22.02.2017 | Lenka Láryšová

Junioři v Plzni vyzvali domácí celky, starší žáci drtili své soupeře

C H O M U T O V - Junioři své další dvě utkání odehráli v Plzni. Zde, je čekali oba místní celky: FBŠ Slavia Plzeň a FBC Plzeň. Oba zápasy byly velice vyrovnané. Proti Slavii chomutovští borci hráli vyrovnaně, dokonce to zavánělo remízou, ale nakonec podlehli 3:5. Proti druhému zmiňovanému celku junioři uhráli remízu 5:5. Starším žákům se tentokrát cesta rozdvojila. Žáci, reprezentují Florbal Chomutov, odjeli do České Lípy, kde porazili Českou Lípu, Ústí a prohráli s Libercem a Děčínem. Druhá skupina žáků, zastupujících Florbal Domeček Chomutov, odjeli do Kadaně, kde porazili Dubí, Prty a Liberec.

O vítězi rozhodlo posledních pět minut

Utkání se Slavií začalo pro chomutovské hráče velice dobře, již ve třetí minutě přišlo vyloučení plzeňského hráče, které se stalo velikou šancí jít do vedení zápasu. Bohužel opak se stal pravdou, spíše než o výhodu se jednalo o nevýhodu na straně Chomutova, jelikož do vedení 0:1 ve vlastním oslabení šla Plzeň. Po této brance se ale zápas stal velice pohledným pro oko diváka, který mohl vidět několik osobních soubojů, ale také skvělých zákroků obou brankářů. Až v 11. minutě hráči Slavie vedli 0:2. Tento gól se však nestal hřebíčkem do rakve, naopak žihadlem, které hráče nabudilo ještě k lepším výkonům. Ve 23. minutě se aktivita projevila a Daniel Kučera snížil na 1:2. Tento hráč však neřekl poslední slovo, jelikož ve 33. minutě přidal další gól a Florbal Chomutov tak srovnal na 2:2. Dvě minuty na to se probrali hráči Plzně a navýšili svůj výsledek na 2:3. Tento problém však Chomutováci hodně rychle vyřešili, a díky přesné střele Michaela Muselíka bylo srovnáno na 3:3. Zdálo se, že zápas skončí remízou, ale v posledních pěti minutách plzeňští junioři vstřelili dvě branky na 3:5 a ovládli tak utkání.

Chomutovští junioři vedli, zápas ale skončil remízou

Do druhého zápasu junioři nastoupili zcela v opačném duchu, než do zápasu předcházejícího. První třetinu zcela ovládli a na výsledku 2:0 se úspěšně podíleli Michael Muselík a Daniel Kučera. Herní koncert chomutovských hráčů tímto ale nekončil, naopak měl velice slibné pokračování. Na počátku druhé třetiny skóre navýšil Daniel Kučera, následně akce střídala akci a králi na palubovce byli oba brankáři, kteří vytáhli několik skvělých zákroků. Ve22. minutě se hráči „efbécéčka“ ozvali a snížili na 3:1, to ale nevzalo Chomutovákům vítr z plachet. Ve 22. minutě završil Daniel Kučera svůj hattrick a na 5:1 přidal branku Michal Nechanický. Před koncem druhé části Plzeň pouze snížila na 5:2. Poslední třetina se stala třetinou plzeňských hráčů. Plzeňákům se sice nabídla přesilovka, ale v té spíše velice dobře kombinoval oslabený chomutovský tým, který ohrožoval branku domácích. Po nepodařené přesilovce se ale Plzeň chopila slova a postupně začala snižovat. Za stavu 5:4 se zdálo, že Chomutov si odveze domů tři krásné body, ale nejhorší sny se staly skutečností. Dvě vteřiny před koncem skončil míček za zády chomutovského Jana Štěpánka, a tudíž si oba týmy rozdaly po jednom bodu.

Starší žáci bodovali na plné čáře

Starší žáci zastupující Florbal Chomutov tentokrát odjeli do České Lípy, kde je hned v prvním zápase čekal domácí celek. Zápas začal dobře pro domácí, kteří šli do vedení, ale chomutovské naděje se nevzdali a bojovali až do samého konce. Nakonec Českou Lípu porazili 3:2. Druhý zápas proti Florbalu Ústí se vyvíjel docela nejednoznačně. Došlo zde k několika vyloučení, ale přesto Chomutov zvítězil 2:1. Ve třetím duelu proti Děčínu o vítězi bohužel rozhodla již první část hry, kdy děčínští hráči dali 2 rychlé branky a zbylý čas zápasu toto vedení udrželi. Poslední soupeřem na českolipské půdě se stal Liberec. Během prví poloviny Liberec šel sice do vedení 0:2, ale chomutovský tým se snažil zápas otočit. Bohužel nakonec žáci Florbalu Chomutov prohráli 1:3.

Druhá odnož starších žáků, reprezentující Florbal Domeček Chomutov, měla mnohem kratší cestu za svými zápasy, a to do nedaleké Kadaně. Zde naši mladí hráči předvedli střelecký galakoncert. V prvním zápase proti Dubí nastoupili žáci ve velkém stylu a skoro nepostili soupeře ke slovu. Tento zápas vyhráli s přehledem 8:1. Druhé utkání proti Prtům rozjeli chomutovští hráči též dobře. Ve třetí minutě na tabuli svítila remíza 1:1, ale to se obratem změnilo a na konci zápasu byl výsledek 6:1 pro Chomutov. V posledním duelu proti Panthers Liberec si naposledy v tento den starži vyřádili a libereckým žákům nastříleli 8 branek. Konečný výsledek byl 8:1.