Proti Florbalu Ústí sice bez bodu, ale junioři se nemají za co stydět!

C H O M U T O V - Pouze dva zápasy dělí juniory od konce základní části nejvyšší juniorské G2 ligy. Ve čtvrtek jeli na zápas za vedoucím týmem soutěže, Florbalem Ústí. Ústí mohlo nabýt dojmu, že tři body získá levou zadní, ale to se velmi mýlilo. Chomutovští junioři předvedli výkon, který lídra dokonce zaskočil. Po rychlém procitnutí se každopádně Ústí ujalo vedení a dokázalo nad Chomutovem vyhrát. Příští víkend čekají na Florbal Chomutov dva těžcí soupeři, Tatran Střešovice a Florbal Chodov.

Zaskočené Ústí si nechalo dát pět branek!

Florbal Chomutov se vydal na neobvyklý čtvrteční zápas do Ústí nad Labem, kde sehrál již dvacáté utkání v rámci G2 ligy. Florbal Ústí byl již před zápasem jasným lídrem nejen utkání, ale i ligy samotné. První třetina se i přesto neodehrávala přesně podle scénáře Ústí, které chtělo mít tři body, po první dvacetiminutovce, více než jasné. Chomutov vzdoroval tlaku domácích úspěšně. Do kabin se šlo za stavu 3:1. „Řekl bych, že Ústí bylo v 1.třetině trochu zaskočeno naší hrou. Hráli jsme dost aktivně, na což Ústí zřejmě nebylo připraveno," komentuje nejlepší hráč utkání, Zbyněk Hlaváček.

V druhé třetině (můžeme si pouze domyslet, co bylo domácímu týmu v kabině řečeno) se Florbal Ústí ujal vedení, tentokrát už jednoznačně. Poslal šest střel do chomutovské branky, a tím si zajistil velký brankový náskok. Duo Šnejdar - Nechanický se postarali Chomutovu alespoň o jednu branku v druhé třetině.

Za nelíbivého stavu 9:2 nastupovaly týmy do poslední třetiny. Chomutov nehodil flintu do žita a začal domácí lídry stahovat. „Naše lajna hrála výborně, musím kluky pochválit. Snažili jsme se hrát tak, jak jsme si řekli a vycházelo nám to. Vstřelili jsme 3 góly a ani jeden jsme neinkasovali, což je určitě super, doplňuje Zbyněk Hlaváček. Přes veškerou snahu vítězství Ústí už Chomutov zvrátit nedokázal. Florbal Ústí vyhrál nad Florbalem Chomutov 11:5.„Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Určitě se nemáme za co stydět. Je vidět, jak jdou naše výkony postupně nahoru. Celý tým hrál výborně, soustředěně po celý zápas," uzavírá nejlepší hráč utkání, Zbyněk Hlaváček.

Statistika utkání

Florbal Ústí - Florbal Chomutov 11:5 (3:1, 6:1, 2:3)

Střelci branek: 2. Martin Fuchsig, 14. Vojtěch Semerád, 18. Josef Novák, 24. Josef Novák, 30. Adam Stibor, 32. Marcel Göndör, 33. Jiří Šafařovský, 35. Josef Novák, 38. Jan Černý, 45. Jiří Günther, 56. Vít Pavelka - 5. Zbyněk Hlaváček, 31. Petr Šnejdar, 47. Daniel Kučera, 47. Zbyněk Hlaváček, 58. Lukáš Fák.

Rozhodčí: Josef Monzer a Lukáš Procházka. Vyloučení: 0:1. Zásahy brankářů: Vít Skala 8, Marek Netopilík 15 - Jan Dvořák 41. Střely na branku: 52:28.¨

Soupiska Ústí: Pavelka Vít, Göndör Marcel, Stibor Adam, Kolstrunk Jakub, Novák Josef, Semerád Vojtěch, Štorek Vladimír, Šredl Patrik, Fuchsig Martin, Skala Vít, Černý Jan, Günther Jiří, Netopilík Marek, Esterka Vojtěch, Kühnel Radim, Šafařovský Jiří.

Soupiska Chomutova: Harák Ivo, Müller Matyáš, Salaďak Tomáš, Kubeš Marek, Kučera Daniel, Drtina Pavel, Muselík Michael, Čáp Karel, Bermas Vojtěch, Dvořák Jan, Fák Lukáš, Hadač Marek, Pavuk Jakub, Hlaváček Zbyněk, Břešťan Tomáš, Nechanický Michal, Giptner Jiří, Šnejdar Petr, Havliš Daniel, Čermák Josef.