Junioři porazili českobudějovické Štíry, dorostenci remizovali s Kadaní a mladší žáci převálcovali soupeře

C H O M U T O V - Junioři porazili Štíry z Českých Budějovic 9:7, a to hlavně díky výborné první třetině a ostatním velice dobrým. Dorostenci ve druhé lize remizovali s Kadaní 3:3 a prohráli s Louny 4:6. Mladší žáci odehráli ligu i přebor a všechny týmy přípravek vzdorovali svým soupeřům.

První třetina juniorů byla jednoznačná

První třetinu chomutovští junioři na domácí palubovce ovládli zcela s přehledem. Na první gól juniorů se nečekalo dlouho, jako první se z Chomutováků trefil Michal Nechanický, na něhož navázal Jiří Gitpner a Štefan Nagy. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, kdy domácí hráči vedli 5:0, poté se ale tlak hostujících Budějovic zesílil a brzy se projevil i výsledek v podobě snížení o dvě branky. To juniory ale nepoložilo a nadále předváděli svůj výborný výkon. Po čtyřiceti minutách vedli 7:3. Až ve třetí třetině přišlo ohrožení výborného výsledku, který si hráči během čtyřiceti minut nahráli. Štíři pomalu, ale jistě začali nepříznivé skóre měnit ve svůj prospěch. Naštěstí domácí bojovníci neusnuli na vavřínech, přidali další dvě branky a utkání dovedli do vítězného konce – 9:7.

Dorostenci remizovali s Kadaňskými Katy

V prvním utkání na ústecké Slunetě se dorostencům proti Lounům moc nedařilo. První dvě třetiny sice byly dost vyrovnané, jelikož výsledek byl 2:2, posledních dvanáct minut se stalo nepříjemných. Nejenomže dostal chomutovský Ondřej Jančík osobní trest 2 + 10 za nesportovní chování, ale následovala také střelecká převaha lounských hráčů, kteří byli všude a Chomutováci skoro nikde. Nakonec dorostenci prohráli 4:6.

S Kadaní diváci mohli vidět spíše vyloučení na obou stranách, než pohledné brankové situace. Přesto po první třetině byl výsledek 1:1. Ve druhé třetině následovala další vyloučení, ale již nebyl výsledek vyrovnaný, jelikož Kadaň šla do vedení – 1:2. V poslední části došlo opět ke srovnání výsledku, dokonce Chomutováci šli do vedení 3:2, což si Kati nenechali líbit a skóre ve 33. minutě srovnali na 3:3. Oba týmy si tak odnesli po jednom bodu.

Mladší žáci válcovali své soupeře

Hráči za Florbal Chomutov, kteří odehráli ligové zápasy, si se svými soupeři poradili hravě. Výsledkem 6:1 porazili Florbal Ústí white, 6:2 DDM Dynamo Teplice a 8:0 FBC Vipers Most.

V přeboru si hráči vedli také velice dobře, dokonce oba týmy. V počátku celého turnaje se utkaly na jednom hřišti oba chomutovské celky, které si nic nedarovaly, přestože se hráči dobře znají. Vzájemný střet ovládla Harmonie – 7:5. Florbal Harmonie dále porazila SK Štětí 13:5 a Roudnici 6:4. Hráči Florbalu Domeček ale vůbec nestáli stranou. Roudnici porazili 6:4 a Štětí 8:2.

Přípravky tentokrát neměli den proti těžkým soupeřům

Všem třem týmům přípravek se tentokrát nedařilo. Rarášci podlehli Děčínu white 2:8, České Lípě blue 2:5 a Liberci grey 3:12. Čertíci prohráli s Děčínem blue 3:7, s Českou Lípou white 3:8 a Libercem black 1:10. Domeček neobstál s Koberovy (0:4), šluknovskou Českou Lípou (1:12) ani s Lomnicí (1:8).