Dramatická sobota proti poslednímu celku tabulky! Neděle naopak proti lídru 1. ligy žen

C H O M U T O V - Ženy v sobotu přivítaly na domácí palubovce poslední celek z tabulky, FBC Kanonýrky Kladno, který je dostatečně potrápil a donutil domácí hráčky jít do prodloužení, které mělo pro domácí hráčky vítězný konec. V neděli do chomutovské haly přijely ženy z Mladé Boleslavi, jenž vedou prvoligovou tabulku, a které předvedly své kvality, díky nímž porazily domácí hráčky 10:4.

Ženy darovaly bod Kladnu

Sobotní utkání bylo zahájeno v 19:00 a proti domácím hráčkám nastoupil celek z Kladna. Podle umístění v tabulce, to měl být jednoznačný zápas pro Florbal Chomutov, jelikož zaujímá pátou příčku tabulky a Kladno příčku poslední, ale opak se stal pravdou. Z jednoznačného zápasu se vyvinulo drama. První třetina byla po celou dobu vyrovnaná, ale těsně před koncem udělily Kanonýrky chomutovandám takzvaný gól do šatny a vedly 1:0.

Druhá třetina začala lépe pro kladenské ženy, které šly do vedení 2:0. Až ve 28. minutě se podařilo domácím hráčkám snížit alespoň o jeden gól, který byl také posledním v této třetině. Posledních 20 minut bylo dramatických. Nejprve přesnou střelou Kláry Chmelové Chomutov srovnal na 2:2 a po famózní práci před bránou kladenských, poslala Simona Chodurová domácí celek do vedení. Po této akci Kanonýrky zvýšily své tempo a po druhém vyloučení Chomutova srovnaly na 3:3. Zápas tak šel do prodloužení. Prodloužení netrvalo dlouho a v čase 62:47 vítěznou branku pro Florbal Chomutov vstřelila Klára Chmelová.

Trenér hostů Kříček Lukáš Soupeř byl více na balonu a měl víc ze hry. Bod, který si odvážíme se za bojovnost. Gratulujeme Chomutovu k bodu navíc.

Trenér domácích Moro Miroslav: Třetí výhra v prodloužení v řadě na domácím hřišti. Stále jsme špatní v koncovce a v útočné třetině nám domácí palubovka, ani trochu nesedí. Soupeř bojoval a dobře bránil. Děkujeme za zápas.

Mladá Boleslav s Chomutovem nezaváhala

V neděli utkán proti Florbalové akademii MB-NBK bylo zahájeno v 17:00. Ve třetí minutě šly chomutovské hráčky do vedení díky skvělé dorážce Jitky Beránkové. Vedení domácí bojovnice udržely dlouho, ale bohužel v čase 16:30 mladoboleslavské ženy srovnaly. Ve druhé třetině hostující celek nenechal nic náhodě a do chomutovské svatyně vstřelil 3 rychle po sobě jdoucí góly. Po této studené sprše se domácí celek snažil vyvarovat chybám a pokusil se náskok mladoboleslavských zkorigovat. To se jim podařilo na stav 4:3, na čemž měla podíl Gabriela Vaníčková a následně i Lenka Morová, ale ve 35. minutě odskočila Florbalová akademie o další gól a stav po druhé třetině byl 5:3.

Ve třetí třetině nebylo o góly nouze, jelikož ženy z Mladé Boleslavi po chybách domácích hráček jak v útočné třetině, tak obraně, vstřelily 5 branek a navýšily své skóre na 10:3. Utkání se chýlilo ke konci a po vyloučení domácí hráčky Denisy Marešové, Středočešky chomutovské florbalistky moc ke slovu nepustily. Ale z dokonalosti se vyvinula chyba, a díky úniku při vlastním oslabení na stav 10:4 snížila Lenka Láryšová.

Chomutov po těchto utkáních stále drží pátou příčku v tabulce s celkovým počtem 27 bodů.

Vyjádření trenéra hostů (Šácha Martin): "Bohužel, stejně jako včera nebyl vstup do utkání dle našich představ a obdrželi jsme úvodní gól zápasu, ale oklepali jsme se a stav jsme otočili v náš prospěch. Ve druhé části jsme náskok navýšili, ale nepodařilo se nám udržet koncentraci a dovolili jsme soupeři dvakrát skórovat. Ve třetí třetině jsme hráli naši hru a nedovolili jsme zvrat utkání. Děkujeme soupeři a přejeme hodně štěstí"

Vyjádření trenéra domácích (Miroslav Moro) "Soupeř ukázal svoji kvalitu. My jsme dřeli až do poslední minuty. Doufám, že se se soupeřem ještě potkáme v play-off. Děkuji soupeři a fanouškům za utkání."

Následující utkání

K dalším utkáním nastoupí chomutovské ženy 6. 2. a 7. 2. opět na domácí palubovce. Sobotní utkání, ve kterém Florbal Chomutov vyzve FBC Panthers, bude zahájeno v 16:00. Nedělní utkání bude zahájeno v tutéž domu, ale proti domácímu celku nastoupí FBŠ Slavia Plzeň.