01.02.2016 | Lenka Láryšová

Bojovné dorostenky svedly na domácí palubovce vyrovnaná utkání!

C H O M U T O V - Dorostenky si v sobotu zahrály na domácí palubovce, kde vyzvaly týmy z Libereckého kraje. Prvními soupeřkami byli hráčky FBC Liberec, se kterými bojovaly statečně, ale bohužel jim po velmi vyrovnaném boji podlehly. Druhé utkání proti celku z Turnova bylo ještě zajímavější a vyrovnanější než utkání předešlé. Dorostenky Turnova hájí v tabulce soutěže průběžné druhé místo, takže remíza, kterou si dorostenky Chomutova připsaly, je úspěch!

Napínavý boj s Libercem!

Začátek utkání byl velice zajímavý, přestože liberecké hráčky šly do vedení, chomutovské bojovnice se nedaly a hned vzápětí srovnaly na 1:1. Ve druhé třetině, jejíž hrací čas je 10 minut, padly neuvěřitelné 4 branky. Do vedení šel Liberec, ale chomutovandy opět srovnaly a následně je poslala do vedení Markéta Prontekerová. Liberecké hráčky necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny srovnaly, a tak se šlo do poslední třetiny za stavu 3:3. Poslední třetinu rozhodla střela liberecké hráčky Anny Kabelákové, která potvrdila vítězství hostujícího týmu. Utkání pro domácí hráčky dopadlo smolně, a to těsně 4:3 pro hostující FBC Liberec.

Remíza s druhým týmem tabulky!

Utkání započalo velice pozitivně pro domácí hráčky, jelikož šly do vedení 1:0, díky smolnému zákroku turnovské hráčky, která si dala vlastní branku. Ovšem to hostující hráčky nezlomilo a vzápětí utkání srovnaly. Těsně před koncem první třetiny poslala Florbal Chomutov Laura Vytrhlíková do vedení. Začátkem druhé třetiny došlo opět ke srovnání, ale poté si žezlo vzaly turnovské dorostenky. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale v závěru druhé třetiny došlo ke dvou skvěle mířeným střelám z hokejek Laury Vytrhlíkové a Markéty Prontekerové. Chomutov vytrhl pomyslné žezlo turnovským dorostenkám z rukou a šel do vedení.

V poslední třetině šlo o všechno. V počátku třetiny chomutovské bojovnice navýšily své vedení na 5:3, ale stále se nevzdávající Turnov snížil na 5:4. Psychika chomutovských mladých nadějí nijak neselhala, a naopak dívky ukázaly týmového ducha. Kateřina Svobodová z týmu Turnova vstřelila vyrovnávací branku na 6:6, a tak dramatické utkání mladých, nadějných hráček skončilo nerozhodně.

Dorostenky svoje další zápasy odehrají 20. února v Liberci, kde je vyzvou opět celky TJ Turnova a FBC Liberec.