07.02.2017 | Lenka Láryšová

Dorostenky hrály v Krupce, po zápasech drží 5. místo své soutěže!

C H O M U T O V - Dorostenky v neděli 5. 2. vyrazily za venkovními zápasy do sportovní haly v Krupce. Zde je čekaly soupeřky z FBK Wings Most a z Florbalu Teplice. Zápasy se odehrály v dopoledních hodinách a dívky nezahálely. V prvním zápase s Mostem chomutovské hráčky remizovaly 3:3. Druhý zápas měl šťastnější konec pro teplické soupeřky, které zvítězily 0:4.

Remíza, aneb oba celky získaly po bodu

Kolem desáté ranní hodiny začal pro chomutovské dorostenky první zápas. Proti nim na hřišti nastoupily hráčky z mosteckého celku FBK Wings. Utkání začalo velice rychlou brankou, kterou vstřelila Laura Vytrhlíková a asistovala Andriana Hýsková. Tudíž chomutovské hráčky se rychlostí blesku dostaly do vedení 1:0. Třetina ale pokračovala a v 7. minutě bylo srovnáno na 1:1. Začala druhá třetina, v niž se na gól čekalo déle, než v třetině předešlé. Až v čase 14:17 podruhé vsítila Laura Vytrhlíková a Chomutov vedl 2:1. Zápletka ale nekončila. Na řadu přišla třetina poslední, do které vstoupily velice dobře hráčky Mostu a srovnaly na 2:2. Jejich hra ale pokračovala, jelikož v 9. minutě byl Chomutov pod tlakem nepříznivého výsledku 2:3. To ale změnila těsně před koncem opět Laura Vytrhlíková, která tímto gólem završila svůj hattrick, ale také srovnala výsledek na 3:3, čímž mosteckým dorostenkám zmařila naděje na výhru.

Druhý zápas v rytmu Teplic

Druhé utkání začalo těsně po jedenácté hodině. Tentokrát proti chomutovským bojovnicím nastoupily hráčky Teplic. Dalo by se říct, že teplické hráčky nastoupily ve velkém stylu, jelikož během prvních deseti minut na tabuli svítil výsledek 0:3 v jejich prospěch. Ve druhé třetině přišla čtvrtá branka, od té doby chomutovská gólmanka Monika Benková do své svatyně nevpustila ani jeden míček. Chomutvandy se snažily snížit teplický náskok, při nejlepším dorovnat, ale to se jim přes veškeré úsilí nepodařilo a tudíž po posledním hvizdu rozhodčích v závěru třetí třetiny zůstal výsledek nezměnění, 0:4.