29.11.2016 | Lenka Láryšová

Juniorky v čele tabulky, skvěle hrály starší žákyně i elévky

C H O M U T O V - O víkendu 26. – 27. 11. se na palubovkách různých sportovních hal představily chomutovské juniorky, starší žákyně a elévky. Juniorky jely do Turnova, kde zvítězily jednoznačně nad Jičínem 4:1 a ve druhém zápase podlehly 3:5 jejich skupinovému rivalovi, Turnovu, který nejvíce ohrožuje jejich vedoucí post v tabulce. V mosteckých Velebudicích se v jeden den sešly dokonce naše dvě kategorie, a to starší žákyně a elévky. Starší žákyně zde remizovaly 3:3 s mosteckým domácím celkem, porazily Kadaň 9:0 a prohrály s Litvínovem 3:6. Elévky začaly herní den vítězně. Porazily 5:3 Podbořany, poté ale prohrály 0:6 s Mostem a 3:7 s Litvínovem.

Boje o čelo tabulky

První zápas pro naše juniorky začal v dopoledních hodinách a čekaly na ně soupeřky z FBK Jičín. Zápas začal docela zostra, jelikož již ve druhé minutě první třetiny střelou Kristýny Wolfové šel do vedení 0:1 Jičín. 10. minuta přinesla naopak vyloučení na straně Jičína, to ale chomutovské hráčky nevyužily. Ve druhé třetině došlo pouze ke srovnání na 1:1 zásluhou Elišky Šidlochové. Poslední třetinu začaly lépe chomutovské hráčky, jelikož v 31. minutě navýšila svou střelou Štěpánka Tupá na 2:1. Následně přišla výborná střela od Markéty Prontekerové a výsledek byl 3:1. Těsně před závěrem se ale stav ještě změnil. Dvanáct vteřin před koncem na 4:1 vstřelila branku Klára Svobodová.

Ve druhém zápase přišel teprve ten pravý boj a neskutečná rivalita. Nastoupily proti sobě dva celky (Chomutov a Turnov), které se neustále perou o první příčku tabulky. Zápas začal neskutečně rychle a tvrdě. Dominovaly sice ze začátku turnovské hráčky, ale chomutovské bojovnice nevynechaly jediný souboj. Po nepříjemném faulu na Natálii Janouchovu byla následně vyloučena turnovská Kateřina Vacíková. To ale změnu na stavu utkání nijak nepřineslo. Až těsně před koncem první třetiny šly do vedení 0:1 turnovské juniorky. V 18. minutě je stav již 0:2. Chomutovské hráčky si však nenechaly nic líbit a během tří minut srovnávají na 2:2, a to díky Petře Brastchaedlové a Kamile Egermaierové. Deset vteřin před koncem však zařídila opět černá turnovská ruka a výsledek byl 2:3. Třetí třetina patřila již výhradně domácím juniorkám, které využily každou šanci (kromě trestného střílení). Na 3:5 snížila už jen Markéta Prontekerová, ale to byla poslední úspěšná šance, kterou jsme mohli vidět. Před veškerou snahu, bojovnost a píli si chomutovské juniorky odnesly z hracího víkendu 3 body do tabulky.

Starší žákyně řádily v Mostě

Starší žákyně ke svým nedělním utkáním nastoupily v Mostě. Čekaly je zde soupeřky z Mostu, Kadaně a Litvínova. První zápas proti mosteckým hráčkám byl naplněn emocemi, kdo si z tohoto prvního vzájemného utkání odnese první výhru. Čert tomu tak chtěl, nechtěl, zápas skončil remízou 3:3. V druhém proti sobě nastoupily starší žákyně z Chomutova a Kadaně. Dva týmy, které jsou od sebe vzdáleny pouhých 20 kilometrů. Taktéž to bylo první vzájemné utkání v této sezoně, a tudíž bojovnost o první vítězství byla veliká. Nakonec si z tohoto duelu chomutovské žákyně odnesly výhru 9:0. Poslední zápas s Litvínovem již nepatřil mezi ty úspěšné. Bivojky zdolaly Chomutovdy 3:6.

Elévky bojovnice

Elévky svá nedělní utkání, taktéž jako starší žákyně, odehrály v Mostě ve Velebudické hale. V prvním zápase nastoupily proti Tuleňkám z Podbořan. V tomto utkání zvítězily 5:3 a získaly tak další výhru. Ve druhém zápase se utkaly o vítězství s Mostem. Zde bojovaly naše elévky jako lvice a nenechaly Mostu nic zadarmo. Prohrály sice 0:6, ale radost panovala na hřišti i následně mimo něj. Poslední nedělní zápas elévky odehrály s Bivojkami z Litvínova. S tímto soupeřem prohrály již po třetí, ale všichni věříme, že v následujících zápasech se karta obrátí a že naše nejmenší hráčky předvedou, co všechno umí!