11.10.2017 | Lenka Láryšová

Napříč kategoriemi: hráli dorostenci, mladší žáci i přípravky!

C H O M U T O V - Oba dorostenecké týmu sehrály během víkendu lepší i horší utkání. Dorostenci v 1. lize vybojovali své první body nad Teplicemi, které porazili 6:1. Druholigoví dorostenci bojovali s Kadaní a Jabloncem, oba zápasy prohráli těsně 2:4 a 2:3. Dalšími týmu, které se objevily na palubovce, byli mladší žáci, kteří nastoupili jak v rámci ligy, tak přeboru, kde se jim nevedlo špatně, ale také přípravky, které v Kadani bojovaly s místními celky, ale na závěr také mezí sebou.

Prvoligoví dorostenci se dočkali prvních bodů

Áčkoví dorostenci se tentokrát vypravili do České Lípy. Zde je v prvním zápase čekal teplický celek. Do třetin velice dobře vstoupili chomutovští borci, kteří zásluhou Ondřeje Haleje, Tomáše Zelinky, Jakuba Holoveje a Petra Švehly šli do jednoznačného vedení 4:0. Ve druhé třetině jejich tempo nijak nepolevilo, což mělo za následek zvýšení vedení na 6:0 (střelcem Tomáš Uhlík). Poslední třetina se již odehrála v celkem klidném duchu, jelikož Teplic jen výsledek zkorigovali na 6:1.

Ve druhém zápase na Chomutováky čekal zcela jiný tým, na naše hráči nastoupili dorostenci z Florbalu Ústí. Třetina začala zcela jinak, než v předchozím zápase. Během čtyř minut již Ústečáci vedli 0:2. Výsledek pak zkorigoval Ondřej Halej ve spolupráci s Michalem Markem, to ale podnítilo ústecké hráče k větší aktivitě a rozjel se naplno tento vlak. Po první třetině byl výsledek 1:6. Následující třetiny pokračovaly v rytmu vedoucích hráčů, kteří je navyšovali skóre. Konečný výsledek byl tedy v neprospěch Florbal Chomutov, 2:11.

Dorostenci B odehráli své první zápasy

Druhý tým dorostenců, který nastupuje ve druhé lize, odehrál svá první utkání, a to proti kadaňským Katům a Florbalu Jablonec. Oba zápasy byly velice vyrovnané, což dokazují i výsledky. S jabloneckými dorostenci Chmutováci bojovali, ale prohráli 2:4. Ve druhém zápase si vedli o něco lépe, ale ani tak nedosáhli na první body do tabulky. Kadani podlehli 2:3.

Ligoví mladší žáci přeprali své soupeře

Mladší žáci hrající ligovou soutěž odehráli o víkendu své první zápasy, ve kterých se střetli s místními celky. Jako první na ně čekal tým FbC Jazzmani Žatec. S tímto celkem si velice snadno chomutovští žáci poradili a porazili je 6:1. Jako druhý na pořadu dne byl zápas s mosteckými zmijemi. Zde ale jedová žláza mosteckým klukům vyschla a chomutovští borci je porazili jednoznačným výsledkem, 11:0. Poslední soupeř byl ten nejtěžší, zdálo by se, že po dvou odmakaných zápasech žákům dojdou síly, to ale všichni byli na omylu. Zápas byl sice velice vyrovnaný, ale poslední a vítězné slovo řekli hráči Chomutov, kteří tak i ve třetím utkání zvítězili a to v poměru 5:4.

Ani v rámci přeboru se nezahálelo

V rámci přeboru za jako reprezentující týmy Chomutova nastoupily Florbal Domeček a Florbal Harmonie. Prvně zmíněný celek narazil na Katy Kadaň, které porazil jednoznačně 9:2, dále na Vipers Most, kde zvítězil 9:5 a v poslední řadě na SK Dubí, které se stalo jediným přemožitelem a to výsledkem 3:6. Žáci nastupující za Harmonii měli také tři zápasy, kde proti nim nastoupily Prty, které zvítězily 3:12, následně Florbal Teplice, který zvítězil 8:14 a na závěr mladší žáky vyzval i teplický domeček, který je porazil 4:8.

Nastoupili i ti nejmenší, naše přípravky

Chomutovská přípravka má tři celky, z nichž o víkendu bojovali o své první výhry jen Rarášci a Čertíci. Oba týmy měly stejné soupeře, a nakonec si to rozdaly mezi sebou. Jako první tým, který vyzval oba celky, byla Kadaň, která si s oběma velice hravě poradila a to 2:6 a 3:6. Druhým soupeřem se stal Žatec, i ten měl bohužel navrch a zvítězil 1:8 a 4:7. Ve vzájemném souboji byla vidět naopak vyrovnanost Čertíků i Rarášků, ale nakonec si výhru odvezli Rarášci, kteří zvítězili 9:6. Přestože se týmům moc nedařilo, zcela věříme, že si zápasy užili a že jim to příště půjde mnohem lépe.