15.02.2017 | Lenka Láryšová

Dorostencům se víkendové zápasy nepovedly, domu nepřivezli ani bod

C H O M U T O V - 12. 2. dorostenci hráli v Karových Varech, kde je čekali dva soupeři. Prvním soupeřem byl FBC Liberech, se kterým sehrál Chomutov celkem vyrovnané utkání, ale i tak prohrál 4:8. Druhým celkem, který téhož dne nastoupil proti chomutovským hráčům, bylo FBC Plzeň. Tento duel nebyl již tak vyrovnaný jako předešlí, dokonce se na tabuli objevila dvouciferná výhra Plzeňáků. Ti totiž zdolaly Florbal Chomutov 2:20.

Vyrovnané střely, vítězem byl ale Liberec

Liberec utkání začal velice pečlivě, což se projevilo v 8. minutě, kdy vedl 0:1 a následně i 0:2. Chomutovští hráči se však nevzdávali a snížili liberecký náskok na 1:2. V poslední minutě první třetiny však padla ještě branka čtvrtá, kterou si na své konto připsal liberecký soupeř. Stav 1:3 byl stále koukatelný a dalo se s ním něco dělat. Druhá třetina ale stála na straně Liberce, který navýšil na 1:5. To pro chomutovské dorostence již bylo znamení s výsledkem něco udělat. K tomu jim měla posloužit třetí třetina. Hned ze začátku bylo sníženo na 3:5 a to zásluhou Ondřeje Haleje a Vojtěcha Bernase. Dalo by se říci, že štěstěna se opravdu pomalu převracela ne druhou stranu, jelikož hned po třetí brance Chomutova došlo k vyloučení na liberecké straně. Florbal Chomutov dokonce „zataktizoval“ a vzal si oddechový čas, ale k využití početní výhody nedošlo a liberečtí hráči se opět dostali na koně, jelikož šli do vedení 3:6. Na 4:6 snížil ještě Vojtěch Bernas, ale to byl poslední krok, který byl Chomutovákům povolen. Nakonec Florbal Chomutov podlehl FBC Liberci 4:8, přičemž na střely to skončilo 15:21.

Plzeň se do chomutovské branky trefila dvacetkrát

Plzeňští hráči na naše borce vlétli opravdu ve velikém stylu, než se člověk pořádně rozkoukal, vedli 0:2. Tím to ale bohužel nekončilo, jelikož během jedenácté minuty přidali Plzeňáci další tři branky a šli do vedení 0:5. Následně před koncem první třetiny bylo již skóre 0:6. Druhá třetina nezačala o moc lépe, během tří minut na tabuli svítil poměr 0:8. Ve dvacáté minutě ale přišel první zachvěv a chomutovští dorostenci do pomalu dostávali do hry a snížili na 1:8. V tom ale opět přišel zlom a plzeňský soupeř se opět chopil opratí a vedl utkání ve svém rytmu. Výsledek 1:12 svítil nad hlavami hráčů v době, kdy přišla šance pro Chomutováky v podobě přesilové hry. Tu využili a snížili na 2:12. před koncem třetiny však přišla opět branka Plzně (2:13). Třetí třetina již byla zcela v režii plzeňských hráčů, kteří hráče Florbalu Chomutov nepustili ke slovu. Než rozhodčí odpískal konec utkání, výsledek na tabuli byl velice nepříznivý, Chomutováci prohráli 2:20.