05.12.2017 | Lenka Láryšová

Dorostenci se svým ziskem 6 bodů posunuli na šestou příčku tabulky!

C H O M U T O V - Dorostenci A hrající první ligu v České Lípě jednoznačně porazili své soupeře a posunuli se tak na šesté místo tabulky. V prvním zápase si vysokým brankovým rozdílem poradili s Českou Lípu, které nastříleli 11 branek a jen 4 obdrželi. Druhý zápas byl napínavější, kdy proti Florbalové škole Plzeň se bojovalo o body až do závěru utkání. Nakonec dorostenci vyhráli 8:6.

Střelecké představení Chomutováků proti České Lípě

V první zápase proti dorostencům nastoupil domácí celek FBC PD Dědek Česká Lípa. Utkání se na plné obrátky rozjelo již v druhé minutě, kdy v čase 1:36 branku Chomutova vstřelil Tomáš Uhlík. Soupeř ale dlouho neotálel a s našimi borci držel krok. O dvacet vteřin později bylo srovnáno. Následně však přišla 5. minuta a chomutovští hráči opět vedli. Stav 2:1 již vydržel svítit nad hlavami všech a dalo by se říci, že do další třetiny oba celky nastupovali jako do nového zápasu. Druhá třetina však přinesla pro chomutovské fanoušky neuvěřitelný pohled, jelikož hráči Florbalu Chomutov neudělali jedinou chybu, která by pro ně znamenala obdrženou branku, ale naopak soupeři nastříleli branek pět, na nichž se podíleli hráči jako: Jakub Holovej, Filip Klíma, Tomáš Zelinka nebo Martin Jeníček.

Do poslední části tohoto zápasu již Chomutováci nastupovali s větším klidem a jediný, kdo měl být na trní, byli hráči České Lípy. Ti se sice snažili snížit a možná i dorovnat zápas, to se jim ale nepodařilo díky týmové práci chomutovských hráčů. Ti dovedli utkání do vítězného koncem výsledkem 11:4.

Zápas proti plzeňské florbalové škole obsahoval častá vyloučení

Do tohoto zápasu vstoupili chomutovští dorostenci ještě lépe, než do toho předešlého. Již po 17 vteřinách totiž vedli 1:0. Jenže opět následovalo velice rychlé srovnání ze strany plzeňského celku a také následný skok k vedení 1:2. Ve čtvrté minutě následně došlo k prvnímu vyloučení z celé série. Vyloučen byl hráč Plzně, ale dlouhou dobu si na trestném křesle neposeděl, jelikož tři vteřiny po něm došlo k jeho využití díky spolupráci Martina Peksy a Petra Švehly. Po tomto gólu přišla další dvě vyloučení, obě na straně Chomutova. První oslabení se obešlo bez vstřelené branky, ale druhá již znamenala pro chomutovské hráče ztrátu remízy. Florbalová škola šla do vedení 2:4, ale hned následovalo další chomutovská přesilovka, která byla využita zásluhou Jakuba Holoveje.

Druhou třetinu plzeňská škola začala vyloučením, na které následovalo trestné střílení, které neproměnil chomutovská Martin Peksa, ale po ukončení přesilovky došlo ke srovnání na 4:4 a po třech minutách již Chomutov vedl 5:4. Ale ani tento stav opět nevydržel dlouho a před koncem této části bylo srovnáno na 5:5. Poslední třetina znamenala pro oba celky boj o všechno, a tak se obešla bez vyloučení, která by mohla znamenat pro jeden z týmu fatální následky. Jako první v této části se prosadil David Štorch z Plzně, ale v 6. minutě na 6:6 srovnal Petr Švehla s Markem Macurou. Zápas se poamlu blížil ke konci a vítěz byl stále nejasný. Tuto nejistotu ale prolomil svou střelou Marek Macura a následně také Jakub Holovej. Chomutovští dorostenci tak nad Plzní po těžkém boji získali další tři body do tabulky a posunuli se na 6. místo tabulky.