03.02.2016 | Jakub Jenč, Eliška Vetýšková

Dorost vybojoval remízu s Ústím, hráli také mladší žáci a přípravka

Dorostenci se představili před domácím publikem v plné parádě. S lídrem 1. ligy dorostenců remizovali, Teplice přehráli vysoko 11:6. Mladší žáci statečně bojovali v Krupce, odkud si přivezli jednu výhru. O víkendu si zahrála i chomutovská a jirkovská přípravka, která si změřila síly v mnoha zápasech se svými vrstevníky.

DOROSTENCI: S lídrem ligy plichta, proti Teplicím vysoká výhra!

Svoje víkendové zápasy na domácí palubovce dorostenci začali s nejtěžším soupeřem, které si mohli přát. Do prvního zápasu nastoupili proti Florbalu Ústí , který drží první příčku v průběžném hodnocení 1. ligy dorostenců. Už v padesáté vteřině se střela Marcela Göndöra dostala přes brankáře domácího týmu. Minutu před koncem se prosadilo Ústí ještě jednou, když se v čase 14:11 trefil do brány Jiří Günther.

V druhé třetině se Florbal Ústí už možná radoval z lehce získaných bodů, když opět trefil chomutovskou branku a změnil tak stav na 3:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a hodně se bránilo. Domácí dorostenci zásluhou, Jakuba Lukáše a Michala Nechanického, střelili první branku, která ovšem k vyrovnání nestačila. Do šaten odcházelo s úsměvem na rtu Ústí, stav byl 4:1.

Jako mávnutím kouzelného proutku se dorostenci Chomutova v třetí třetině probrali. Začali být ofenzivnější a začali stahovat brankový rozdíl, který ztráceli na lídra ligy. Zápas začínal být dramatický, když Chomutov zásluhou skvělých střel stáhl na 4:3. V čase 39:50 rozhodl o remíze Ondřej Halej za asistence Vojtěcha Bernase, kteří společnými silami vyrovnali na 4:4.

Přestože dorostenci nevyhráli, předvedli bojovný výkon. S vedoucím týmem ligy z toho byla tedy remíza - 4:4.

„Zápasy byly velmi namáhavé. Jsem rád,že jsme vyrovnali. Chtěl bych poděkovat našemu brankáři Karlu Čápovi,který chytal opravdu výborně!" komentuje Ondra Halej.

Chomutov přivítal při druhém zápase na domácí palubovce hráče DDM Dynamo Teplice. Domácí šli, plni sil po dvou odehraných minutách, do vedení. Radost z vedení netrvala dlouho, jelikož se prosadil teplický hráč, Jan Hruška. Soupeři se dlouho přetahovali o vedení. Po vyrovnaném boji v první třetině byl stav 4:2 pro Chomutov.

Ve druhé části si Chomutov ostříleně kontroloval hru, postupně do branky Teplic trefilo hned pět hráčů domácího týmu - Jakub Pavuk, Ondra Halej, Zbyněk Hlaváček, Daniel Kučera a Michael Muselík. Ve třetí třetině přidal desátý gól Filip Klíma. Na konečných 11:6 ,svojí druhou brankou v utkání, upravil skóre Zbyněk Hlaváček.

Dorostenci svoje představení na domácí půdě zakončili vítězstvím nad Teplicemi 11:6.

MLADŠÍ ŽÁCI: Přivezli domů jednu výhru!

Mladší žáci se vydali o víkendu na turnaj do Krupky, kde se jim jako první do cesty připletl favorizovaný Děčín. Týmu nepomohl ani skvěle chytající Kuba Fiala, který si vysloužil pozvánku do výběru Ústeckého kraje, ani dvougólová střelkyně Káťa Bauerová a Chomutov tak podlehl 5:14.

Žáci (a žákyně) se po úvodní porážce oklepali, a proti FBC Teplice podali velmi dobrý a bojovný výkon! Hrál se velmi pěkný florbal na obou stranách, po prvním vyrovnaném poločase (4:4), se však potvrdilo pravidlo „Nedáš - dostaneš“, když Martin Jeníček během jednoho střídání zasáhl třikrát snižovač na brance, ale prosadit se dokázaly šikovné teplické žákyně. Chomutov tak podlehl 4:6, ale hráči mohli odejít ze hřiště se vztyčenými hlavami.

Ve třetím zápase konečně přišlo vítězství, když se Chomutov utkal s Mostem. Dvakrát se prosadili Martin Jeníček s Lukášem Bugárem, po jednom gólu přidali Lada Benedikovičová s Michalem Dorinským a Chomutov tak zvítězil 6:3. Chomutov byl sice lepším týmem, nutno ale dodat, že i Most, obzvláště před koncem zápasu, nebezpečně hrozil. Každopádně vždy narazil na jistotu v naší brance. Kubík Fiala zlikvidoval také trestné střílení soupeře a na vítězství měl bezpochyby velký podíl.

Ve čtvrtém a posledním utkání, sehrál Chomutov parádní duel se Štětím. Ať už to byl Chomutov či Štětí, jeden z týmů se vždy ujal vedení a druhý celek se dotáhl. Skóre se tak přelívalo ze strany na stranu, šťastnější však byli hráči Štětí. V posledních třech minutách přišel za stavu 6:8 namísto vyrovnání "brankostroj" soupeře a Chomutov tak odešel poražen 7:12.

Zápasy mladších žáků si můžete prohlédnout zde

PŘÍPRAVKA: Malé florbalové naděje předvedly bojovné výkony!

Další ligové zápasy čekaly také na chomutovské a jirkovské florbalové naděje. Nejmladší florbalisté a florbalistky se tentokrát vydali do Žatce a svůj pátý turnaj odehráli všichni v plném nasazení. Přestože některé výsledky tomu nenapovídají, vždy šlo o velmi vyrovnaná utkání, do kterých šli malé bojovníci a bojovnice s chutí bojovat!

Chomutovští nejprve porazili Podbořany blue 4:1, poté sice podlehli Děčínu 4:13, ale z dalšího střetnutí odcházeli opět vítězně po výhře 5:4 ze zápasu se Žatcem!

Chomutovská přípravka (Chomutov Red) nastoupila ve složení:
Vojta Cendelín, Tomáš Musil, Ondra Ernest, Patrik Dlugoš, Dan Dušek, Matěj Karpíšek a Milan Karpíšek

Děti z jirkovské přípravky sehráli tentokrát 4 zápasy. Zápas se Žatcem nejprve prohráli 0:5, poté přišly na řadu dva vyrovnané duely; nejprve remíza s Dubím 6:6, a stejným výsledkem poté děti remizovaly i s Mocnými tuleny z Podbořan. Na závěr je čekala gólová přestřelka s ústeckými vrstevníky, ti však byli po závěrečném hvizdu šťastnější. Ústí zvítězilo 13:7. Přesto děti získaly zkušenosti do dalších bojů a my jim přejeme mnoho štěstí do dalších turnajů.