11.12.2017 | Lenka Láryšová

Juniorkám nedorazily soupeřky, junioři podlehli Mladé Boleslavi a mladší kategorie bojovaly ze všech sil

C H O M U T O V - Juniorky hrály netradičně ve Strupčicích, kam za nimi nedorazily soupeřky z České Lípy, a tudíž v jediném zápase porazily Roudnici 5:0. Junioři hráli v Chomutově, kde se utkali s Mladou Boleslaví, které podlehli 6:20. Mladší žáci v rámci ligy urvali jednu remízu s Litvínovem a Harmonie v přeboru porazila Děčín a Roudnici. Starší žákyně se utkali s Ústím, kterému podlehly 5:7 a s Litvínovem, se kterým prohrály 1:2.

Juniorky vrátily Roudnici prohru

Juniorky netradičně hrály ve Strupčicích. Měly je původně čekat dva soupeři, Česká Lípa a Roudnice. Prvně zmíněný soupeř ale nedorazil, tudíž juniorky sehrály jen jedno utkání. Zápas juniorky začaly výborně a v první třetině vedly 1:0 díky střele Adriany Hýskové. Ve druhé části přidala gól Natálie Janouchová a ve třetí se prosadily i další hráčky, jako Pavlína Čapková, Eliška Reissová a Karin Binková. Zápas tak juniorky vyhrály 5:0 a nedaly svým soupeřkám žádnou šanci. Díky tomuto výkonu se také naše hráčky posunuly na druhé místo tabulky.

Junioři dostali od Mladé Boleslavi dvacet branek

Další zápas nejvyšší ligy junioři odehráli na domácí palubovce. Překvapením pro mnoho lidí bylo, že na střídačce se objevil hráč A-týmu, Petr Pastor, který zaskakoval za stálého trenéra Martina Bociana.

Na počátku utkání se oba týmy otrkávaly. Jenže první střelu vyslal hráč Mladé Boleslavi, která naštěstí neskončila brankou, ale v následující moment přišlo chybné vyhození domácí brankáře Petra Apka, k jeho štěstí ale střelu, jenž z toho vzešla, zlikvidoval. V 8. minutě ale při Apkovi štěstí nestálo a přišel první gól. Po tomto gólu následovalo oslabení chomutovského celku, které po minutě soupeři bylo využito, a junioři již prohrávali 0:2. V tomto duchu zápas pokračoval i následujících několik minut, kdy přicházely přesilovky a jejich využití. V 18. minutě již Chomutov prohrával 0:5. ale minutu po pátém gólu Mladé Boleslavi e úspěšně prosadil Jakub Holovej a hned po něm Ondřej Halej.

Zdálo by se, že tyto poslední branky chomutovských hráčů je nakopnou do následující třetiny, ale to se bohužel neprokázalo. Hned v počátku druhé části mohli domácí hráči navázat kontakt se soupeřem díky přesilovce. Tu ale bohužel domácí nevyužili, což v následujících minutách přineslo smršť branek od mladoboleslavských, kteří po čtyřiceti minutách vedli 2:13.

Poslední třetina byla v rytmu mladobeslavských hráčů, občas takovou mezihrou byla branka od Chomutova, kdy například na 3:15 v rámci trestného střílení snížil Oldřich Jireček. Junioři nakonec Boleslavi podlehli vysoko, 6:20.

Mladší žáci se rvali o body na chomutovské Březenecké

Za ligové družstvo mladší nastoupili proti čtyřem soupeřům. V prvním zápase vybojovali remízu 1:1 proti Litvínovu. Poté ale již výsledky nebyly moc slavné. S Děčínem žáci prohráli 2:6, s libereckým Black týmem 1:4 a následně s Ústím white 2:4.

V přeboru nastoupily Domeček i Harmonie. Hráči za Domeček bohužel o víkendu neměli štěstí a se všemi třemi soupeři prohráli, ale každému vstřelili tři branky. S Teplicemi 3:9, s Děčínem 3:5 a s Kadaní 3:6. Harmonie si ale vedla o mnoho lépe. V první žáci Prty prohráli 6:7, ale následně porazili Roudnici 12:10 a Děčín 9:7.

Přípravky sbíraly další zážitky ze svých zápasů

Čertíci nastoupili do dalších zápasů, ze kterých opravdu udělali peklo. S Litvínovem prohráli 1:8 a s Mostem 2:10, ale v posledním zápase SK Štětí nedali nic zadarmo. Sice prohráli 5:6, ale nechali na hřišti zcela všechno.

Domeček si vedl o něco lépe. Hráči zde porazili Most 5:2, v následujícím zápase prohráli s Litvínovem 4:10, ale v poslední utkání nedali Podbořanům nic zadarmo a zvítězili 7:2.

Starším žákyním nestačily síly na Litvínov ani Ústí

Starší žákyně odjely za svými zápasy do Ústí, kde si zahrály na místním gymnáziu. V prvním utkání na ně čekal domácí celek, Florbal Ústí. Již první třetina byla ve prospěch ústeckých hráček, které vedly 1:3. Ve druhé části chomutovské žákyně přidaly další jeden gól, ale Ústí opět tři. Se stavem 2:6 tak žákyně nastupovaly do poslední části. Zde předvedly velice skvělý výkon, kdy ústeckému celku již šlapaly na paty, ale bohužel prohrály 5:7.

Utkání s Litvínovem bylo mnohem vyrovnanější. V první třetině nepadla žádná branka, ale ve druhé části první branku vstřelil Litvínov. Vzápětí však chomutovské žákyně srovnaly a o vítězi tak měla rozhodnout poslední třetina. Bohužel více štěstí stálo na straně soupeře a naše starší žákyně prohrály 1:2.