Jeden výborný obrat nestačil, muži se se Štíry utkají i počtvrté

C H O M U T O V - Muži v prvním utkání se Štíry ovládli palubovku a zvítězili 9:1, ale následující boje byly vyrovnanější. Do druhého zápasu této série muži nevstoupili dobře, ale nepříznivé skóre dokázali otočit a zvítězili 6:4. Chomutovským chyběl už jen poslední krok. Bohužel druhý den se opakovala podobná situace, jen tentokrát se mužům nepodařilo výsledek zavčasu srovnat a otočit. Nakonec prohráli 3:6.

Otočení zápasu se dvakrát nepodařilo

Muži zápas otevřeli první vstřelenou brankou v sedmé minutě, kdy se trefil Vít Andrle, ale pak se začali prosazovat jen domácí hráči, kteří po první třetině vedli 1:4. V následujících minutách naše muže tedy čekal nesnadný úkol. Nepovolit soupeři jedinou branku a zároveň se začít prosazovat v útoku. První bod se dařil, Štíři se opravdu k úspěšnému zakončení nedostali, zato druhý bod se plnil velice obtížně. Před koncem druhé části se prosadil Lukáš Fiala – 2:4. V poslední třetině se výkon chomutovských mužů stupňoval a za podpory diváků, kteří si s nimi udělali výlet do Českých Budějovic, ovládli utkání. Prosadil se nejen Daniel Kučera a Ondřej Bejček, ale i Petr Linc a Ondřej Kopp. Florbal Chomutov zvítězil 6:4 a získal tak matchball do dalšího dne.

Nedělní utkání na českobudějovické palubovce opět první brankou zahájili naši muži a opět to byl Vít Andrle. Vypadalo to, jakoby se opakoval sobotní zápas, jelikož pak se začali prosazovat i soupeři. Po dvaceti minutách Chomutovští prohrávali 1:2. Ve druhé třetině přišla jen jedna branka Štírů, kteří využili přesilové hry díky vyloučení Jiřího Giptnera. Poslední část měla rozhodnout. Štíři se prosazovali dál, ale zapojili se i chomutovští florbalisté. Dvakrát se prosadil obránce Ondřej Šarša, což k vítězství nestačilo a muži podlehli Štírům 3:6.