Muži v posledních zápasech proti Litvínovu a Varům nebyli úspěšní, přesto neskládají zbraně

C H O M U T O V - Ve 22. kole chomutovští muži přivítali svého soka z Litvínova. Na počátku utkání se dařilo oběma stranám. Každou chvíli vedl někdo jiný, každým momentem bylo srovnáno. Bohužel v posledních šesti minutách se vedení ujal soupeř a muži tak prohráli 7:9. V Karlových Varech se hrálo utkání pro školy, ve kterém nastoupil místní celek a chomutovští muži. Utkání navštívilo úžasných 671 diváků, kteří mohli vidět zajímavý zápas, v němž bohužel domácí Karlovy Vary porazili muže Florbalu Chomutov 5:10.

O vítězi rozhodlo posledních šest minut

V počátku zápasu se oba týmy postupně testovaly prostřednictvím útoků, které prozatím nepřinesly branku. Až v páté minutě do vedení 1:0 poslal svůj tým Adam Smetana. Bivojové dlouho neotáleli a během minuty srovnali – 1:1. V následujících minutách diváci mohli vidět několik útočných akcí na obou stranách, které sice neskončily gólem, ale poté došlo ke sražení míčku do vlastní branky ze strany Chomutovských a soupeř tak vedl 1:2. Tuto nešťastnost ale vzápětí napravila souhra hráčů Linc – Šarša.

Počátek druhé třetiny domácí hráči započali vyloučením Jakuba Štěrby. I přes tuto nevýhodu dokázali Chomutovští velice dobře bránit, dokonce několikrát i ohrozit branku litvínovského Martina Stránského. Po přesilovce šli ale litvínovští v brejku, kdy na dvě ťuknutí překonali Marka Netopilíka. Na to hned stejně působivou akcí navázal Petr Pastor s Danielem Foktem. Před koncem třetiny se prosadil ještě Jiří Šafařovský, přesto do šatny šly oba týmy za stavu 4:4.

V prvních vteřinách třetí třetiny Bivojové šli do vedení 4:5, ale tento výsledek byl okamžitě srovnán. Ani litvínovské vedení 5:6 nevydrželo dlouho. V posledních šesti minutách ale ovládli hřiště hosté z Litvínova, kteří šli do tříbrankového vedení – 6:9. Přes veškerou snahu se muži snažili soupeře dorovnat, což se již bohužel neuskutečnilo a došlo jen ke zkoordinování výsledku na 7:9.

Slabší druhá třetina, přesto bojovnost až do konce

Do zápasu lépe vstoupily Karlovy Vary, které po čtyřech minutách vedly 0:2. Poté ale následovalo vyloučení na obou stranách a ve hře čtyři na čtyři byli úspěšnější Chomutováci, kdy na 1:2 snížil Lukáš Fiala. Vyrovnávací branka na sebe nechala čekat. Až v čase 15:24 ji vstřelil Jiří Šafařovský. Vyrovnané skóre ale vydrželo jen minutu, poté Michal Klápa poslal karlovarský celek do vedení. Před koncem první dvacetiminutovky byl vyloučen na 5 minut Jakub Štěrba.

Pětiminutová nevýhoda v počtu chomutovských hráčů na hřišti si vybrala svou daň a Hurrricani navyšovali své vedení. V polovině druhé části již chomutovský tým byl pozadu o čtyři branky a těsně před koncem třetiny dokonce o pět. Ani desetiminutová pauza stále nepřinášela klid na chomutovských hokejkách a celek Kalových Varů šel do vedení 2:10. Po desáté brance se ale chomutovský tým vzchopil a bojoval až do konce. Na 3:10 vstřelil branku Ondřej Šarša, na nějž navázali svými úspěšnými kombinacemi Daniel Kučera – Vít Pavelka a Ondřej Kopp – Jiří Šafařovský. Bohužel ke snížení vysokého karlovarského náskoku to nestačilo a muži tak soupeři podlehli 5:10.