Juniorky ovládly domácí hřiště, junioři získali šest cenných bodů a starší žákyně měly domácí publikum

C H O M U T O V - Juniorky se tentokrát představily na domácím hřišti, kde je čekaly soupeřky z Turnova a Jičína. Proti těmto soupeřům si holky nevedly špatně. Turnov porazily jednobrankovým rozdílem – 5:4, zatímco Jičín 3:1. Junioři hráli se Znojmem, které po základní hrací době porazili 9:5. Ve druhém zápase je čekala Olomouc. Ani tomuto týmu nic nedarovali a porazili ho 9:8. Starší žákyně odehrály jeden zápas, kde se utkaly s Ústím. Týmu sice statečně vzdorovaly, ale prohrály 1:7.

U juniorek se střídaly světlé a temné momenty

V prvním zápase se chomutovské juniorky střetly s Turnovem, který byl v tabulce jen o jediný bod za nimi. Do zápasu lépe vstoupily soupeřky, které vedly 0:1, ale minutu na to bylo srovnáno. V následujících několika minutách se ale zápas otočil. V čase 8:57 dotlačila do branky míček Adriana Hýsková a v čase 11:13 přidala tatáž hráčka i třetí gól pro svůj tým. V následujících třinácti minutách druhé třetiny pouze chomutovské hráčky zkorigovaly výsledek na 5:2, zato v poslední části se dělo nemožné. Přestože turnovské hráčky přijely pouze v osmi lidech, za lepším výsledkem je hnala jejich trenérka Marcela Urbanová. V počátku poslední části se turnovské florbalistky okamžitě hnaly do útoku, jelikož srovnání skóre se nezdálo býti nemožné. Prvním jejich krokem bylo využití přesilovky, druhým výborná akce, kdy domácí obránkyně zaspaly a přestože Blahníková předvedla tygří skok, míček skončil za jejími zády. Po této akci se již Turnovské k úspěšnému zakončení nedostaly, a tak Chomutov se štěstím urval tři body.

V počátku druhého zápasu nebylo o co stát, hra se přelévala ze strany na stranu, ale k většímu ohrožení branky nedošlo. Až ve druhé třetině do vedení 1:0 poslala tým juniorek Adriana Hýsková. To ale opět bylo na delší dobu vše. Do třetí třetiny vstupovaly oba týmy s cílem urvat tři body. První střelu vypustila Janouchová, která ale vysoko přestřelila branku. Poté opět přišla chyba domácích, které couvaly před jičínským útokem tak dlouho, až útočící hráčka dostala možnost vystřelit. Naštěstí pohotová Blahníková míček zahlédla na poslední chvíli a udržela tak nulu na kontě Chomutova. V následujících minutách přidala svůj druhý gól Hýsková, na ni navázala Karin Binková. Ke konci zápasu chomutovské hráčky obdržely branku, ale přesto zvítězily 3:1.

Junioři z výjezdu přivezli šest bodů

Do utkání se Znojmem skočili junioři rovnou po hlavě, kdy po prvních dvaceti minutách vedli 2:1. Tímto výsledkem ale neskočili a pokračovali v plném nasazení dál, kdy na 3:1 vstřelil branku Jiří Giptner. Šest minut na to ale bylo srovnáno na 3:3. Ani toto chomutovské florbalisty nezaskočilo a pokračovali ve svém výborném výkonu dále. Před koncem druhé části branku na 4:3 vstřelil Marek Kubeš. Znojemští se samozřejmě nechtěli nechat porazit před domácím publikem, a tak vybojovali akci, která jim přinesla srovnání. Ale ani tato akce nepřinesla znojemským hráčům klid, jelikož přišla smršť pěti branek, které Chomutov posunuly do vedení 9:5. Díky tomuto vedení junioři získali první tři body.

Druhý den si junioři vyšlápli na Olomouc. Bylo vidět, že sil mají dostatek, a tak se nebáli do zápasu dát všechno. V páté minutě se jako první trefil Marek Kubeš, na něj navázal olomoucký Ondřej Král. Průběžný stav byl 1:1. V polovině třetiny se toto ještě zopakovalo, ale pak přijel olomoucký rychlík, který šel do vedení 2:4. Až v polovině druhé třetiny začali Chomutovští snižovat, kdy na 4:4 vstřelil dvě pěkné branky Oldřich Jireček. V posledních minutách se skóre přelévalo, ale poslední slovo si vzali chomutovští hráči, kteří zvítězili 9:8.