Chomutov na Turnov nestačil, sezónu jako na houpačce končí se ctí!

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova byli v čtvrtfinálové sérii s Turnovem v třetím zápase na pokraji vyřazení. Stav série dokázali neuvěřitelnými výkony srovnat. Rozhodovalo se až v pátém utkání na palubovce Turnova. První dvě třetiny se týmy střídaly ve vedení. V poslední třetině došlo na lámání chleba, při kterém Turnov ukázal svoji formu, navýšil svůj náskok o pět gólů, vyhrál 10:5 a podepsal si postup do semifinále play off Národní ligy. Pro chomutovské florbalisty tak vcelku úspěšná sezóna končí.

Klíčová poslední třetina rozhodla!

Po neuvěřitelném výkonu ve čtvrtém kole čtvrtfinále si Chomutov jednoznačně řekl a pátý, rozhodující zápas. Minulý rok bojoval Chomutov taktéž ve čtvrtfinále s Turnovem, dokonce se dostalo i na pátý zápas, který chomutovští florbalisté vyhráli. Nicméně v semifinále narazili na Mukařov, který je třemi výhrami nepustil k branám finále.

Pátý zápas se odehrál 16.3. na palubovce výše postaveného týmu v základní části ligy, tudíž výhodu domácího prostředí měl druhý Turnov. Zdravě namotivovaný Turnov skočil do utkání třemi brankami v první třetině. Zaskočený Chomutov nedokázal domácím jakkoliv vzdorovat. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro domácí tým.

V druhé třetině začal Chomutov předváděl neskutečnou hru. Florbalisté Chomutova zápas dokázali otočit jako mávnutím kouzelného proutku. Dokonce šli na několik minut i do vedení. Domácí Turnov si to nenechal líbit a v poslední třetině začal s intenzivním protiútokem, ze kterého se nakonec vyklubalo pět gólů a postup do semifinále play off. Florbalisté Chomutova s Turnovem v pátém zápase prohráli 10:5.

Hodnocení sezóny z pohledu Martina Bociana: „Celý tým prokázal v této sérii herní i morální sílu. Za stavu 0:2 nás už mnozí viděli na dovolené, ale dokázali jsme, že máme na víc. Museli jsme projít spoustou krizových momentů, několikrát jsme byli blízko vyřazení. Ale vždy jsme se s tím dokázali díky velké vůli a dávce štěstí vyrovnat. Pátý zápas jsme znovu otáčeli, ve třetí třetině už se k nám štěstí odvrátilo zády. Závěr byl vabank. Rozhodně se ale nemáme za co stydět, s play off jsme se rozloučili se ctí."

Statistika 5. utkání:

TJ Turnov - Florbal Chomutov (3:0, 2:5, 5:0)

Branky a nahrávky: 11. Pavel Němeček, 12. Pavel Sekyra, 18. Antonín Palatínus, 29. Antonín Palatínus, 39. Daniel Měkota, 44. Roman Dušek, 45. Antonín Palatínus, 58. Daniel Měkota, 59. Pavel Sekyra, 59. Pavel Sekyra - 22. Vít Andrle, 23. David Dudek, 30. Marek Chocholoušek, 33. Marek Chocholoušek, 37. Ondřej Kopp.

Rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad Vyloučení: 0:2 + Michal Šnábl 5 Diváků: 156 Střely na branku: 47:36

Soupiska Turnova: Měkota Daniel, Palatínus Vojtěch, Erler Adam, Havlín Jan, Matěcha Štěpán, Seidl Jan, Rondoš Vojtěch, Ekl Jaromír, Hejduk Martin, Švec Jaroslav, Machač Petr, Vitásek Tomáš, Horáček Luděk, Palatínus Antonín, Němeček Pavel, Sekyra Pavel.

Soupiska Chomutova: Vlček Jan, Klíma Karel, Bejček Ondřej, Jäschke Daniel, Trávníček Aleš, Dušek Roman, Štěrba Jakub, Krajník Jan, Břešťan Tomáš, Fiala Lukáš, Dudek David, Šantora Karel, Kopp Ondřej, Andrle Vít, Šnábl Michal, Šarša Ondřej, Chocholoušek Marek, Šulc Miloš.

Sezóna je u konce, co přinese ta další?

Florbalisté Chomutova mají za sebou sezónu plnou zvratů. Na začátku se potýkali s problémy, na konci skalpovali soupeře jednoho za druhým několikrát v řadě. Mladý, obměněný kádr ukázal svůj potenciál a nyní na něj čeká zasloužený odpočinek.

Děkujeme vám za podporu a přízeň. V příští sezóně na viděnou!