Muži bojovali do poslední minuty, s Kladnem nakonec prohráli 6:7

C H O M U T O V - V zápase s Kladnem muži vedli 2:1, toto vedení po první třetině ale neudrželi a od druhé třetiny výsledek jen doháněli. Do posledních minut se snažili výsledek s Kladnem otočit, to se jim ale bohužel nepodařilo. Nakonec prohráli o jeden gól – 6:7.

Ani přes power play srovnání nepřišlo

Muži začali zápas velice dobře, již v první minutě přišla jejich první šance v podobě trestného střílení. To ale bohužel Ondřej Bejček neproměnil a přišla chomutovská přesilovka. Využití přesilové hry nepřišlo, ale v 6. minutě na 1:0 vstřelil branku Petr Pastor. Pět minut na tohoto chomutovského střelce navázal obránce Ondřej Šarša. Kanonýři si s první brankou počkali až ke konci třetiny, kdy snížili na 2:1.

Srovnávací kladenské brance napomohlo vyloučení chomutovského Daniela Fotka a zápas tak mohl pokračovat od nuly dál. Ve druhé třetině ale Kladenští začali být aktivnější a nebezpečnější, což se projevilo hlavně v polovině této části, kdy chomutovský Marek Netopilík obdržel dvě rychlé branky. Po čtvrtém kladenském gólu přišlo druhé vyloučení Daniela Fokta, které opět chomutovské hráče stálo obdrženou branku. Třicátá třetí minuta přinesla konečně branku Chomutova, který tak snížil na 3:5. Na střelce Daniela Fotka následně navázal i Jiří Turek. Jednobrankový rozdíl však do počátku třetí třetiny nevydržel, jelikož za Kladno na 4:6 navýšil Tomáš Richtr.

Do poslední části muži opět nevstoupili dobře, jelikož za hrubost byl vyloučen Adam Smetana, ale třetí oslabení již Chomutováci ubránili a navázali na něj snížením na 5:6. Kladno ale chomutovské florbalisty zavřelo na jejich půlce a opět navýšilo své vedení na 5:7. Hráči Florbalu Chomutov přesto bojovali dál, dokonce díky souhře Jäschke – L. Fiala snížili na 6:7. V poledních dvou minutách šli dokonce Chomutovští do power play. Bohužel tento tah ale nevyšel a muži tak odjížděli z Kladna s prázdnou.