Podkrušnohorské derby klepe na dveře! Kdo bude králem severu?

C H O M U T O V - Do Městské sportovní haly v Chomutově zavítá okresní soupeř, FBC DDM Kati Kadaň, už tuto sobotu 11. února! Od 19:00 se spustí boj o krále okresu mezi domácími chomutovskými florbalisty a přespolní Kadaní! Poslední vzájemné derby se podobalo kanonádě - Chomutov porazil Kadaň neuvěřitelným skórem 18:3. Přijďte podpořit své favority a doveďte je k vítězství!

Derby a dohrávka 16. kola se blíží! Kdo zvítězí?

Kati Kadaň přijedou na chomutovskou palubovku už tuto sobotu! Týmy sehrají dohrávku 16. kola Národní ligy od 19:00.

Chomutov v posledním 19. kole Národním ligy vstoupil do zápasu na půdě Plzně a to ve velmi slušném tempu. První třetina byla na obou stranách vyrovnaná - 1:1. Chleba se začal lámat až ve druhé třetině, kdy Chomutov přehrál Plzeň 3:1 a dostal se tak do průběžného vedení.

Poslední třetina ale nahrála opět do karet domácím, kteří dostali dvakrát míček do chomutovské branky. Chomutov těžil ze svého náskoku z předchozí třetiny a přidal k němu ještě jednu branku, kterou si potvrdil výhru 5:4. Chomutov se průběžně pohybuje na 5. příčce ligového hodnocení s 32 body.

Kadaň předvedla v 19. ligovém kole také skvělý výkon. Hráči Kadaně se utkali s florbalisty ze Strakonic, kteří obsazují předposlední ligovou příčku. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, nakonec v základní hrací době zvítězila Kadaň při skóre 10:7.

Katům Kadaň patří průběžně 10. ligová příčka. Na svém kontě mají 17 bodů.

Předzápasová statistika: Florbal Chomutov X Kati Kadaň

Chomutov má na svém kontě 11 výher, Kadaň získala během průběhu sezóny pouze 4 výhry. Domácí florbalisté Chomutova jsou velmi úspěšní v přesilovkách, mají dokonce zhruba o 15% lepší úspěšnost než Kati z Kadaně. Na druhou stranu jsou Kati silnější v oslabení, při kterém dokázali svým soupeřům nadělit dokonce i pět gólů. Statistiky jsou u obou týmů vyrovnané, co se týče minut strávených mimo hru - oba týmy jsou značně ofenzivní. Co se týče herní ofenzívy, Chomutov opět jasně vítězí ve střelách na branku - to dokonce s rozdílem 97 střel.

Pokud nemůžete na derby dorazit, doporučujeme sledovat online přenos. Bude to rozhodně zajímavý zápas plný zvratů!