01.10.2017 | Lenka Láryšová

Junioři ovládli přestřelku s Kladnem, proti Chodovu a Mladé Boleslavi se jim dařilo o něco méně

C H O M U T O V - Státní svátek a víkend byl pro juniory plný zápasů, dřiny, nervů a bojů. Ve čtvrtek na své domácí palubovce přivítali VŠO Florbal Chodov, se kterým zápas nezačali nejlépe, přesto mu dokázali vzdorovat. Nakonec prohráli 7:17. V sobotu se v Chomutově odehrál jeden z nejvyrovnanějších soubojů. Proti chomutovským juniorům nastoupili Kanonýři z Kladna. Jednalo se doslova o přestřelku, ve které zvítězil domácí celek 13:10. V neděli naopak chomutovští zástupci vycestovali do Mladé Boleslavi, kde s místním týmem prohráli 6:8.

Poslední třetina s Chodovem byla vyrovnaná

Začátek utkání začali velice dobře favorizovaní Pražané, kteří již v první minutě šli do vedení. Jejich hra byla přesná a chomutovské hráče nepouštěli k míčku. Jakmile se však Chomutováci dostali ke slovu, využívali brejků, díky kterým ohrožovali chodovskou branku. První třetina skončila 1:6 ve prospěch soupeře. Druhá třetina začala jako podle kopíráku. Hned v počátku přišla branka pražských hráčů, jejichž vedení se do 26. minuty stále navyšovalo, aneb jak tuto polovinu zápasu zhodnotil trenér domácích: „… půl jsme zápasu hráli i sami proti sobě a nedokázali herní situace řešit tak, jak bychom měli. Z toho plynulo velké množství ztrát, které tým s kvalitou Chodova trestá.“ Po odzvonění poloviny utkání došlo však ke změně a domácí bojovníci pražské rivaly nepouštěli k zakončení. Přestože poměr střel ve druhé třetině byl 9:17, výsledek mluvil zcela proti, jelikož na konci druhé třtiny již Chodov vedl 2:12. Do poslední části vstoupili chomutovští junioři velice dobře. Hned v počátku začali snižovat, v čemž také pokračovali do stavu 6:13. Posledních šest minut však přineslo ještě pět branek a Chomutov i přes veškerou snahu a píli prohrál 7:17.

S Kladnem rozhodla až poslední třetina

Tento zápas začal mnohem lépe pro chomutovské juniory, kteří během tří minut šli do vedení 1:0. Kladno sice velice rychle odpovědělo, to ale vedlo jen k tomu, že domácí hráči přidali na tempu, aktivitě a šli do vedení 4:1. Třetina však nekončila, ale střelecky pokračoval dál. Kanonýři sice snižovali chomutovský náskok, ale borci se nedali a tuto třetinu vyhráli 5:3. Druhá třetina nezačala brankou, ale naopak vyloučením na straně Kladna, na což navazovala šestá vstřelená branka Chomutova. Po tomto úspěšném útoku se následně rozjel další střelecký koncert. Stále vedli naši skvělí hráči, ale co se týče úspěšných akcí, chvíli na ně vítězil Chomutov, jindy kladenští Kanonýři. Ke konci druhé části na tabuli svítil stav 10:7, to ale soupeře dovedlo k zlepšení výkonu a snaze srovnat skóre a poslední třetinu ovládnout. Tento plán se jim dařil do 49. minuty, kdy hráči Florbalu Chomutov dostali dvě rychlé branky a všichni mohli zpozorovat jednobrankový rozdíl. Třetinu nakonec Chomutovští zakončili brankou, zvítězili 13:10 a připsali si tak do tabulky první tři vítězné body.

Těsná prohra s Mladou Boleslaví

Na mladoboleslavské půdě zaútočili chomutovští hráči velice rychle a úspěšně. Již ve druhé minutě vedli 1:0 a stále ve svém nátlaku pokračovali, což vedlo k druhé vstřelené brance. Vedení 2:0 ale nevydrželo dlouho. Po druhé brance začaly být chomutovské přihrávky nepřesné, z čehož těžili mladoboleslavští hráči. V 16. minutě již bylo srovnáno. Buly zahajující druhou třetinu vyhráli hráči Florbalu Chomutov a začali zakládat útoky, které vyústily ve vedení 3:2, následně o 4:2. Dvoubrankové vedení bylo opět na světě. Hráči Bolky opět začali snižovat, ale Chomutov navýšil na 5:3. Poté ale přišel zvrat a i přesto, že chomutovští hráči velice dobře bránili a snažili se nepustit hráče domácího celku do vedení, došlo ke srovnání na 5:5. V počátku třetí třetiny byl již výsledek 6:6, a tudíž následujících devatenáct minut mělo rozhodnout o vítězi. Třetina byla plná vyloučení, ale nejlépe přesilových her využili boleslavští hráči, kteří během jedné minuty vstřelili dvě branky, které se také staly vítěznými. Chomutov nakonec prohrál 6:8.