22.03.2017 | Lenka Láryšová

Chomutovští dorostenci vysoko porazili Sokolov, starší žáci si vedli velice dobře na hřišti v Kadani i Chomutově

C H O M U T O V - Dorostenci za soupeřem z Lovosic a ze Sokolova jeli až do Františkových Lázní. S prvně zmíněným celkem sice prohrály 1:4, ale Sokolovu uštědřili 13:3. Starší žáci hráli na chomutovské a kadaňské palubovce. Florbal Domeček Chomutov remizoval s Ústím B a následně porazil Prty a Panthers Liberec. Žáci za Florbal Chomutov si z Kadaně odvezli výhru nad Podbořany, remízu s Českou Lípou a prohru s Ústím a Děčínem.

Dorostenci porazily Sokolov, s Lovosicemi to nevyšlo

První zápas se sokolovským celkem začal v ranních hodinách, to se však na chomutovských dorostencích nijak neprojevilo. První branka zápasu padla v 6. minutě, kdy Chomutov šel díky Ondřeji Halejovi do vedení 1:0. Na něj skvěle navázal Daniel Kučera. Tyto dva góly nejspíše velice ubrali na psychice soupeře, jelikož pak následovalo vyloučení sokolovského hráče na 2 + 10 za nesportovní chování. Těsně před koncem první třetiny byl stav již 3:0. Počátkem druhé třetiny přišla šance pro Chomutov v podobě přesilové hry, kterou využili a hráči tak šli do vedení 4:0. Chvíli na to přišlo snížení na 4:1 v podobě proměněného trestného střílení. To ale nijak hráče neovlivnilo a díky dvěma rychlým brankám vedení 6:1 bylo na světě. Do konce této části došlo ještě ke snížení na 6:2 díky přesilové hře na straně Sokolova, ale poté své vedení navyšoval už jen Chomutov. Při vstupu do poslední části Florbal Chomutov vedl již 9:2, čímž střelecký koncert dorostenců neskončil a zastavil se až na stavu 13:3.

Do druhého zápasu vstoupili chomutovští dorostenci zcela obráceně než do předchozího zápasu. Než se pořádně zápas rozjel, Lovosice již nad Chomutovem vedli 0:2. Dvě vteřiny před koncem první části dokonce 0:3. Tím ale střelecké šance ani na jedné straně neutichly, ale bohužel diváci ve druhé třetině neměli příležitost úspěšně zakončenou akci vidět. Když však nastoupila poslední třetina, lépe ji opět začali lovosičtí dorostenci, kteří navýšili na 0:4. Jedinou chomutovskou branku vstřelil Ondřej Halej a to ve 42. minutě.

Starší žáci v Kadani vyhráli nad Podbořany, žáci v Chomutově porazili Liberec

Starší žáci nastupující za Florbal Chomutov nastoupili ke svým čtyřem duelům ve sportovní hale v Kadani. Zde v prvním zápase nastoupili proti Mocným tuleňům z Podbořan. Zápas Chomutováci začali dobře, jelikož hned v začátku utkání šli do vedení 1:0. Toto vedení však nevydrželo dlouho, jelikož 30 vteřin na to bylo srovnáno na 1:1. Následně se však starší žáci rozjeli a Podbořany porazili 7:3. Počátek druhého zápasu s Českou Lípou byl zcela opačný. Lípa během jedné třetiny vedla 1:3, ale chomutovští žáci se vzchopili a zápas před koncem druhé poloviny srovnali na 4:4. Předpolední utkání s Ústím bylo v prvních pěti minutách vyrovnané, pak ale přišla ústecká smršť a chomutovští kluci prohráli 2:5. V posledním zápase na strže čekal Děčín. Chomutováci zápas začali velice dobře, vedli 2:0, poté ale děčínští hráči zápas otočili a již nepustili. Utkání skončilo 3:7 v neprospěch Florbalu Chomutov.

Druhá odnož starších žáků reprezentující Florbal Domeček Chomutov hrála svá utkání na chomutovské palubovce. Zde hráli první zápas s Florbalem Ústí B. S tímto soupeřem vedli 2:0, potom ale Ústí předvedlo kvalitní výkon a zápas skončil remízou 2:2. V dalších dvou zápasech Chomutov si již počínal vítězně. S FBC PANTHERS LIBEREC zvítězili 7:2 a s Fbk Radhof Prty neudělali sebemenší chybu a zdolali je 11:0.