Junioři v domácím prostředí rozdrtili Havířov, dorostenky získaly v Málkově šest bodů

C H O M U T O V - Junioři tentokrát hráli doma, kde přivítali Brno a Havířov. S Brnem naši hráči vedli 3:0, ale bohužel vedení neudrželi a prohráli 8:11. S Havířovem naopak hráli dlouho vyrovnaný zápas, ale nakonec zvítězili 14:8. Dorostenky bojovaly v Málkově, kde 8:0 porazily Mocné Tuleňky z Podbořan a 4:2 Kadaň. O víkendu se také předvedly mladší žákyně, které SK Dubí nastřílely šest branek a elévové, kteří bojovali v Lounech.

Víkend v podání Juniorů

S Brnem vyrovnaná první třetina, poté rychlý zvrat

V prvních vteřinách utkání s Brnem Chomutov ukázal, že na domácím hřišti soupeři nedá nic zadarmo. Jejich aktivita přinesla ovoce velice rychle, jelikož již ve 4. minutě vstřelil branku Vojtěch Bernas. Na něj v rychlém sledu navázal Marek Macura a Martin Peksa. Junioři sice vedli 3:0, to ale pro jejich soupeře z Brna nic neznamenalo. Naopak se Brňáci rychle oklepali a okamžitě začali zápas vyrovnávat. Po patnácti minutách soupeř vedl 4:5. Před koncem třetiny bylo srovnáno – 5:5. Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hráči hostů, kteří šli do rychlého vedení 5:7, k čemuž jim napomohla přesilovka. Přestože se zápas nevyvíjel ve prospěch domácích, nikdo neházel takříkajíc flintu do žita. Ve 31. minutě o jednu branku snížil Marek Macura. Poslední třetina se odehrávala nejen v režii hráčů Hattrick Brno, ale také v režii mnoha vyloučení na obou stranách. Nakonec chomutovští junioři podlehli soupeři 8:11.

Střelecký koncert s Havířovem byl doveden do vítězného konce

Do nedělního zápasu junioři nastoupili ještě ve svižnějším tempu než předešlý den. Také se u hráčů projevila chuť po střílení branek, což během celého utkání mohli diváci pozorovat. První branka totiž padla již ve druhé minutě a Chomutov vedl 1:0. Vedení sice netrvalo dlouho, ale to zápasu přidalo na atraktivnosti. V 10. minutě byl výsledek 2:2, ale to se hned změnilo a přišla smršť střel, které skončily za zády havířovského brankáře. Po dvaceti minutách již junioři vedli 7:4. Ve druhé části boj pokračoval. Havířovští chlapci se snažili dorovnat, domácí naopak skóre navyšovali. Před koncem druhé části desátou (neoblíbenou) branku vstřelil Jakub Brož – 10:5. V poslední části se už spíše hrály přesilovky a oslabení, ale přesto góly padaly radostně dál. Junioři ovšem svůj náskok udrželi a zvítězili 14:8.

Dorostenky bodovaly v Málkově

Dorostenky výjimečně pořádaly svůj turnaj v Málkově, kde na hřišti přivítaly podbořanské Tuleňky a kadaňské Katyně. V prvním utkání chomutovské hráčky nedaly svým soupeřkám šanci a porazily je jednoznačně 8:0. Ve druhém zápase je čekala děvčata z DDM Kati Kadaň. Toto už byl vyrovnanější duel, ale i tak ukázaly dorostenky svou výbornou formu a zvítězily 4:2.

Mladší žákyně a elévové vzdorovali soupeřům ze všech sil

Mladší žákyně odehrály další tři zápasy, ze kterých vyhrály sice jen jeden, ale ve zbylých podlehly svým soupeřkám s těsnými rozdíly. V prvním utkání prohrály s Kadaní 5:7 a ve třetím s Mostem, a to 3:7. Druhý zápas byl pro ně takovým mezníkem, kdy dokázaly 6:4 porazit SK Dubí.

Elévové se 28. 1. vydali do sportovní haly v Lounech. Tentokrát o další výhry bojovaly jen dva týmy: Florbal Chomutov a Florbal Chomutov Ďáblíci. Hráči bojující za první zmíněný celek se utkali s Louny – Blue, které porazili 8:4 a následně s Děčínem Blue a Mocnými Tuleni Podbořany, se kterými prohráli 6:8 a 3:9. Ďáblíci tentokrát byli úspěšnější, jelikož 6:2 porazili Louny – Red a 10:7 Mocné Tuleně A. V jednom zápase prohráli, a to s Děčínem White – 4:12.