15.11.2016 | Lenka Láryšová

Juniorky v Kladně vítězí a jsou v čele tabulky!

C H O M U T O V - Juniorky 12. 11. hrály v Kladně, kde je čekaly dva zápasy. První utkání proti pražskému celku FBK Fat Pipe Vosy Praha začalo v 11 hodin. Průběh utkání byl napínavá až do posledních vteřin, ale chomutovské hráčky zvítězily 5:3. Druhé utkání, v němž na chomutovské juniorky čekal další pražský soupeř, ACEMA Sparta Praha, se hrálo až odpoledne. Toto utkání bylo jednoznačnější a Sparta byla zdolána výsledkem 8:3.

V závěru drama, přesto výhra Chomutova

Utkání s Vosami z Prahy začalo dost nejistě. Pro diváky to asi nemohla být tolik atraktivní podívaná, jelikož první třetina byla chudá na góly. A co je to florbal bez gólů? Naopak druhá třetina by se dalo říct, byla kompenzací všeho. Zápas se rozjel v 17. minutě, kdy byla vyloučena hráčka Andrea Lanovenko za hru rukou, což bylo potrestáno první brankou od pražských hráček. Po této situaci se roztrhl pytel s dalšími góly. Ihned srovnala na 1:1 Natálie Janouchová, na 2:1 přispěla Petra Bratschaedlová. Stav 3:1 zajistila svou střelou Kamila Egermaiervá a výsledek 4:1 svítil na tabuli po další skvělé střele Petry Bratschaedlové. Ve 25. minutě byla vyloučena Štěpánska Tupá, ale toto oslabení chomutovandy zvládly a udržely tak skvělý výsledek. Poslední třetina začala však tlakem ze strany pražských hráček, doslova se jednalo o útok vosího roje, jelikož začalo docházet ke snižování náskoku. Ve 39. minutě chomutovské juniorky vedly už jen o jednu branku (4:3). 41. minuta však poskytla možnost navýšit chomutovskému týmu na 5:3, což bylo využito díky střele Štěpánky Tupé. Následně však došlo k třetímu vyloučení na chomutovské straně a opět na jednobrankový rozdíl měla šanci snížit pražská vosa Karolína Kellovská. Ta ale nájezd neproměnila a Chomutov se tak mohl radovat z první výhry.

Trpělivost Chomutovu přinesla ovoce

Do odpoledního zápasu se Spartou šel Chomutov s pocitem spokojenosti z předešlého zápasu, ale nástup Sparty v první třetině je zcela probudil ze snu, že to půjde samo. Sparta ihned v první minutě vstřelila chomutovským hráčkám 2 po sobě rychle následující branky. Dokonce ve 4. minutě šly sparťanské hráčky do vedení 0:3. Poté se ale karta obrátila a naše juniorky zvládly hru uchopit vlastních rukou. V 7. minutě branku na 1:2 vstřelila Kamila Egermaierová a v 14. minutě na 2:3 Andrea Lanovenko. Druhá třetina přinesla srovnání na 3:3 opět z hokejky Kamily Egermaierové, ale také obrovskou šanci ve formě přesilovky pro Spartu, dík vyloučení Terezy Prokůpkvé. Pražské hráčky toho však nevyužily, a tak na konci druhé třetiny zůstal stav nezměněný. Poslední třetina byla zcela v roli chomutovských bojovnic. 3 branky po sobě vstřelila Petra Bratschaedlová (6:3), poté další branku přidala na konto Chomutova Kamila Egermaierová a závěrečná trefa patřila Tereze Prokůpkové. Stav utkání byl nakonec 8:3 a chomutovské juniorky si tak z Kladna odvezly dva triumfy a 6 bodů do tabulky.

Momentálně Florbal Chomutov v kategorii juniorek vede tabulku se sedmi výhrami a jednou prohrou.