Opět rozhodla druhá třetina. Muži jedou z Českých Budějovic domů bez bodů

C H O M U T O V - Muži vyrazili o víkendu na palubovku Štírů z Českých Budějovic. V první třetině měl Chomutov utkání pod kontrolou. Nicméně Štíři dokázali v druhé třetině využít nedůrazné hry hostujících florbalistů a pěti góly rozhodli o výsledku zápasu. Poslední třetina byla vyrovnaná, i přesto si Chomutov od Štírů veze prohru 8:7.

Nedůraznost Chomutova byla ve druhé třetině klíčová

Chomutovští florbalisté jeli poprvé v nových dresech na palubovku soupeře. V sobotu sehráli velice vyrovnaný zápas se Štíry z Český Budějovic."Zápas jsme začali dobře, myslím si, že jsme ho měli celou první třetinu pod kontrolou," komentuje útočník Jakub Štěrba, který v tomto utkání skóroval hned dvakrát.

V druhé třetině se Chomutov jako hostující celek přestal projevovat, i když navýšil skóre o dva body, Štíři byli průbojnější a dostali se do vedení. "Druhá třetina byla zlomová. Myslím si,že ta rozhodla o tom, že jsme si z Budějovic neodvezli ani bod. Dostali jsme 5 laciných gólů," hodnotí útočník, Marek Chocholoušek.

Chomutov nedokázal v třetí třetině navázat na výkon z třetiny první, a tak těsně prohrál 8:7. "Šli jsme na chvíli i do vedení, ale pak jsme byli vyloučeni a Budějovice vyrovnali. Hned poté dali gól na 8:7. Na jejich poslední úspěšnou střelu jsme už odpovědět nedokázali," uzavírá Marek Chocholoušek.

Statistika utkání

Štíři České Budějovice - Florbal Chomutov 8:7 (0:2, 5:2, 3:3)

Střelci branek:25. Jindřich Hrdý, 31. Jindřich Hrdý, 35. Jindřich Hrdý, 35. Lukáš Froněk, 39. Jindřich Hrdý, 41. David Farka, 58. Michael Kudláček, 60. Jindřich Hrdý - 2. Jakub Štěrba, 12. Ondřej Kopp, 33. Marek Chocholoušek, 34. Daniel Jäschke, 42. Vít Andrle, 50. Vít Andrle, 55. Jakub Štěrba

Rozhodčí:Zbyněk Pěnička - Michal Šafář Vyloučení: 1:2 Počet diváků: 73 Střely na branku: 20:37 Zásahy brankářů: Jakub Kunst 30 - Ondřej Trhlík 12 Nejlepší hráči utkání: Jindřich Hrdý - Vít Andrle

České Budějovice: Kunst, Koš - Staněk, Formánek, Hrdý, Hejplík, Novotný, Žáček, Bíca, Štěpka, Froněk, Malý - Kudláček, Havelka, Farka .

Chomutov: Vlček, Trhlík - Nový, Klíma, Bejček, Jäschke, Trávníček, Dušek, Štěrba, Krajník, Fiala, Dudek, Kopp, Andrle, Chocholoušek - Šarša, Šulc.

Jeden víkend volno, poté doma proti Jaroměři"

Chomutovské "A" mužů má před sebou týdenní pauzu. Představí se domácímu publiku opět až 15. listopadu v duelu proti Jaroměři, který začíná v 17:00.